Jak nęcić na stromym spadku?

/ 5 odpowiedzi
Witam kolegow.Mam do Was pytanie jak necic na jeziorze gdzie jest bardzo stromy spadek dna,bylem tam tylko2razy.Wiec za krotkim pasem trzcin okolo2metry nastepuje gwaltowne obnizenie do ponad 10 metrow.Ja lapalem okolo 8 metrow od brzegu,glebokosc okolo7metrow.Wydaje mi sie ze teraz w okresie cieplym wystarczy wyrzut tuz za roslinnosc nad wodna gdzie zaczyna sie ta glebia lecz nie wiem czy przy tak stromym spadzie zaneta po prostu nie zsuwa sie po dnie?Przebywam tam zawsze kilka dni wiec mam czas na dlugie necenie w tym czasie plywam pontonem probujac pobawic sie z drapieznikiem.Jestem mysle w miare doswiadczonym wedkarzem ale ten zbiornik zaskoczyl mnie.Jezioro ma 30h. lezy w glebokiej misie brzegi sa czesto bardzo strome,wiem ze mozna szukac na stanowisko plytszych miejsc ale w moim przpadku to utrudnione.Pozdrawiam.
halski021


W łowieniu rekreacyjnym nie jest zabronione nęcenie w siatkach na uwięzi.Bierzesz siatkę po cebuli lub podobną,ładujesz zanętę.Do siatki mocujesz linkę,lub grubą żyłkę.Wrzucasz do wody,tam gdzie chcesz nęcić,koniec linki przywiązujesz,żeby zanęta nie potoczyła się dalej.Nęcenie bardzo skuteczne,przez co zabronione do stosowania w czasie zawodów. (2013/06/28 22:05)

misiu86


to może ktoś podpowie jak nęcić w takiej sytuacji na zawodach? (2013/06/28 23:07)

halski021


Temat opisywany nieraz- tam gdzie zachodzi obawa,że kule zanęty  się potoczą,należy zanętę formować jako płaskie placki.Nigdy nie stosowałem,bo nie było potrzeby,ale gdzieś o tym czytałem ,nie pamiętam gdzie (2013/06/29 14:20)

jarek-giza


Tam jest typowy rybostan miejscowi mówia ze duży leszczyk podchodzi ladny lin,płoc.Chce zanęcić na większą rybe więc kukurydza,troche grochu. (2013/06/30 17:41)