Jak nęcić miejscówkę na karpie?

/ 7 odpowiedzi
panowie mam pytanie glownie do lowcow karpii i amurow.Otoz zamierzam zanecic pewne lowisko,kiedys bylo tam sporo duzych karpii i amorow,od paru lat nie widzialem zeby ktos tam sie nastawial na duza rybe.Łowisko to byle wyrobisko gliny z kilkoma malymi gorkami i jedna podluznym wyplyceniem na samym srodku gdzie znajduje sie roslinnosc glownie grzybien.I moje pytanie czy przed zblizajaca sie jesienia gdzie karp zacznie intensywniej zerowac warto necic wlasnie takie wyplycenie ktore siega do szyji czy tez moze poszukac innego miejsca np glebokiego dolka.napewno nie neci tam nikt proteina,ja zastanawialem sie nad grochem z jakims zapachem i kukurydza gotowana ale mysle tez o kulkach.poradzcie co na taka wode bedzie lepsze.I jeszcze jedno pytanie,jak myslicie czy dodanie bialka,ktore biora kulturysci jest dobrym rozwiazaniem jako dodatek do kulek pozdrawiam Przemek :)

Bialydida


Kup z 5kg kukurydzy i gotuj, do tego inne wysoko proteinowane produkty. no i kulki oczywiscie.Moj kolega pojechal z 2 kolegom na takie wlasnie lowisko, kolega 2 necil przez 5-6 chybakukurydza sama, a ten drugi mial tylko kulki, i co sie okazalo, ze kulki byly 100% lepsze mimo tego ze nikt tam nie lowil. zlapal mnostwo karpi. a tamten co necil i lapal na kukurydzke, tylko 3-4. i do tego takie male do 4kg (2011/08/20 23:56)

marzecseb


to wszystko zależy od łowiska u mnie nęce tlko kuku i też mam super efekty;)połamania;) (2011/08/21 06:59)

golas95


Własnie panowie a co sadzicie o takich odzywkach dla kulturystow myslalem o tym juz dawno ale nie wiem czy to sie sprawdzi wydaje sie byc logiczne bo to totalna boba proteinowa i odzywcza (2011/08/21 17:54)

orni81


A ile ma hektarów ten zbiornik, jeśli jest to mały zbiornik 3-4 hektarowy to wystarczy nęcenie punktowe pelletem, kruszonymi kulkami w materiałach PVA, można nalać trochę boostera do woreczka PVA z pelletem co da intensywny zapach w wodzie.
Nęcenie dywanowe czyli dużą ilością gotowanej kukurydzy czy pelletem lub kulkami ma sens na dużych najczęściej zaporowych lub 10 hektarowych zbiornikach, polecam teraz gdy idzie jesień używać pelletów "śmierdzieli" czyli halibut, rybny, można też próbować z owocami wszystko jest dozwolone i zależy tylko od apetytu ryb, co im zasmakuje. (2011/08/21 18:19)

JacekLbn


Kolego ja bym wybrał na jesień głębszą wodę:) W lecie karpia złapiesz na płyciźnie ponieważ wygrzewa się i tam żeruje:) Na jesień karp wchodzi na głęboką wodę  ponieważ po pierwsze na głębokiej wodzie lepiej się dotlenia i przez co ma więcej siły do szykowania się na zimę:) Na co łowić?? Zależy czym jest nęcony i czy zna kule:) no i na ile siadasz na łowisku:) A co do białka :) zależy jaki ma skład:) (2011/08/23 19:04)

JacekLbn


Ja bym nęcił 2 miejsca.(głębokie i płytkie). Sam wyciągniesz wnioski. Siądz w neutralnym miejscu gdzie masz dołek i wypłycenie. I wal w 2 miejsca. (2011/08/23 19:08)

JacekLbn


Oraz wszystko zależy od populacji karpia i amura:) jeżeli chcesz troszkę necić i potem siąść jest inna strategia jak łapanie z marszu. (2011/08/23 19:10)