Zaloguj się do konta

Dalekie nęcenie kulkami bez łódki.

utworzono: 2012/07/25 16:50
Lukaszek17234

Witam kolegów karpiarzy 
mam pytanie dotyczące zanęcania kulkami proteinowymi, w jaki sposób dostarczyć takie kulki w miejsce w którym mam rozstawiony zestaw?nie jest to 150 m od brzegu bo nie mam możliwości wywózki zestawu tak daleko Ale czy macie jakieś sposoby na taki problem, dodajmy ze nie mam możliwości wypłynąć pontonem i nie posiadam łódki zanętowej (planuje zakup). Z góry dzięki za pomoc pozdrawiam  [2012-07-25 16:50]

garbik23145

Procom możesz próbować ale po 1 kulce albo rakieta zanętowa [2012-07-25 14:03]

Lukaszek17234

Dzięki ale to będzie bardzo żmudne ale może się uda. A może ktoś ma inne pomysły?
[2012-07-25 16:59]

cyzu

a ja polecam kobre  fajnie się rzuca i nawet dość daleko tylko potrzeba odrobinę wprawy rzucałem nawet pięcioma kulkami naraz a do kukurydzy to rakieta zanętowa 
pozdro
[2012-07-25 17:09]

michol

Do dobrej kobry załadujesz nawet 5 6 kulek. Możesz jeszcze użyć spomba tylko potrzebna będzie Ci do tego odpowiednia wędka.
Pozdrawiam Michoł [2012-07-25 17:14]

JKarp

Cześć

Dam sobie rękę odciąć, ze żadną kobrą ani procą nie da rady posłać kulki na 150m. Używam dwóch kobr - jednej do kulek do 18mm a drugiej ( samoróbki ) do kulek do 24mm. 
W zależności od kulki ( każda firma robi je w innej wadze a mówię o jednakowej średnicy ) rzut kobrą to maks 90-120m. Dla niedowiarków proponuję test na sucho - np na boisku.
Proca nawet nie wiem jakiej firmy jest bardzo słaba i nietrwała.
Bez możliwości wywózki nie ma możliwości nęcić na 150 metrów.
Może spomb ale tu trzeba umieć technicznie i celnie rzucać ale na 150m też raczej nie.
JK [2012-07-25 18:37]

garbik23145

Są proce np. na odpustach z żelaza i wytrzymałej gumy ja strzelałem do celu w puszki z 60 m i czasem trafiałem kamykiem.Tylko jeszcze trzeba wiedzieć jak dobrze strzelić a nie palce pourywać:)
[2012-07-25 19:13]

JKarp

Są proce np. na odpustach z żelaza i wytrzymałej gumy ja strzelałem do celu w puszki z 60 m i czasem trafiałem kamykiem.Tylko jeszcze trzeba wiedzieć jak dobrze strzelić a nie palce pourywać:)

CześćMiałem procę np Drennana :http://www.lorpio.pl/Katalog/469_380_drennan/6017_proce/Produkt/23365_proca-groundbait-caty-red.aspx
Zajefajna, mocna i dość celna ale jak napisałeś 60m, no nawet 90m ale nie 150m ;-)
[2012-07-25 19:45]

Lukaszek17234

Prawdopodobnie kupie sobie jaką tanią kobrę, a jak mnie już będzie stać to łódkę zanętowa będzie dobra. Dzięki za porady Pozdrawiam:)
[2012-07-25 22:15]

PatrykW

są specjalne rurki :) [2012-07-26 11:50]

Carol73

Te kobry opisywane przez kolegów wyżej to właśnie te rurki wyrzutowe
[2012-07-26 12:02]

JKarp


Cześć
Rafał tyle samo procą i kobrą co wędką to i ja rzucę ale nie 150m a nie mówiąc o 200 ;-)Woda bardzo " oszukuje " i myli jeśli chodzi o osiągane odległości rzutu kobrą czy strzału z procy. Piszesz, że rzucisz 150m ( a w zasadzie jesteś w stanie najdalej rzucić ) a wiesz ile wynosi rekord w rzucie karpiówką?Poza tym nigdzie nie napisałem że Twoja czy inna proca jest gówniana. Każda proca po prostu jest bardzo nietrwała. Poza tym zależy ile tą procą się strzela ? Żadna moja proca nie wytrzymała dłużej jak dwa pełne sezony - strzelałem prawie codziennie po około 100 kulek na Oczku. 
JK

[2012-07-26 12:04]

Po pierwsze Januszu napisalem wyraznie ze kazda wedke, proce i kobre testuje na polanie kolo swoich rodzicow a ostatnie trzy lata mieszkajac na Woli w parkach ktorych tu nie brakuje. Pozniej jak jade nad wode gdzies albo pojde sobie na stawy ktorych tez tu w okolicy mam sporo jestem wstanie ocelic odleglosc. Nie mniej jednak na lace jestem wstanie rozciagnac centymetr i sprawdzic dlugosc rzutu lub strzalu. Robie to zawsze zima gdy parki i laki pustoszeja albo noca jak mam chwile wolna. Po drugie napisalem ze maksymalnie wedka udaje mi sie rzucic w granicach 150 m plus minus 120-130 m i to odleglosci osiagane przez wiekszosc karpiarzy i to nie tylko tych ktorych znam. Po trzecie rekord rzutu wedka karpiowa znow nalezy do Marka Hutchinsona i to nowym topowym wedzskiem Free Spirit przeznaczonym do dalekich rzutow i wynosi 230 m. Poprzedni rekord nalezal do Franka Warwicka i rzucal modelem Daiwa Infinity w 2009 roku z tego co pamietam. Po czwarte moja proce uzywam razem z ojcem od 2005 roku, ja do 2008 roku co weekend nad lowiskiem komercyjnym a moj ojciec od 2009 roku do teraz co dwa tygodnie nad dzika woda. Tak jak pisalem przez ponad siedem lat przetartych ma pare oczek, miejscami poprula sie katapulta ale ogolnie daje rade. Mam jeszcze pudelko z paragonem od niej ale date zakupu i miejsce widac. Napisalem Ci chcesz mozemy to sprawdzic kiedys ile mozna rzucic moja kobra i jak daleko wystrzelic z procy. Ja uzywam Regual Cobra Tandem Baitsa do kul 18-20 mm i wlasnie wspomnianej tu wczesniej przeze mnie procy Colmica. Mysle ze dobra kobra np Kordy i dobra proca np Foxa mozna poslach kulke dalej. Pisze specjalnie kulke a nie kulki te rozsypuja sie jak wiesz nierowno i wtedy zgodze sie ze paroma nie da rady wiecej jak na jakies dziesiat metrow.

Dosc sugestywnie wytlumaczyles te odleglosci Ale mimo wszystko bardziej przychylam sie do stwierdzen Janusza moje doswiadczenie mi to podpowiada? Prawa fizyki tez sa nadal konserwatywne!!

[2012-07-26 18:50]

andrzej3023

ja polecam ci rakiete lub proce [2012-07-26 23:05]

19bocian

ja wale z procy ;-)
[2012-07-27 08:37]

Bernard51

Widzisz filmiki reklamowe maja wsp€lna ceche z nieraz kuglarstwem odpustowym jarmarkowym
bo nikt za nic nie odpowiada ma za zadanie towar sprzedac i tyle na temat. Mam tyke morską
(tak ja nazywam) 4,5 m 140- 260 Robinsona zakladam wlasne cieżarki (olowie na rurce )ok. 128 gr
i wiem ze nie mam wprawy w tak dlugiej wedce ale 120m nie osiągnolem jeszcze nigdy??
Skoro osiagasz wieej przy mniejszych parametrach to jestes dobry!
I życze powodzenia bo nie na licytacji wedkarstwo polega, kto ma z nas racje tą wlasciwą?
[2012-07-27 10:28]

dawid-barczak

Witam,
potrzebuje porady.Jakiej firmy wybrać kulki proteinowe aby nie rozpadały się podczas rzucania ich kobra? Zależy mi też na jakości.
Z góry dzięki za pomoc [2018-05-31 17:58]

piotrbar77

Kulki proteinowe, zresztą podobnie, jak i inne komponenty wędkarskie, warto kupić od sprawdzonego dostawcy. Ja akurat zamawiam regularnie w sklepie RK Baits https://rkbaits.pl/kulki-proteinowe i nie mam żadnych zastrzeżeń, co do jakości. Duży atut to szybka realizacja zamówień i stosunkowo przystępne ceny. Zaopatrzyłem się u nich także w wędkę i fotel karpiowy. [2021-06-28 11:17]