Zaloguj się do konta

Jak nęcić karpia na zalewie

utworzono: 2012/04/04 12:16
Paczosek

witam chciałem zapytać kolegów po kiju, jak nęcić karpia. Chciałem złowić coś wiekszego.
myslałem nad kukurydza taka z pola gotowana w parniku i ziemniaczki pokrojone w większą kostkę.
Jakie dajecie dawki na raz, ile kg kukurydzy i ile ziemniaków sypać na raz. jakie miejsca wybierac, gdzie moze on sie kręcić. o jakiej porze nęcic. nie chciałbym żebym ja nęcił, a ktoś wbił mi sie na miejsce zanęcona i łowił. Jak to zrobić zeby kint nie widział jak bede wypływał pontonem.

Więc czekam na odpowiedzi. Może ktoś łowił na zalewie Łacha Jelecka.
z góry dzieki. najważniejsze jest dla mnie ile dni nęcic i jaką ilościa kukurydzy i ziemniaków w kostce. jak przyrządzić ziemniaki zeby nie spadały z haka.
Pozdrawiam
[2012-04-04 12:16]

michol

Cześć na twoim miejscu do tej mieszanki dodałbym jeszcze konopie. Konopie bardzo pobudzają apetyt u karpi. Co do nęcenia to postaw sobie małą bojkę na wodzie i usyp dywan około 2 na 3 m( ale to zależy jak daleko będziesz łowił i czy z rzutu czy będziesz wywoził). Nie znam specyfikacji dna tego łowiska najlepiej było by wskoczyć do łódki z echo i poszukać ciekawych miejsc ( górka, gwałtowne spady dna, ) , dobrym rozwiązaniem będzie użycie tak zwanego stukadełka aby sprawdzić twardość dna( stukadełko może też zastąpić echosondę do sprawdzania głębokości) Aby uniknąć żeby Cie ktoś nakrył podczas nęcenia i nie wbił się na twoją miejscówkę jest tylko jeden skuteczny sposób załóż czapkę niewidka. :D Tak na serio to zawsze ktoś może Cie podpatrzeć. Co do nęcenia to na razie nie trzeba nęcić dużo po Karpiszony są jeszcze trochę leniwe im bliżej lata tym więcej. Nęcić możesz spokojnie tydzień przed posiedzeniem aby przyzwyczaić ryby.

Pozdrawiam Michoł [2012-04-04 12:59]

marek47

Ja bym nie łapał na kukurydzę i ziemniak ponieważ karp zna to już i jest do tego przyzwyczajony ja bym spróbował na coś innego, u mnie się bardzo dobrze sprawdzały kulki proteinowe i osobiscie je bardzo polecam, a co do tego żeby cię nikt nie widział najlepiej nie wyjeżdżaj pontonem tylko kup sobie proce i poszukaj najpłytszego miejsca bo tam karp najbardziej lubi przebywać latem i wiosną, ponieważ tam ma najcieplej a kulkami z dobrej procy naprawdę daleko będziesz mógł szczelać.
Pozdrawiam marek47 [2012-04-04 15:10]

zbynio5o

To bardzo dobrze że ryba zna zanęte, bez podejżeń będzie ją pobierać. Nęcić przez kilka dni w nie dużych ilościach aby nie przekarmić.  Nie znam wielkości łowiska. Dwa, trzy litry grubej zanęty dziennie i jeżeli jest karpik to prędzej czy póżniej podejdzie. Łowić na to czym nęcisz, przynęte można doprawić jakimś smaczkiem. [2012-04-04 15:43]

Paczosek

to jak panowie myślicie jakbym na raz sypał po 5 kg kukurydzy i kilogram ziemniakó to bedzie dobrze ? i rozsypywał w nęcisku tak na koło średnicy 1.5 - 2 m.
[2012-04-05 00:25]

a kiedy sie na te karpie wybierasz [2012-04-07 17:10]

Paczosek

nie wiem, narazie zbieram informacje jak złowić dużego karpia. nie wiem jak i ile (w kg) nęcić nie chce zeby wyszło na to ze ja nęce a ktoś przychodzi i łowi.
[2012-04-07 20:23]

Waldi Fish

nie wiem, narazie zbieram informacje jak złowić dużego karpia. nie wiem jak i ile (w kg) nęcić nie chce zeby wyszło na to ze ja nęce a ktoś przychodzi i łowi.

To może się zdarzyć, bo jeśli zanęcisz w danym miejscu, a ktoś na nie usiądzie przed Tobą, to nie masz prawa go wygonić. Możesz sobie znaleźć takie miejsce, które jest zarośnięte od brzegu i wypłynąć za nie pontonem i kawałek dalej nęcić, to wtedy masz szansę, że ktoś nie usiądzie w tym miejscu przy brzegu.
[2012-04-07 20:31]

gruby0113

Najlepiej przygotuj sobie dwie miejscówki tak w razie "W". Zawsze będziesz  gdzie sie przenieść
[2012-04-07 20:59]

nie taki diabeł straszny jak go maluja ,jak bedziesz potrzebował pomocy to wal smiało ,postaram sie pomóc. [2012-04-08 12:29]

Bernard51

Poszukaj zatoczke jak masz taka mozliwosc aby z 3-ech stron mozna bylo zarzucic wedki i nec takie miejsce to po pierwsze, natomiast ile necic napewno nie 5kg naraz na 4mkw kukurydzy Wiem kuku wychodzi najtaniej ale jest jeszcze pelet do necenia groch a w aptece kup tran bez dodatków smakowych i nim zadipuj zanety
W pierwsze 3 dni moze sypnac od 2-3 kg ale juz jak przyjedziesz na lowisko wedkowac ti wsyp tylko ok 0,5kg i po 1-1,5 godz znow 0,5kg i znów po2 godz 1 kg to na póldniowa zasiadke powinno wystarczyc jesli dluzej bedziesz lowil to po 6godz podkarm znow i na nastpny dzien rano
Polamania
[2012-04-08 13:00]

Kasza23

Witam....mam pytanie jak przyciągnąć w swoje łowisko duże prosiaki przy jednodniowej zasiadce????Jak necić??? Czym?? i co na hak? pozdr
[2012-04-08 18:02]

Witam....mam pytanie jak przyciągnąć w swoje łowisko duże prosiaki przy jednodniowej zasiadce????Jak necić??? Czym?? i co na hak? pozdr

dobrze by było jak bys wczesniej ponecił kilka dni sobie łowisko a co do przynety to oczywiscie kulki [2012-04-08 19:49]

Bernard51

Witam....mam pytanie jak przyciągnąć w swoje łowisko duże prosiaki przy jednodniowej zasiadce????Jak necić??? Czym?? i co na hak? pozdr

Powiem szczerze nie czuje sie aby odpowiedziec na twoje pytanie w jednym dniu zciagnac na lowisko ryby i polowic. Moze inni maje jakies swoje metody?? i zechca sie podzielic?


[2012-04-10 06:35]

dworak

piszecie fajnie o nęceniu, ale jak mam łowisko w którym jest bardzo dużo zielska (moczarka) rośnie na dnie i dryfuje po całym łowisku. Karp jest duży i problem jest taki, że niemam pontonu aby wypłynąć i sprawdzić dno. Macie jakieś rozwiązanie na tak zarośnięty basen? Bo najważniejsze jest aby znaleźć czystą półkę na którą poda się kuku itp. W maju jak roślinność była słaba to karpia można było wyjąć bez problemu, ale teraz każdy zarzut gruntówką kończy się holowaniem całego warzywniaka :P  [2013-07-12 11:35]