Jak nawinąć plecionkę?

/ 10 odpowiedzi
Witam.Po raz pierwszy kupiłem plecionkę i nie bardzo wiem jak się zabrać do nawijania jej na kołowrotek.Poczytałem trochę na forum o plecionkach ale w tym temacie niewiele znalazłem.Czy nawijać ją tak samo jak żyłkę??Proszę o jakiś instruktarz.
Pozdrawiam
robertxxx62


Witam ! Większość plecionek powinno się nawinąć na mokro czyli włożyć szpulę  na chwilę do miseczki wody żeby namokła , ja z pomocą żony :) która przytrzymuje szpulę lekko hamując , nawijam plecionkę nie za mocno nie za słabo  . (2010/10/22 16:37)

rolo81


wiyam ja nawijam plecionke pionowo ze szpuli zachowaj kat prosty ostatnia przelotka wedziska . narka (2010/10/22 16:47)

spines21


lepiej niech się pomoczy dłużej niż chwilę,musi dobrze naciągnąć wody.ja zostawiam na noc w wodzie i dopiero potem nawijam.w różnym stopniu piją wodę plecionki i potem zwiększają objętość więc lepiej się zabezpieczyć.ale są i takie które podobno nie puchną w wodzie (2010/10/22 17:37)

sotomm


Z tym namaczaniem może być problem.PowerPro jest zamknięta w "kasetke" (275m.)a Momoi PowerJig z tego co o niej wyczytałem w ogóle nie nasiąka...? (2010/10/22 18:06)

robertxxx62


Właśnie tu zależy jaką plecionkę ? bo niektóre mają powłokę i ich nie trzeba niby namaczać , a niektóre chleją jak diabli . (2010/10/22 18:20)

kamillo8110


Ja zawsz wkładam w otwur od plecionki jakiś drut i lekko chamują nawijam plecione.;) (2010/10/22 19:32)

dziobak


Witam.Po raz pierwszy kupiłem plecionkę i nie bardzo wiem jak się zabrać do nawijania jej na kołowrotek.Poczytałem trochę na forum o plecionkach ale w tym temacie niewiele znalazłem.Czy nawijać ją tak samo jak żyłkę??Proszę o jakiś instruktarz.
Pozdrawiam

radze kupic plecionke Barkley w powloce i nie bedziesz mial dylematu... nawet w morzu sie sprawdza w przeciwienstwie do starych "kordonkow".. (2010/10/22 19:54)

wichura75


Po prostu zrób pętelkę zaciskową,załóż na szpulę żeby się zaciskała przy nawijaniu,naklej na nią jeden raz taśmę izolacyjną i nawijaj pod lekkim obciążeniem.Taśma jest po to że plecionki się lubią luzować po wyschnięciu (szczególnie grubsze) i lubią się kręcić na szpuli ;),powodzenia (2010/10/22 20:44)

sotomm


Dzięki wielkie za podpowiedzi.Plecionki nawinięte.Właśnie zbieram się na rybki i będę testował :).Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam. (2010/10/23 08:33)

wojtek75


A po co moczyc skoro puchna?to wysychajac sie kurcza i sa lużniej nawiniete?czy nie? (2012/01/06 18:19)