Jak nasmarować kołowrotek Shimano Exage 2500 RC?

/ 7 odpowiedzi

Witam,

Posiadam kołowrotek Shimano Exage 2500 RC i chciałbym się dowiedzieć, czy ktoś może wie czy i jak go można nasmarować? Za wszystkie porady z góry wielkie dzięki?

piotrcarp

Bede dzisiaj lub jutro takiego smarowal model z hamulcem walki to bede mial cos do powiedzenia a smarowac zawsze warto:) (2013/10/30 13:47)

piotrcarp

Powiem tak ze jak nie rozkrecales nigdy kolowrotkow samodzielnie to bedziesz mial troche problem z hamulcam walki bo przy skrecaniu kolowrotka trzeba go wyregulowac w przeciwnym razie nie bedzie prawidlowo dzialal. A podczas rozkrecania trzeba uwazac na malutka sprenzynke i bolczyk znajdujacy sie pod pokretlem hamulca walki bo lubi wyskoczyc a jest naprawde maly. Do tego jeszcze zebatki musza wrocic idealnie w to samo miejsce bo inaczej bedzie kolowrotek sie zacinal a jest to spowodowane tym ze zebatki nia sa okragle. Milej zabawy:) (2013/11/01 21:51)

DelTor0

Zrobilbys Piotr kiedys jakas foto relacje jak smarujesz takie sprzety. Nauczylbym sie czegos :) (2013/11/01 23:02)

piotrcarp

Zrobilbys Piotr kiedys jakas foto relacje jak smarujesz takie sprzety. Nauczylbym sie czegos :)

Jak tylko bede cos rozbieral to porobie foty:) (2013/11/02 09:32)

DelTor0

Super, dzieki :) (2013/11/05 14:55)

mario84

rozbierając go zrób sobie cechy na zębatkach markerem pomyłka grozi bardzo nie czystą pracą, raz pomyliłem i kombinowałem żeby dobrze go zazębić i się udało. a co do smarowania ja smaruję każdy trybik i element ruchomy mam akurat catane podobna konstrukcja bardzo prosty młynek. zaubera też smarowałem miesiąc po zakupie i jest ok (2013/11/05 20:04)

Wodziniak

Koła zębate nie są okrągłe i ustawienie ich w złych pozycjach grozi ich zniszczeniem. Na zębatkach powinny być trójkąciki, które powinny trafiać jeden w drugi. Jeśli ich nie ma to koniecznie zrób tak jak napisał Mario84. (2013/11/06 03:11)