Zaloguj się do konta

Jak naprawić pęknięcia w łódce ?

utworzono: 2016/02/07 18:55

Witam, sprawdziłem w dniu dzisiejszym łódkę, zauważyłem parę pęknięć na dnie, nadmieniam że łódka wykonana jest z włókna szklanego, a co do poprawy to na spoinach, jaką żywicą itp. załatać aby nie pękła następny raz, morze macie ciekawe rady. Naprawił mi kolega ,ale nic to nie dało miał morze niedobry lub stare żywice czy co czekam na podpowiedzi.Pozdrawiam .     [2016-02-07 18:55]

ogtw

Zestaw naprawczy, występuje też pod nazwą \"reperaturka\" kupuje się w sklepie motoryzacyjnym. Na zewnątrz pęknięcia przykleja się łatkę z włókna szklanego, po stwardnieniu pierwszej łaty, przykleić drugą trochę większą.   [2016-02-07 19:29]

zbigow

kolego z tego co wiem to wszelkie taki naprawy robi sie za pomoca zywicy epoksydowej z utwardzaczem oraz maty szklanej lub wlokniny.Naklada sie kilka warstw po uprzednim wyczyszczeniu powierzchni [2016-02-07 19:43]

ogtw

Do zestawu naprawczego jest dołączona jest mata szklana i utwardzacz. Żywica epoksydowa jest trochę twardsza, ale śmierdzi i długo twardnieje. Na pudełku żywicy poliestrowej jest napisane, że służy między innymi do naprawy łodzi. [2016-02-07 20:08]

Jeśli pęknięcia nie są duże, można dać szpachlówkę z włóknem szklanym, np. novol fiber. Pamiętaj by przed naprawą dokładnie zeszlifować farbę. [2016-02-07 20:44]

Dzięki pęknięcia są 5, 8 cm i 2wie mniejsze , zastosuje jak piszecie i dzięki za rady, właśnie wybieram się do sklepu to kupie tą Żywice Poliestrowa.Pozdrawiam [2016-02-08 09:20]