Jak naprawić gwint na szpuli

/ 8 odpowiedzi
Witam!
Czy ktoś z  was wie może jak naprawić(czy w ogóle da się coś zrobić) gwint po zdięciu szpuli ten,który trzyma nakrętka trzymająca kabłąk. Jak ktoś wie co zrobić to prosze o pomoc (gwint jest zjechany i rusz mi się cała ta część z kabłąkiem).
89krzysztof


Musisz nagwintować raz jeszcze.  (2011/12/14 21:51)

Artur z Ketrzyna


Najszybciej i najtaniej. Kup dwu składnikowy klej jak poxipol, i daj go troszkę w gniazdo, po czym delikatnie przykręć śrubkę, napewno będzie trzymać.

Nie potrzebnie użyłeś tyle siły by tę śrubkę dokręcić. Ona ma swój ogranicznik i mocniej nie dokręcisz, a ta część musi mieć swój luz by kabłąk mógł lekko pracować i szybko się zamykać. (2011/12/14 22:05)

jajarz


Musisz nagwintować raz jeszcze. 






  Jak już nie ma gwintu, to co nagwintować :))

Jeśli tak jak piszesz, jest zniszczony gwint w nakrętce - to można jak napisał Kolega wyżej użyć kleju dwuskładnikowego, po całkowitym jego stwardnieniu nagwintować od nowa otwór, jednak to już i tak nie będzie miało takiej wytrzymałości, najlepiej wymienić nakrętkę na nową, jak jest to oczywiście możliwe.

Może opisz mi na priw co dokładnie ( jaki element ) jest zepsute, to postaram się Ci jakoś pomóc (2011/12/15 07:13)

89krzysztof


Kolego, a jak masz zwykły drut, który nie ma gwintu wcale to możesz go nagwintować ? Możesz. Więc w tej sytuacji też możesz. O ile dobrze zrozumiałem co się zepsuło.  (2011/12/15 07:31)

u?ytkownik54091


To jest zbyt cienkie,aby nagwintować jeszcze raz to po pierwsze, po drugie musisz mieć narzynkę, która gwintuje lewy gwint, lub lewy gwintownik (do nakrętki). Na zdjęciu strzałka pokazuje, że na nakrętce jest nacięty rowek co oznacza "lewy gwint". Klej to jest pomoc doraźna i tak po jakimś czasie trzeba to będzie wymienić wszystko na nowe, albo stare, ale nie zużyte. Bogdan (2011/12/15 07:51)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

jajarz


Kolego, a jak masz zwykły drut, który nie ma gwintu wcale to możesz go nagwintować ? Możesz. Więc w tej sytuacji też możesz. O ile dobrze zrozumiałem co się zepsuło. 





 Kolego @89krzysztof, oczywiście, że można nagwintować drut nie posiadający gwintu narzynką o odpowiedniej wielkości, tak samo można nagwintować otwór odpowiednim gwintownikiem.

Jednak w przypadku nakrętki w której gwint został zniszczony ( mówiąc potocznie - przeciągnięty ) i prawie go nie ma, to ciężko jest go naprawić gwintując gwintownikiem o średnicy takiej samej jak pierwotna średnica, z prostej przyczyny ubytku materiału. Można ale wiąże się to ze zmianą średnicy nowego gwintu, tak samo w przypadku śrub jak i nakrętek. Poprawienie gwintów taką samą srednicą gwintownika czy tez narzynki, raczej na wiele się nie zdaje.

I oczywiście bez obrazy, Kolego @89krzysztof ale trochę miałem i mam do czynienia z takimi sprawami :) (2011/12/15 08:47)

Karpik1974


Witam kleje dobre kleje sa drogie narzynki to samo jak sie nie ma trzeba kupic a to tanie nie jest  a kołowrotek ma napewno swoje lata , a sprzecik teraz  wcale nie taki drogi po prostu bym kupił nowy chyba ze jest sie kolekcjonerem dzieł sztuki pozdrawiam (2011/12/15 09:24)