Jak napisać oficjalne pismo do okręgu PZW ?

/ 32 odpowiedzi
lynx

Do zarzadu powinni wejsc Ci co maja cos do powiedzenia. A nie "zwykli wedkarze" ktorzy tak naprawde nie powinni o niczym decydowac (no moze o zakupie lodki czy organizacji jakiejs tam wycieczki). Ale od decyzji jakie limity, wymiary, jaka obsada gatunkowa, jak wysokie skladki powinni byc ludzie kompetentni a nie tacy ktorzy tylko "chca". To oni powinni podejmowac takie decyzje, zeby bylo na ochrone i zarybiania. A jak zaczyna brakowac to nie biadolic ze nie ma, ale robic wszystko aby bylo.

To teraz pawelz, powiedz ilu takich kandydatów znajdziesz. Tym bardziej za frii, i na pewno i tak będą narzekania...????

Dlatego wg mnie cala ta struktura PZW jest o kant d..y potluc. Nikt kto ma choc troche wiedzy w tym co napisalem, nie pojdzie za darmoche do pracy. I jest to calkowicie naturalne. Bo zeby robic cos dobrze, to oproc kwalifikacji, nalezy sie temu poswiecic czasowo a nie tylko z doskoku. Dopoki nie bedza to platne (dobrze) stanowiska, to bedzie taka marnota jak teraz i nic tego nie zmieni. Mozecie sobie wymieniaz zarzady w 1000%. Co z tego jak jedni niekompetentni zastepuja innych.

Pewny jesteś, że za pobory takie jakie mają szefowie poczty polskiej to byłoby pewne, że będzie dobrze? Jednemu to będzie za mało a drugi za o wiele mniejsze pobory będzie spełnial rzetelnie swój obowiązek. Same pieniądze nie rozwiążą problemu ludzkiej pazerności. (2014/11/02 00:35)

pawelz

A skad wiesz, ze skoro sa w zarzadzie to niby maja jakas wiedze ?. Patrzac na to co robi PZW i jak gospodaruje, smiem twierdzic, ze jedyna wiedza jaka posiadaja, to jak sie dobrze urzadzic, albo jak podniesc swoje ego i poczucie wlasnej wartosci. Bo gdyby naszymi wodami zarzadzali Ci co maja wiedze, na pewno lowilibysmy wiecej i wieksze ryby.
Dla mnie gosc, ktory dopuszcza, zabranie kilkudziesieciu kg drapieznika w ciagu roku w zgodzie z prawem, to nie ekspert a sabotazysta (2014/11/03 09:07)

pawelz

Do zarzadu powinni wejsc Ci co maja cos do powiedzenia. A nie "zwykli wedkarze" ktorzy tak naprawde nie powinni o niczym decydowac (no moze o zakupie lodki czy organizacji jakiejs tam wycieczki). Ale od decyzji jakie limity, wymiary, jaka obsada gatunkowa, jak wysokie skladki powinni byc ludzie kompetentni a nie tacy ktorzy tylko "chca". To oni powinni podejmowac takie decyzje, zeby bylo na ochrone i zarybiania. A jak zaczyna brakowac to nie biadolic ze nie ma, ale robic wszystko aby bylo.

To teraz pawelz, powiedz ilu takich kandydatów znajdziesz. Tym bardziej za frii, i na pewno i tak będą narzekania...????

Dlatego wg mnie cala ta struktura PZW jest o kant d..y potluc. Nikt kto ma choc troche wiedzy w tym co napisalem, nie pojdzie za darmoche do pracy. I jest to calkowicie naturalne. Bo zeby robic cos dobrze, to oproc kwalifikacji, nalezy sie temu poswiecic czasowo a nie tylko z doskoku. Dopoki nie bedza to platne (dobrze) stanowiska, to bedzie taka marnota jak teraz i nic tego nie zmieni. Mozecie sobie wymieniaz zarzady w 1000%. Co z tego jak jedni niekompetentni zastepuja innych.

Pewny jesteś, że za pobory takie jakie mają szefowie poczty polskiej to byłoby pewne, że będzie dobrze? Jednemu to będzie za mało a drugi za o wiele mniejsze pobory będzie spełnial rzetelnie swój obowiązek. Same pieniądze nie rozwiążą problemu ludzkiej pazerności.

Nie jestem pewien. Tego nikt do konca nie wie. Ale wiem, ze jesli zatrudniona zostanie osoba za pieniadze, to bedzie jej musialo zalezec na efektach. Bo albo kuroniowka albo kasa. Nikt normalny nie idzie do pracy za kilka (kilkanascie) tys zlotych po to zeby sie obijac i slizgac. No chyba ze na panstwowe cieple posadki przydzielane po rodzinie. Ale idz do prywatnej firmy na stanowisko kierownicze i zacznij od wpadek. Zobaczymy jak dlugo popracujesz.
Ja cale zycie pracowalem (pracuje) w prywatnych firmach. Mialem epizod jako nauczyciel w szkole sredniej, ale tego nie licze. I wiem, ze albo robisz co do ciebie nalezy albo wypad. I tak samo powinno byc w PZW. Albo sie spradza, albo po dwoch latach szukamy innego, lepszego. (2014/11/03 09:12)

Artur z Ketrzyna

troszkę z tematu zszedłeś pawelz, i nie chce mi sie tego nawet komentować. Bo nie chce mi się podsycać bzdurnej dyskusji.

Bo człowiek tu chce coś zrobić i nie za kasę. A ty ze swymi poglądami wyjeżdżasz. Pisząc zupełnie nie w temacie.

W celu przypomnienia;
"jak napisać oficjalne pismo do pzw i czym je poprzeć bo chcemy z wędarzami w moim kole objac 2 jeziora takim wymiarem gdyż sa tam piękne duże ryby ale sa zabijane,..."

Tak więc może coś to mądrego napiszesz...

Takie właśnie drobne inicjatywy, mogą sporo wnieść i zmienić...
(2014/11/03 14:56)

pawelz

Nie napisze nic madrego, bo nie mam pojecia jak napisac takie pismo.
Wiec i nic w tym konkretnym temacie nie napisalem.
A po drugie, nie mam pojecia co kolega chce tam zrobic ?. O co chodzi z tym wymiarem ?. Chce wprowadzic widelki ?. Czy podnies wymiar ochronny ?.
A moze chca przejac ta wode jako wode kola, to wtedy niech sobie wprowadzaja tam jakie chca przepisy.
A Ty wiesz co kolega mial na mysli ?. Poradziles mu, zeby przepchnac wniosek na zebraniu. Ale jaki wogole wniosek ?. (2014/11/03 15:40)

Artur z Ketrzyna

Nie napisze nic madrego, bo nie mam pojecia jak napisac takie pismo.
Wiec i nic w tym konkretnym temacie nie napisalem.
A po drugie, nie mam pojecia co kolega chce tam zrobic ?. O co chodzi z tym wymiarem ?. Chce wprowadzic widelki ?. Czy podnies wymiar ochronny ?.
A moze chca przejac ta wode jako wode kola, to wtedy niech sobie wprowadzaja tam jakie chca przepisy.
A Ty wiesz co kolega mial na mysli ?. Poradziles mu, zeby przepchnac wniosek na zebraniu. Ale jaki wogole wniosek ?.

Tak myślę że chodziło mu o górny wymiar ochronny.
Tak powinien napisać taki wniosek i go poprzeć argumentami.
Jak jego koło i inne taki wniosek prześlą do ZO. To i taki wymiar może ZO wprowadzić

A mogą też i wnioskować o opiekę nad takimi łowiskami... (2014/11/03 16:53)

siawes

Chodzi mi o widełki , górny wymiar, nazywajcie jak wolicie .. niedługo ide do skarbnika naszego koła i tam będziemy myśleć jak to formalnie ugryźć żeby były wymierne tego efekty, o postępach będę informował, i nie chcemy robić tego dla zysku sławy itp tylko dlatego że ta woda ma potencjał i są w niej duże ryby i da się ją przypilnować (2014/11/04 15:32)