Jak napełnić kołowrotek muchowy?

/ 6 odpowiedzi
Witam mam pytanie. Jak kupujemy wędke muchową np Wędka muchowa KONGER GRANDIS FLY 270cm 3cz. #5 to jest klasa 5.
i kupujemy kołowrotek np KOŁOWROTEK MUCHOWY JAXON PELTON FLY # 4/5 to jest klasa 4/5.
To jakimi sznurami i jaki przypon ma być to tej wętki i kołowrotka jak napełnić kołowrotek wszystkimi sznurami, sznur wyrzutowy  i przyponami po koleji w punktach co pierwsze ma być jakie sznury i przypony.
aldente


Zaczynasz od dupystrony!
Najpierw zapisz się na kurs muszkarski. Już na pierwszej lekcji teorii pan opowie Ci, jak kombinować, jakie są sznury, jak je łączyć i jak o to dbać. Musisz tylko wiedzieć, co chcesz łowić i gdzie chcesz łowić. Na wędkę z uchwytem jednoręcznym czy dwuręcznym.
Potem przechodzisz do ćwiczeń praktycznych, czyli nauki rzutów.
Dopiero po tym wszystkim z pomocą instruktora dobierz sobie sprzęt muszkarski.
Zachowując tę kolejność rzeczy zaoszczędzisz sobie niepotrzebnych wydatków i przede wszystkim frustracji....zniechęcenia. Uwierz mi, bo właśnie ten temat przerabiam :-) (2017/10/28 18:14)

Fordeczek


Okay dziękuję. (2017/10/28 18:23)

michal flyfishing


KOlego na ołowrotek nawijamy backing potem sznur muchowy klasy 5 w tym przypadku WF5 pływający najlepiej jest niby zacząć ja polecam intermedium :D w razi pytań pisz (2017/11/07 17:31)

Fordeczek


Dziękuję panie Michale za odpowiedz mam jeszcze pytanie.
Czyli najpierw kupujemy backing 20LBS  50m albo 100m napełniamy nim kołowrotek
puźniej doczepamy do tego backingu sznur muchowy klasy WF5 pływający a po sznurze muchowym doczepiamy przypon i muchę i gotowe. nie dokonca wiem co to ten intermedium.
i czy jest jakaś rużnica czy to będzie 50m czy 100m ile metrów najlepiej założyć na kołowrotek tego backingu. (2017/11/08 20:12)

mariusz-wotkowski


słuchaj w wolnej chwili spójż tutaj na ten blog http://www.muszkawaustrii.pl/search/label/Sprz%C4%99towo      jest kilka tekstów odpowiadających na twoje pytania w prosty łopatologiczny sposób. Pozdrawiam
  (2018/01/01 19:15)