Zaloguj się do konta

Jak namówić syna na wędkowanie

utworzono: 2022/10/24 00:02
marekbadyl75

Mój syn jest już po 30 i od lat zachęcam go do zamoczenia swojego pierwszego spławika. Niestety mimo tego nadal nie chce ze mną zamoczyć. Macie jakieś porady jak zachęcić rodzinę do wspólnego rybobrania? Pzdr i połamania kijów - marek [2022-10-24 00:02]

Sith

Nie wróżę sukcesu. Jeśli do tej pory nie nabrał chęci, to marne szanse. [2022-10-24 06:35]

jurasek15

Może woli wypad na łososiowate, a nie spławik, można wtedy zamoczyć wodery. :)

[2022-10-25 15:52]

yakuza KRA

Powiedz że go wydziedziczysz jak nie pojedzie, działa w 80procentach ;) [2022-10-25 18:39]

ryukon1975

Jest wolnym człowiekiem w podobno demokratycznym kraju. Nikt nie ma prawa go zmuszać do takich rzeczy. Mnie Watykan też straszy wiecznym potępieniem a mnie to jakoś nie rusza i do kościoła nie pójdę. Jednak oni mają tak jak Ty, nie odpuszczą będą dążyć do swojego do końca moich dni. Czy to jest zdrowe postępowanie? [2022-11-03 12:56]

jurasek15

Jest wolnym człowiekiem w podobno demokratycznym kraju. Nikt nie ma prawa go zmuszać do takich rzeczy. Mnie Watykan też straszy wiecznym potępieniem a mnie to jakoś nie rusza i do kościoła nie pójdę. Jednak oni mają tak jak Ty, nie odpuszczą będą dążyć do swojego do końca moich dni. Czy to jest zdrowe postępowanie?
Znalazłeś sobie jeden przykład i robisz z siebie co najmniej męczennika. :) Za to do usranej śmierci będą cię zewsząd bombardowali reklamami, mówili ci co masz jeść, a co nie, wynajdywali coraz to nowe przyczyny powstawania chorób i "złote" środki na ich zwalczanie. I tą swoją demokracją możesz się przy tym podetrzeć. :) Będą chcieli to bez kagańca na twarzy nie wejdziesz do większości sklepów, jak to miało miejsce całkiem niedawno.
Nawet w wędkarstwie trzeba się postarać aby zaczerpnąć choć odrobiny wolności, ale pośród przyrody na pewno jest to łatwiejsze niż w "demokratycznej" Europie, w kręgu jakiejkolwiek religii, czy nawet w tym Internecie. Nawet to forum nie potrafi normalnie działać przez reklamy, a co dopiero człowiek. :) A przykładów ludzkiego zniewolenia i siania strachu na tym świecie są tysiące. :)
Pozdrawiam
[2022-11-03 15:15]

ryukon1975

Jest wolnym człowiekiem w podobno demokratycznym kraju. Nikt nie ma prawa go zmuszać do takich rzeczy. Mnie Watykan też straszy wiecznym potępieniem a mnie to jakoś nie rusza i do kościoła nie pójdę. Jednak oni mają tak jak Ty, nie odpuszczą będą dążyć do swojego do końca moich dni. Czy to jest zdrowe postępowanie?
Znalazłeś sobie jeden przykład i robisz z siebie co najmniej męczennika. :) Za to do usranej śmierci będą cię zewsząd bombardowali reklamami, mówili ci co masz jeść, a co nie, wynajdywali coraz to nowe przyczyny powstawania chorób i "złote" środki na ich zwalczanie. I tą swoją demokracją możesz się przy tym podetrzeć. :) Będą chcieli to bez kagańca na twarzy nie wejdziesz do większości sklepów, jak to miało miejsce całkiem niedawno.
Nawet w wędkarstwie trzeba się postarać aby zaczerpnąć choć odrobiny wolności, ale pośród przyrody na pewno jest to łatwiejsze niż w "demokratycznej" Europie, w kręgu jakiejkolwiek religii, czy nawet w tym Internecie. Nawet to forum nie potrafi normalnie działać przez reklamy, a co dopiero człowiek. :) A przykładów ludzkiego zniewolenia i siania strachu na tym świecie są tysiące. :)
Pozdrawiam

Może za dużo tej wolności żądasz? Może nie chcesz żeby Cię obowiązywał Kodeks Karny czy Przepisy Ruchu Drogowego? Wolny wybór wolnym wyborem a Prawo Prawem.
Masz przykład Rosji w ciągu kilku ostatnich miesięcy po jednej złej decyzji z potęgi podobno militarnej zostali nikim a Putin z Cara został zbrodniarzem wojennym. Mieli wolny wybór? Mieli. Złamali Prawo? Złamali, tu jest różnica.
Reklama jest normą ale to ja decyduję co kupię kierując się swiomi potrzebamia nie reklamą i nie łamię przy tym prawa. [2022-11-03 15:57]

jurasek15


Może za dużo tej wolności żądasz? Może nie chcesz żeby Cię obowiązywał Kodeks Karny czy Przepisy Ruchu Drogowego? Wolny wybór wolnym wyborem a Prawo Prawem.
Masz przykład Rosji w ciągu kilku ostatnich miesięcy po jednej złej decyzji z potęgi podobno militarnej zostali nikim a Putin z Cara został zbrodniarzem wojennym. Mieli wolny wybór? Mieli. Złamali Prawo? Złamali, tu jest różnica.
Reklama jest normą ale to ja decyduję co kupię kierując się swiomi potrzebamia nie reklamą i nie łamię przy tym prawa.



Wolność jest w nas i wystarczy ją odnaleźć. Dla mnie to rzeka nad którą siedzę przez tydzień i widzę przez ten czas góra jednego człowieka, a czasami nikogo. Zostawiasz przed namiotem sprzęt warty kilkanaście czy kilkadziesiąt tysięcy i idziesz spokojnie spać. Są jeszcze takie miejsca. Nawet w domu tego nie osiągniesz, bo co chwilę bombardują cię wiadomościami, że kogoś w okolicy okradli albo zabili.
A normy i prawo? W każdej społeczności będą inne. I nie nam oceniać czy nasze są lepsze czy gorsze. Bo nie będziemy w tym obiektywni. Po prostu dostosowujemy się do nich tam gdzie żyjemy. Pojedziesz na arabską wieś, zbałamucisz arabkę, to cię ukamienują razem z nią. I też postąpią w zgodzie ze swoim prawem i zwyczajami.
A reklama, może jest i normą, czasami wielkim kłamstwem, albo sprawia że ludzie nawet tu potrafią się kłócić, że to jest najlepsze, a tamto to gówno. :) Najgorsze, że w tym wszystkim zatracają zdolność samodzielnego szukania rozwiązań, bazują tylko na opiniach innych, a jak pokazuje ten post nawet nie potrafią sami rozmawiać z bliskimi tylko liczą na to, że ktoś inny w sieci im pomoże.
A dalsza dyskusja o normach, sytuacji politycznej czy prawach i tak nie ma sensu. Każdy będzie miał inne zdanie. Chcesz zmienić świat bez żadnej religii i polityki? Niech każdy człowiek w jednym czasie choć na chwilę wróci do domu i będzie kochał swoją rodzinę. Proste, nierealne ale jak najbardziej wykonalne. Tylko niech każdy zacznie od siebie.
Pozdrawiam [2022-11-03 19:42]