Zaloguj się do konta

Jak najłatwiej złowić szczupaka?

utworzono: 2009/10/18 14:00
konrad1994

jak najłatwiej złwić szczupaka w pażdzierniku listopadzie , pytam bo sam jeszcze nie byłem na rybach z myślą o szczupaku jeśli możecie to dajcie dobre rady [2009-10-18 14:00]

bonek18

heh.Najłatwiej?szczupaka łapie się na spinning jak i na żywca z gruntu albo na spławik.ja proponuje spinning jest to aktywniejsza metoda i skuteczna na tego drapieżnika. [2009-10-18 14:12]

Petrys

na spinning :D zakładasz jakąś obrotówkę i dajesz czadu ;D można też na żywca ;) jeszcze można spotkać szczupaki bliżej brzegu a później trzeba będzie szukać na głębinach :D

połamania kija :D [2009-10-18 14:52]

Ja jednak, (bo ma być łatwo) proponuję metodę żywcową: Oczywiście warunkiem pierwszym, to szczupaki muszą być w łowisku; łowimy tam, gdzie jeszcze nie dawno była roślinność wodna a teraz zaczyna ona gnić przy dnie (są to ostoje szczupaka w tej porze roku) Głębokość zestawu ustawiamy ok 0,5 m nad roślinnością ( to, co z niej zostało). Na żywca polecam płoteczkę. Większość kolegów łowiących na żywca używa karasia, ale ja uważam płotkę za bardziej atrakcyjną. Nieodzownym elementem zestawu musi być przypon stalowy (wolframowy) ja osobiście stosuję wolfram. I na sam koniec haczyk; w większości przypadków ludzie zbroją żywca kotwicą za grzbiet, ja natomiast zbroję żywczyka pojedynczym hakiem nr 01 za pyszczek. (mniejsze prawdopodobieństwo splątania zestawu przez żywca, mniejsze prawdopodobieństwo zaczepu i co najważniejsze, mniejsze skaleczenie szczupaka, bowiem zacina się szybciej (szczupak zaczyna konsumować rybkę od głowy)). To by chyba było na tyle. Sukcesów życzę. [2009-10-18 14:55]

ja myślę że na spinning ....najłatwiej [2009-10-18 20:31]

louis

Ja popieram kolegę maximussa 1977 jeśli chodzi o metodę na żywca. Sam taką metodą łowię i reakcja szczupaka jest dość szybka. [2009-10-19 08:37]

FanAtyk

Ja polecam spining. No i najwazniejsza tajemnica, bez której nie ma wyników - jak najczęściej być nad wodą :) [2009-10-19 18:34]