Zaloguj się do konta

Jak na karasia?

utworzono: 2012/04/17 13:04
MrCrasny

Witajcie koledzy i koleżanki
Mam drobną zagwostkę.
Czekają mnie zawody już niebawem- spławikowe, na średniej wielkości akwenie. Wody tamtej nie znam, słyszałem jednak że jest tam sporo karasia- między innymi.Chcę przygotować sobie dwie zanęty. Jedną zanętę na płoć, a drugą.......no właśnie. Czym mogę zachęcić karasia? Dodam, iż wszystkie karasie jakie do tej pory złapałem to był przyłów i czysty przypadek (na prawie 20 lat zabawy z wędkami raptem tylko 5 szt. karasi złapałem).Pomyślałem więc że przygotuję coś co karasie lubią i może coś wypali? Bardzo proszę o poradę.
Dzięki wielkie [2012-04-17 13:04]

89krzysztof

Karasia najlepiej na czerwone, ewentualnie białe. A zanęta może próbuj uniwersalna. Jeśli jest tam karaś, to powinien brać.  [2012-04-17 13:16]

Arcymisiek

Generalnie karaś lubi zanęty słodkie,często wchodził mi w słodkie zanęty leszczowe zaprawiane kopromelasą.
Pozdrawiam.
[2012-04-17 13:32]

pepe122

no czerwony robak i nie raz do zanęty stosowałem bułkę tartą :) pozdr a i umie karasie już biorą
[2012-04-17 13:34]

xxxczokxxx

warto też próbować na skurke  od chleba , a do zanęty uniwersalnej najlepiej loropio* albo Traper  dodaj wanili , miodu lub truskawki mi sprawdzała sie swietnie powodzenia .
[2012-04-17 13:43]

MrCrasny

Czyli karaś lubi na słodko....A co myślicie koledzy o kukurydzy miodowej? Zostało mi jej jeszcze trochę z zeszłotygodniowej wyprawy wędkarskiej i szkoda mi jej wyrzucać. [2012-04-17 15:01]

Pawka23

Witam.
Tydzień temu złowiłem dwa 35 i 36 cm, zanęta była na słodko(miodowa) na haczyku 4 pinki... [2012-04-17 15:05]

bmk20w

Jest rybą ostrożną i płochliwą. Przynętę bierze delikatnie i nieufnie. Odznaczają się tym szczególnie większe okazy. Do połowów karasia używamy lekkiej wędki z bardzo czułym, maleńkim spławikiem. Żyłka powinna być jak najcieńsza, haczyk maleńki, najlepiej złocony kryształek, o rozmiarach 10-13. Najlepszą przynętą są małe, czerwone i białe robaki. Warunkiem powodzenia połowów jest dokładne wymierzenie głębokości łowiska. Przynęta powinna bowiem leżeć na dnie. A ponieważ w miejscach występowania karasi dno jest muliste, należy tak ustawić grunt, aby ciężarek wisiał mniej więcej 15-20 cm nad dnem, a przypon leżał w mule. Karaś na ogół długo próbuje przynętę. Nie należy się więc spieszyć z zacinaniem. Dopóki spławik drga, trzeba czekać. Zacinamy wtedy, gdy ryba zaczyna go podtapiać. [2012-04-17 15:20]

witkowski7

ZANĘTA DRAGONA Z DODATKIEM CZEKOLADY I ORZECHÓW  polecam  [2012-04-17 15:55]

matis1994

Słodka zanęta ,ja stosowałem nie pamiętam jakiej firmy ale sygnowana była na LIN KARAŚ i się sprawdzało.W dodatku właziły mi ładne leszcze w łowisko.Na hak różnie pinka czerwony albo kuku.Kiedyś stosowałem też różnego rodzaju ciasta i też karasie ładnie brały.Życze połamania na zawodach
[2012-04-17 16:24]

max2015

Witam wszystkich :) Mam pytanie, ja wiem że są metody itp, ale, bylem na strawie 2 tygodnie temu. Złowiłem 5 pięknych karasi. W ciągu dosłownie 20 minut. Ile bran przegapilem to nawet nie licze. Bylem potem raz jeszcze potem drugi. Nawet pukniecia. Ryba jest bo widac jak sie spławia. Na czerwonego nic, chlebek (ziemniak z chlebkiem) nic, no kurka wodna nic. Ma ktoś jakis pomysl ?? :) [2012-04-18 11:08]

MrCrasny

Po przeczytaniu wszystkich postów w wątku, ja widzę to tak: zanęta karp,lin karaś dorobiona z pinką, czerwonym robakiem i ew. kukurydzą. Dla zaciemnienia zanęty- czarny barwnik lub ziemia.Na haczyk zamiennie pinka, czerwony lub kukurydza. Jeśli coś pominąłem to proszę o korektę.

[2012-04-18 12:32]

bodekk66

generalnie chodzi też oto aby nie przesadzić z ilością wrzucanej zanęnty,bo piszesz że to zbornik średniej wielkości,a podejrzewam że też często odwiedzany, więc doradziłbym z ostrożnoscią w ilościach i to też może się przyczynić do sukcesu,woda jest jeszcze dość zimna a rybka nie aż tak aktywna jak w pełni sezonu [2012-04-18 14:19]

MrCrasny

Też uważam że lepiej nie przesadzić z wrzucaniem zanęty. Planuję przygotować 6 kul wielkości pomarańczy (trzy kule zanęty na płoć i trzy kule na karasia) i zanęcić obszar mniej więcej taki jak zasięg wędki ze stanowiska (planuję łowić batem 6 metrowym). [2012-04-18 15:01]

Lutii

Witam serdecznie,polecam ci dobra zanetke karpiowa z drobno mielonymi ziarnami a na haczyk najlepiej bialy lub ewentualnie czerwony ale jak na zawody to bialy bedzie zdecydowanie lepszym wyborem. Pozdrawiam i powodzenia
[2012-04-18 16:04]