Zaloguj się do konta

Jak można przysłużyć się dla PZW?

utworzono: 2012/03/26 11:20
tuptusp

Ciekawi mnie jak można przysłużyć się PZW i czy coś zyskujemy za to???
[2012-03-26 11:20]


Płacąc składki. [2012-03-26 11:29]

Bernard51

A to ciekawe co to za temat do dyskusji-moze to normalka a ja jestem do tylca ho-ho??
[2012-03-26 11:53]

JKarp

Ciekawi mnie jak można przysłużyć się PZW i czy coś zyskujemy za to???

CześćNie krytykować i tylko przytakiwać.Nie zyskamy nic oprócz świętego spokoju.JK [2012-03-26 11:57]

Artur z Ketrzyna

Ciekawi mnie jak można przysłużyć się PZW i czy coś zyskujemy za to???

Opłacając składki, uczestniczyć w zebraniach koła, uczestniczyć w pracach społecznych koła, itd.
Być poprostu czynnym działaczem PZW.
Wywiązywać się ze swoich obowiązków (wzmianki na okładce legitymacji członkowskiej); Zapobiegać i przeciw działać kłusownictwu, zatruwaniu wody itp. co jest na szkodę PZW. Wystarczy że o zauważonych przez ciebie działaniach na szkodę PZW poinformujesz władze koła i odpowiednie organy.
Ps. zapomniałem dodać, być etycznym wędkarzem i przestrzegać RAPR, i ....
[2012-03-26 11:59]

JOPEK1971

Ciekawi mnie jak można przysłużyć się PZW i czy coś zyskujemy za to???

CześćNie krytykować i tylko przytakiwać.Nie zyskamy nic oprócz świętego spokoju.JK
Ha ha ha,dawno tak się nie uśmiałem,pozdrawiam.


[2012-03-26 12:00]

wedkarz

Cześć 
Chciałem jeszcze dodać pytanie za co się dostaje odznaki?;D [2012-03-26 12:18]

89krzysztof

np za czynną służbę na rzecz koła ?  [2012-03-26 13:08]

pawelz

Ale czynna sluzba jest zapisana w statucie, wiec jakby to powiedziec, powinna byc czyms jak najbardziej naturalnym - przynajmniej wg tych co pisali statut.
Wiec co ?. Gdyby wszyscy spelnili swoj obowiazek to nie starczy odznak ?.
[2012-03-26 13:14]

Roxola

Cześć 
Chciałem jeszcze dodać pytanie za co się dostaje odznaki?;D


Kolego Fredek jako osoba mająca 15 lat powinieneś się skupić na wędkowaniu i dbaniu o zbiorniki
- weź czasem worek na śmieci, przejdź się wkoło stawu lub wzdłuż brzegu rzeki zbierając śmieci...
w ten sposób możesz się przysłużyć np. PZW.

Twoja uwaga skupiła się na odznakach...bez udzielenia odpowiedzi w wątku "wyskakujesz" z pytaniem mającym
niewiele wspólnego z tematem. Dlatego "zmusiłeś" mnie do takiej odpowiedzi.
Dla Twojej wiadomości... jestem starsza od Ciebie, nie posiadam żadnej odznaki, a staram się jak mogę,
aby pomóc innym będącym członkami PZW.
[2012-03-26 13:32]

JOPEK1971

Dbaj o czystośc na łowisku i pilnuj innych by nie zostawiali syfu. [2012-03-26 13:47]

Romuald55

Uzupełnię wypowiedż Koleżanki Roxoli informując że paragraf 15 Statutu PZW określa sposób nagradzanią za działalność na rzecz PZW.Doceniając,Kolego wędkarz Twoje pragnienie wiedzy,wierzę że znajdziesz ten paragraf i dowiesz się wszystkiego u żródła. [2012-03-26 13:52]

pawelz

Albo jestem niekumaty, albo slepy. Nic nie ma w statucie, za jakie to zaslugi przyznawane sa te odznaki. Jedyne slowa jakie tam padaja to "za zaslugi" "badz za szczegolne zaslugi".
No to mam pytanie, kto decyduje, czy dany czyn to ta szczegolna zasluga czy nie ?.
Paragraf 15 jest tak zapisany, ze mozna kazdemu za byle co w swietle statusu przyznac nagrode.

A wracajac do tematu.
Kolego, lepiej zadaj sobie pytanie co mozesz zrobic zeby przysluzyc sie naszym wodom i rybom w nich plywajacym a nie PZW. Bo to wcale niekoniecznie idzie w parze. Czasami przyslugujac sie PZW mozesz zrobic niedzwiedziom przysluge naszym wodom.
[2012-03-26 14:02]

JOPEK1971

Cześć 
Chciałem jeszcze dodać pytanie za co się dostaje odznaki?;D
Po co Ci odznaka,dbaj o  czystośc nad wodą i udokumentuj,a jestem w stanie nagrodzic Ciebie jakąś książką wędkarską.


[2012-03-26 14:23]

Romuald55

Paragraf 15 mówi w punkcie 5,że zasady nadawania odznak regulują odrębne regulaminy uchwalone przez Zarząd Główny. [2012-03-26 14:42]

pawelz

Jesli komus bardzo zalezy na odznakach itp niech poczyta:

http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/3/wiadomosci/42/pliki/regulamin_nadawania_odznak.pdf


[2012-03-26 14:51]

Pitbul

Odnośnie ulg i odznaczeń Kolega @Romuald przytacza aktualnie przepisy. Jak pamiętam - przy ostatniej wymianie poglądów nie odniósł się do zapytań i konkluzji......Żadna złośliwość, ale temat "nadania", przydziału" i pseudozasług" jakby wraca.....T. [2012-03-26 15:46]

No właśnie. [2012-03-26 16:15]

slawomir66

Zadałeś pytanie w jaki sposób można przysłużyć się PZW.
Moim zdaniem poprzez swoją aktywność w kole. Mam tu na myśli udział w zebraniach koła, pracach na rzecz koła, udział w wyborach do władz koła (zarząd, sąd koleżeński, komisja rewizyjna koła). To może sprawić również zmiany w kole tak oczekiwane przez bardzo wielu. Wiem, że zaraz odezwie się wielu sceptycznie nastawionych do pracy na rzecz koła czy samego związku ale to jest odpowiedź na twoje pytanie.
Ktoś spytał co można uzyskać w zamian. Otóż jak napisał Romuald55 oraz pawelz za pracę w strukturach PZW a więc zarząd, sąd, komisja wędkarz może być wyróżniony odznakami PZW, których otrzymanie reguluje "Regulamin Nadawania Odznak Honorowych i Okolicznościowych". Abu je uzyskać trzeba popracować właśnie w strukturach PZW. Nie brana jest pod uwagę długoletność przynależenia do związku a właśnie praca. Co za tym idzie osoby wyróżnione Srebrną odznaką PZW otrzymują 50% ulgę przy opłatach, Złotą odznaką PZW 50% a złotą odznaką PZW z wieńcami 75% zniżki.
Pod linkiem wskazanym przez pawelz można poczytać kto i kiedy może takie odznaki i inne wyróżnienia otrzymać. Wnioski na takie odznaczenia składają zarządy kół do zarządów okręgu a tam komisje odznak rozpatrują i przesyłają do ZG PZW który akceptuje bądź odrzuca.
Tak to się ma. Czy warto pracować na rzecz koła i związku - wybór zależy od ciebie. Wiedz, że podczas zebrani w kołach i wyborów do władz nieobecni nie mają zdania i racji.
Znając życie i poglądy wielu forumowiczów zaraz odezwie się wiele słów krytyki na wszystko i wszystkich.
Pozdrawiam.
[2012-03-26 16:42]

cierpliwy1

Zadałeś pytanie w jaki sposób można przysłużyć się PZW.
Moim zdaniem poprzez swoją aktywność w kole. Mam tu na myśli udział w zebraniach koła, pracach na rzecz koła, udział w wyborach do władz koła (zarząd, sąd koleżeński, komisja rewizyjna koła). To może sprawić również zmiany w kole tak oczekiwane przez bardzo wielu. Wiem, że zaraz odezwie się wielu sceptycznie nastawionych do pracy na rzecz koła czy samego związku ale to jest odpowiedź na twoje pytanie.
Ktoś spytał co można uzyskać w zamian. Otóż jak napisał Romuald55 oraz pawelz za pracę w strukturach PZW a więc zarząd, sąd, komisja wędkarz może być wyróżniony odznakami PZW, których otrzymanie reguluje "Regulamin Nadawania Odznak Honorowych i Okolicznościowych". Abu je uzyskać trzeba popracować właśnie w strukturach PZW. Nie brana jest pod uwagę długoletność przynależenia do związku a właśnie praca. Co za tym idzie osoby wyróżnione Srebrną odznaką PZW otrzymują 50% ulgę przy opłatach, Złotą odznaką PZW 50% a złotą odznaką PZW z wieńcami 75% zniżki.
Pod linkiem wskazanym przez pawelz można poczytać kto i kiedy może takie odznaki i inne wyróżnienia otrzymać. Wnioski na takie odznaczenia składają zarządy kół do zarządów okręgu a tam komisje odznak rozpatrują i przesyłają do ZG PZW który akceptuje bądź odrzuca.
Tak to się ma. Czy warto pracować na rzecz koła i związku - wybór zależy od ciebie. Wiedz, że podczas zebrani w kołach i wyborów do władz nieobecni nie mają zdania i racji.
Znając życie i poglądy wielu forumowiczów zaraz odezwie się wiele słów krytyki na wszystko i wszystkich.

Ja jestem pewien ,że żadnej krytyki do twojego postu nie będzie ,skąd u Ciebie  takie dziwne myśli.
Pozdrawiam.


[2012-03-26 17:37]

ryukon1975

Zadałeś pytanie w jaki sposób można przysłużyć się PZW.
Moim zdaniem poprzez swoją aktywność w kole. Mam tu na myśli udział w zebraniach koła, pracach na rzecz koła, udział w wyborach do władz koła (zarząd, sąd koleżeński, komisja rewizyjna koła). To może sprawić również zmiany w kole tak oczekiwane przez bardzo wielu. Wiem, że zaraz odezwie się wielu sceptycznie nastawionych do pracy na rzecz koła czy samego związku ale to jest odpowiedź na twoje pytanie.
Ktoś spytał co można uzyskać w zamian. Otóż jak napisał Romuald55 oraz pawelz za pracę w strukturach PZW a więc zarząd, sąd, komisja wędkarz może być wyróżniony odznakami PZW, których otrzymanie reguluje "Regulamin Nadawania Odznak Honorowych i Okolicznościowych". Abu je uzyskać trzeba popracować właśnie w strukturach PZW. Nie brana jest pod uwagę długoletność przynależenia do związku a właśnie praca. Co za tym idzie osoby wyróżnione Srebrną odznaką PZW otrzymują 50% ulgę przy opłatach, Złotą odznaką PZW 50% a złotą odznaką PZW z wieńcami 75% zniżki.
Pod linkiem wskazanym przez pawelz można poczytać kto i kiedy może takie odznaki i inne wyróżnienia otrzymać. Wnioski na takie odznaczenia składają zarządy kół do zarządów okręgu a tam komisje odznak rozpatrują i przesyłają do ZG PZW który akceptuje bądź odrzuca.
Tak to się ma. Czy warto pracować na rzecz koła i związku - wybór zależy od ciebie. Wiedz, że podczas zebrani w kołach i wyborów do władz nieobecni nie mają zdania i racji.
Znając życie i poglądy wielu forumowiczów zaraz odezwie się wiele słów krytyki na wszystko i wszystkich.

Ja jestem pewien ,że żadnej krytyki do twojego postu nie będzie ,skąd u Ciebie  takie dziwne myśli.
Pozdrawiam.




Właśnie skąd takie myśli?
Czyżby to było aż tak oczywiste że ten podział  na równych i równiejszych oraz "zasady" panujące w podobno koleżeńskim związku zasługują na krytykę?


"Ciekawi mnie jak można przysłużyć się PZW i czy coś zyskujemy za to???"

"Chciałem jeszcze dodać pytanie za co się dostaje odznaki?;D"

Powyższych pytań nawet nie skomentuję.
Zadali je młodzi wędkarze,przyszłość PZW.
Nie pytają o przyszłość wód,o ryby.
Pytają "czy coś zyskujemy",pytają "za co dostaje się odznaki" -zapewne by nie płacić składek,Bo dzięki tym odznakom raczej ich nazwiska nie zagoszczą na karty książek do historii.:)

Pytania te sprowokowały "zasady" działalności i "przepisy" obowiązujące w PZW.:)



[2012-03-26 18:12]

Roxola

Myślę, że Kolega Sławomir jest teraz bardzo zaskoczony ponieważ minęły już prawie dwie godziny i .... zero krytyki.

Otóż Kolego Sławomirze zwróć uwagę, że te czasy już minęły... mam nadzieję, że bezpowrotnie.
Pozdrawiam
[2012-03-26 18:22]