Zaloguj się do konta

Jak mogę walczyć z kłusownictwem?

utworzono: 2009/02/17 10:32

Jak mogę walczyć z kłusownictwem w mojej okolicy? Czy dzwonienie na policję coś daje? Czy tylko wypytają mnie o dane personalne i tyle? jak szybko przyjeżdżają na miejsce? Może ktoś z was wie jak to wygląda i ma doświadczenie jak załatwiać takie sprawy jak zastawianie siatek przez kłusoli? Proszę o radę [2009-02-17 10:32]

misie

Po pierwsze nigdy sam nie ściągaj sieci ani sznurów jeśli nie jesteś osobą uprawnioną do tego, bo możesz zostać posądzony o ich zakładanie (może się zdarzyć taka sytuacja, że w dobrej wierze chcesz ściągnąć, ale jak Cię z tym złapią w ręku to ciężko będzie wytłumaczyć, że tylko ściągałeś a nie zastawiałeś). Po drugie, jeśli wiesz, że dzieją się takie rzeczy na Twoim łowisku, to powiadom Społeczną Straż Rybacką ( w kole lub najbliższą), opisz im sytuacje i zdarzenia, które zaobserwowałeś, osoby które widziałeś, samochody itp, itd. Oni powinni się zainteresować tą sprawą:) Najlepiej zdobyć numer telefonu od Komendanta SSR i jak widzisz coś niepokojącego to zadzwonić. On zbierze ekipę i przyjadą zrobić porządek, tak przynajmniej jest u nas. Albo sam wstąp do Straży:) Po trzecie z Policją to jest różnie, zawsze przyjmą wezwanie, ale kiedy przyjadą to zależny od tego czy mają wolny radiowóz i nie są w innym miejscu rejonu lub na interwencji. Zawsze można spróbować, jeśli nie spróbujemy to się nie dowiemy, jak miejscowa policja reaguje na tego tupu wezwania. A po czwarte, to dobrze, że interesują Cię sposoby walki z kłusownictwem. Postawa godna pogratulowania, tylko tak dalej:), powodzenia! [2009-02-17 10:59]

a wiesz jakie konsekwencje ponoszą przyłapani kłusownicy? Bo nieraz zdarza się tak że jak idę nad wodę to nie ma gdzie wędki zarzucić tyle siatek stoi. A goście jeszcze pyskują że im się plątam przy drygach. tu kłusownictwo jest na porządku dziennym. osobiście bym ich nie szczędził [2009-02-17 11:09]

a i jeszcze jedno, Jak mam kolesia nagranego na filmiku jak ściąga siaty to mogę tego użyć przeciwko niemu? [2009-02-17 14:59]

angelika

Jak najbardziej możesz użyć taki filmik przeciwko takiej osobie. Jeśli chodzi o konsekwencje jakie są wyciągane w stosunku do takiego kłusownictwa to idzie to pod sąg gracki. [2009-02-17 19:18]

Bardzo śliski temat. Nie wiem z jakiego okręgu jesteś? Jeżeli kłusownictwo rzeczywiście jest u ciebie na porządku dziennym, to albo masz w okręgu słabo działającą straż rybacką albo nikt tego nie zgłasza. To wielki błąd. Powinieneś natychmiast udac się do swojego okręgu odszukac komendanta straży rybackiej i powiadomic go o procederze. Udostępnij też mu wszystkie nagrania, jakie masz. Zapisz sobie w karcie wędkarskiej nr straży rybackiej stacjonarny i na komórkę do dyżurnego. U mnie w okręgu jest rejestr ryb i tam są wszystkie numery. Jak zobaczysz kłusoli, to nie podejmuj sam żadnych działań, bo może to dla ciebie skończyc się źle. Natychmiast dzwoń po straż rybacką lub policję. Nawet jeżeli kłusole zdążą się ulotnic, to przynajmniej się zorientują, że zostali namierzeni a straż rybacka powinna w te miejsca częściej zaglądac. [2009-02-17 21:00]