Zaloguj się do konta

Jak mogę uzyskać kartę wędkarską?

utworzono: 2011/12/20 20:51
wedkarz25

jak moge uzyskac karte PZW i lakie koszty bym musial poniesci jaki trzeba miec wiek aby uzyskac taka karte___
[2011-12-20 20:51]

89krzysztof

Musisz udać się do najbliższego koła wędkarskiego. Pójść do sekretariatu/skarbnika/ kogokolwiek z zarządu i zapytam o egzamin. Wyznaczą Ci termin, zdasz egzamin ze znajomości przepisów i dostaniesz kartę. Koszt egzaminu jest uzależniony od koła, około 15zł.  [2011-12-20 21:07]

wedkarz25

ile trzeba miec lat aby muc przystapic do egzaminu___
[2011-12-20 21:12]

withanight88

Przystąpić możesz przed skończeniem 14 , ale otrzymasz ją bodajże po skończeniu 14 lat."co kraj to obyczaj"
[2011-12-20 21:28]

Radek-c57

Ja wyrabiałem jak miałem poniżej 14 lat i to wyglądało tak  poszedłem do skarbnika koła tam zrobiłem opłaty 60zł, i dostałem LEGITYMACJE CZŁONKOWSKĄ z którą to mogłem łowić do 14lat w wieku 14 lat zgadałem się z prezesem i ,,zdałem egzamin" z zaświadczeniem poszedłem do starostwo powiatowego do wydziału ochrony środowiska (wszystkiego się dowiesz w kole) tam za 10zł dostajesz KARTĘ WĘDKARSKĄ jeszcze zdjęcie musisz dać i dowód torzsamości (może być legitymacja szkolna). OPŁATY zależą od tego czy się uczysz i ile masz lat.
Pozdrawiam
Radek
[2011-12-20 21:48]

jurek


Radek-c57 Ja wyrabiałem jak miałem poniżej 14 lat i to wyglądało tak  poszedłem do skarbnika koła tam zrobiłem opłaty 60zł, i dostałem LEGITYMACJE CZŁONKOWSKĄ z którą to mogłem łowić do 14lat w wieku 14 lat zgadałem się z prezesem i ,,zdałem egzamin" z zaświadczeniem poszedłem do starostwo powiatowego do wydziału ochrony środowiska (wszystkiego się dowiesz w kole) tam za 10zł dostajesz KARTĘ WĘDKARSKĄ jeszcze zdjęcie musisz dać i dowód torzsamości (może być legitymacja szkolna). OPŁATY zależą od tego czy się uczysz i ile masz lat.
Pozdrawiam
Radek

I to jest prawdziwa i wyczerpująca odpowiedź
[2011-12-20 22:12]

marek-debicki

Przyjacielu Jurku, kiedyś płaciliśmy okropne pieniądzę, ale teraz jest trochę łatwiej.

Osoby uprawnione muszą po zdanym egzaminie w kole wędkarskim, zgłosić się z zaświadczeniem o zdanym egzaminie i zdjęciem, do odpowiedniej komórki organizacyjnej Starostwa Powiatowego (wydział ochrony środowiska lub podobny na wypadek, gdyby zaszły jakieś zmiany).  Uprzejma Pani przyjmie delikwenta, wypisze druczek i delikwent zgłosi się do kasy, w celu uiszczenia opłaty (około 20PLN) w kasie Starostwa, można kartą. W dalszej kolejności z dowodem wpłaty wracamy do poprzedniej Pani i już mamy gotową kartę wędkarską. Tak jest na pewno w Starostwie Powiatowym w Poznaniu. Taki obieg dokumentów przerobiłem wyrabiając dokumenty dla syna. Nie wierzę, że gdzieś jeszcze w naszym kraju, ktoś może blokować, zniekształcać taki prosty proces.

[2011-12-21 00:30]

marek-debicki

Pięlny wpis w przedmiotowej sprawie znajdziemy dop adresem http://www.pzwgrabialask.wedkuje.pl/media/kolo,kolo-pzw-grabia-lask,3799,1375,343.html

 i tu moderator dobrze mówi.

[2011-12-21 00:38]

kasalka


Radek-c57 Ja wyrabiałem jak miałem poniżej 14 lat i to wyglądało tak  poszedłem do skarbnika koła tam zrobiłem opłaty 60zł, i dostałem LEGITYMACJE CZŁONKOWSKĄ z którą to mogłem łowić do 14lat w wieku 14 lat zgadałem się z prezesem i ,,zdałem egzamin" z zaświadczeniem poszedłem do starostwo powiatowego do wydziału ochrony środowiska (wszystkiego się dowiesz w kole) tam za 10zł dostajesz KARTĘ WĘDKARSKĄ jeszcze zdjęcie musisz dać i dowód torzsamości (może być legitymacja szkolna). OPŁATY zależą od tego czy się uczysz i ile masz lat.
Pozdrawiam
Radek

I to jest prawdziwa i wyczerpująca odpowiedź

Nie jest prawdziwa i wyczerpująca. Nie czepiam się Ciebie.
Tak wygląda procedura u osoby poniżej 14-stu lat. Ale "zrobiłem opłaty... zgadałem się z prezesem... poszedłem do starostwa..." SAM? Jasne. Bez obecności opiekuna? (są wyjątki, ale tu nie o tym).

Marku, czyli Twój syn sam niczego nie załatwiał? To rozumiem.
I co do informacji z linka. Odnośnie Karty Wędkarskiej to jest wydawana w Starostwie odpowiednim dla zameldowania. Natomiast zdanie egzaminu, ewentualnie dalsze opłacenie składek, jest możliwe w całym kraju i honorowane w każdym Urzędzie Powiatu.
Pozdrawiam.
[2011-12-21 00:49]

marek-debicki

"Marku, czyli Twój syn sam niczego nie załatwiał? To rozumiem."

Kolego kasalka, skąd takie wnioski!!! Załatwiałem jakieś formalności w mieście, więc przy okazji coś dla dziecka też można. Tak jakoś głupio wyszło. Pozdrawiam.


[2011-12-21 10:51]

jurek

Pamiętasz Marku , jak na egzamin na kartę wędkarską My zdawaliśmy . Musieliśmy przyjść z dwoma starszymi , doświadczonymi wędkarzami , którzy Nas wprowadzali w to hobby i egzaminy były trudne , ale przynajmniej człowiek nauczył się pokory i etyki wobec innych i wędkarstwa ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, A dziś nieraz czytam na forum , że kartę wędkarską można kupić w sklepie wędkarskim
[2011-12-21 12:26]

Jureczku i to były piękne czasy:) [2011-12-21 13:44]

Strzegom

Pamiętasz Marku , jak na egzamin na kartę wędkarską My zdawaliśmy . Musieliśmy przyjść z dwoma starszymi , doświadczonymi wędkarzami , którzy Nas wprowadzali w to hobby i egzaminy były trudne , ale przynajmniej człowiek nauczył się pokory i etyki wobec innych i wędkarstwa ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, A dziś nieraz czytam na forum , że kartę wędkarską można kupić w sklepie wędkarskim

W moim przypadku w kole wymagane było po za dwoma wprowadzającymi posiadanie podpisanego pozwolenia przez rodziców i ze szkoły.Regulamin hehehe znałem na pamięć. [2011-12-21 14:36]

jurek

Zgadza się , Stanisławie .
[2011-12-21 16:31]

stuart

Byłem ostatnio w kole dowiedziec sie o karcie mam 14 lat.
Koszty jakie poniose to:Wpisowe 12złskładka członkowsa 16złopłata za wędkowanie w moim województwie 31złlegitymacja 5zł
razem: 64zł (to jest dla członka uczestnika czyli jeśli nie masz 14lat) ja do kwoty 64zł dopłacam 10zł za karte czyli razem wyjdzie mi 74zł

[2011-12-21 16:54]

stuart

aha i dostałem dwa papierki do wypełnienia dla członka PZW i na kartę wedkarską.
Pamiętaj bedziesz musiał odróznić rybki i znac RAPR. [2011-12-21 16:57]

krisuk

kolego jaki egzamin przeciez to jest smiech na sali pic na wode fotomontaz tylko kasa sie liczy
[2011-12-21 18:42]