Zaloguj się do konta

Jak mieszać zanętę na rzekę?

utworzono: 2013/05/15 10:17
szpaner12

Witam.

Mam pewien problem. Zawsze wędkowałem na wodach stojących,lecz kolega zaprosił mnie na wspólny wypad na rybki ale nad rzekę. Ale ja  nigdy nie wędkowałem na rzece, i tu jest problem. Na jeziorach mieszałem zanęty  tylko z ziemią z kretowiska. A na rzece trzeba dać glinę i nie wiem w jakiej kolejności ją dodać.

1. wsypać glinę do wiadra nawilżyć ją a następnie wsypać zanęte i wszystko wymieszać?????

2. wsypać glinę i zanęte a następnie dodać wody i wymieszać?????

Proszę o informację Jak mieszać zanęte z gliną ponieważ jestem w tym zielony. Aż wstyd mi że wogóle o to pytam ale bądzcie wyrozumiali. 

[2013-05-15 10:17]

Te 2 może [2013-05-15 12:58]

Kasztaniak

Najpierw namocz wstępnie zanętę. Odstaw ją na bok żeby wchłonęła wodę. W tym czasie możesz się zabrać za przygotowanie gliny.  Na rzekę zwykle używa się wiążącej bądź rzecznej zależy od uciągu (siły nurtu). Najpierw przetrzyj glinę przez sito jest to bardzo ważne. Następnie sprawdź swoją zanętę. Jeśli wypiła wodę domocz ją do odpowiedniej konsystencji. Jeśli zanętę masz odpowiednio domoczoną przetrzyj ją przez sito. Po tym zabiegu możesz połączyć zanętę z gliną. Z reguły glina wyciąga wodę z zanęty po zmieszaniu ich razem dlatego warto przed formowaniem kul sprawdzić całą mieszankę i ewentualnie ją delikatnie dowilżyc. Nie wiem na jakiej rzece będziesz wędkował i jakie ryby starał się złowić, ale na rekreacyjne wędkowanie 2 paczki gliny i 1- 1,5 kg zanęty (leszczowa to taka uniwersalna na rzekę) powinno wystarczyć.  Jeśli chodzi o dodatki do mieszanki możesz sparzyć wrzątkiem białe robaki bądź pinki zapobiegnie to szybszemu rozbiciu kul przez ruch robaczków a są one tak samo atrakcyjne dla ryb. Oprócz tego można dodać garść pieczywa fluo, ale na początek spróbuj zmieszać prostą mieszankę jak wyżej.  Lepiąc kule po ulepieniu powiedzmy 3-4 możesz dowilżyc całość, z której będziesz lepił następne kule w celu mocniejszego ich sklejenia. lepisz 4-5 kul i dowilżasz jeszcze raz i następne 5 kul. W taki prosty sposób regulujesz spoistość kul i czas ich rozmycia w łowisku. Tylko uważaj żebyś nie przelał wody i nie zrobił papki. Powodzenia. [2013-05-15 14:00]

Kodiak44

Ja pierw wstępnie nawilżam zanętę,czekam ok. 15 minut. Następnie dowilżam i przecieram przez sito. Zanętę w wiaderku odkładam i biorę 2. Biorę sito i przecieram, a potem wsypuję do wiadra z zanętą i daję dodatki... Nigdy nie rób tak:  2. wsypać glinę i zanęte a następnie dodać wody i wymieszać????? [2013-05-15 14:04]

Dandol

Te 2 może

A może się stuknij w łeb i pomyśl zanim coś napiszesz. [2013-05-15 20:03]

szpaner12

A jaką byście polecili zanęte zawodniczą na rzekę wartę na drobnicę? Nastawiam się na płocie, krąpie, leszczyki ogólnie na drobnicę. Okazało się że kolega nie zabiera mnie na rekreacyjny wypad na rybki tylko na zawody. [2013-05-16 15:05]