Jak mam prowadzić przynętę spinningiem?

/ 4 odpowiedzi
witam mam pytanie jak prowadzić gumę,twisstera,wahadłówkę,obrotówkę jak byście mogli mi dać link do jakiegoś filmu, obrazka albo jakieś wiadomości, a i gdzie najlepiej rzucać przynętę czyli w trzciny czy gdzie.
 bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję.
u?ytkownik76423


Ale co chcesz łowić? W trzciny to raczej nie rzucaj bo urwiesz przynętę. (2011/05/19 15:19)

Tomek-W


Najlepiej jeśli to jest rzeka to wzdłuż koryta.Wiadomo ryba siedzi blisko brzegu.A staw,jezioro to gdzies przy trzcinkach może być na srodek.I wprawiaj przynęte w taki ruch żeby wyglądała jak najbardziej naturalna.Np gdy juz rzucisz to podkręć troche odczekaj z 2s znowu podkreć i steruj kijem na prawo lewo wtedy przyneta nie bedzie pływała prostoliniowo.To jest moja metoda i sprawdza sie;] Tylko uważaj na zaczepy.I zbyt szybko nie ma co zwijać bo ryba nawet nie bedzie chciała patrzeć na tą przynęte.Wiekszy szczupak to nie bedzie zainteresowany.Płynne ruchy i będą efekty.No chyba że nie ma drapieżnika;] (2011/05/19 17:09)

kaban


Pytanie niby proste,ale odpowiedź to temat rzeka.Każde łowisko i rodzaj użytej przez nas przynęty wymusza zgoła inny sposób podania i prowadzenia wabika.Jeżeli chcesz łowić konkretne gatunki ryb szukaj wiadomości na portalu.Wystarczy trochę poklikać a informacji jest sporo. (2011/05/19 21:00)

Artur z Ketrzyna


Jeśli w łowisku masz twarde dno to możesz kłaść przynętę na dnie i ją lekko podrywać. Ważne by żyłka była zawsze napięta, by mieć kontakt z przynętą. A jeśli na dnie zalega zielsko czy muł to nie pozwalasz przynęcie na zagrzebanie się w mule i by zaczepiła się w zielsku. Lekka fala (tor przynęty) uzyskujesz delikatnym podciągając szczytówkę, zaś dobre jest też dzerkowanie uzyskujesz poszarpując szczytówką od 2 do 5, 10cm (max). Prowadzenie jednostajne też jest skuteczne choć nie zawsze ryba jest aktywna i trzeba ją minimalnie podrażnić. Za szybkie zwijanie lub szarpanie to raczej odstraszy, delikatna praca skutki przyniesie.
Gdzie rzucać? pod zawady; zielsko, trzcinka, krzaczek oraz załamanie dna, górka, dołek, jama przy brzegu.
Jeśli chodzi o gumy to dużo zależy też od głębokości, bo musisz dobrać ciężar główki. Woda do 2 m., to główki 5-7 (10) g.

Poszukaj filmów Wędkarstwo moje hobby, tam troszkę pokazują jak prowadzić przynętę. (2011/05/19 21:58)