Jak ma się długa zima do ryb?

/ 12 odpowiedzi
Witam jak ma się długo panująca zima tak jak teraz i zapowiadają do końca marca że ma się utrzymać ujemną temperatura a także utrzymująca się pokrywa lodowa na jeziorach do tarła ryb,ich bytowania i ogólnej ich kondycji?Mam na myśli między innymi szczupaka i okonia które zaczynają tarło w lutym i marcu.
ryukon1975


Ma się tak do ryb jak i do mnie.
Działa mi na nerwy.:) (2013/03/17 12:21)

u?ytkownik32263


To długa zima?! To chyba nie wiesz jakie były kiedyś zimy, ta obecna to mały pikuś;) Odpowiedź na Twoje pytanie: w końcu prawdopodobnie ryby odbędą tarło w odpowiednim czasie dla ich zegara biologicznego a nie jak ostatnimi laty sporo wcześniej. (2013/03/17 12:24)

CZzesio


Cześć :) Na mój rozum to ryby kierują się własnym kalendarzem - biologicznym .Temperatura wody ma decydujący wpływ na aktywność ryb , czas przystąpienia do tarła i czasu rozwoju ikry. (2013/03/17 12:35)

skryty


Ma się tak do ryb jak i do mnie.
Działa mi na nerwy.:)

hehe mnie również, niby zima w połowie marca to nic dziwnego, ale już mnie krew zalewa jak widzę ten pier...olony śnieg i minusową temp., tym bardziej, że już "zaznałem" w tym roku "normalnego" spinningu, czyli bez zamarzających przelotek, dłoni itp.
(2013/03/17 12:54)

ryukon1975


Ja też już zaznałem "normalnego" łowienia czyli bez śniegu i w miarę normalnych warunkach termicznych,a nawet bez błota na brzegu.
Niestety spadło mnóstwo śniegu,temperatura dziś około 0* C z dachu się leje a to wróży roztopy dużą wodę w rzece i kiepskie warunki do łowienia na najbliższe dni.
Może jutro wyskoczę jak będzie w miarę znośnie nim wszystko się roztopi i woda ruszy.:) (2013/03/17 13:23)

ryukon1975


Wracając zaś do tematu czyli ryb i tarła to nie ma strachu.
Ryby sobie poradzą,zawsze sobie radziły,najlepiej wtedy gdy człowiek nie próbował im "pomagać". (2013/03/17 13:25)

kaban


Potwierdzam zdanie kolegi Tomas81 zmiennocieplne dostosują się do danych warunków i pod względem tarła i żerowania. Choć z drugiej strony zmiany w naszym klimacie być może następują zbyt szybko i może to mieć zgubny wpływ na wiele gatunków a zwłaszcza nie ryb. (2013/03/19 17:12)

Zander51


U mnie zima w pełni. Ryby w dobrej kondycji i stosunkowo aktywne... (2013/03/19 17:19)

kucus22


U mnie typowe w marcu jak w garncu teraz... minimalnie na plusie ale zawsze to plus:) Wczoraj solidnie nasypało wieczorem śniegu ale niknie w oczach, a jutro nawet + 7 ze słońcem prognozują. Generalnie po nieudanej (jeżeli chodzi o brania) niedzieli, obiecałem sobie w czwartek połowic, tak w ramach rekonesansu przed sobotnim wypadem razem Szwagrem. Urlop już załatwiłem, liczę na płotkę na starych żwirowniach, gdyż kiedyś ona musi zacząć żerować, wiadomo tarło przed nią :) Na nieszczęście od piątku ma znowu u nas przymrozić trochę...to żem się wku.... bo dżoka na piątek mam obiecanego:( Człowiek zestawów porobił jak jakiś wyczynowiec, bacior się w kącie śmieje... a ciągle pod górkę:( (2013/03/19 18:41)

kucus22


W sobotę -8 u mnie ma być więc dżoka już odwołałem w wędkarkim, du... z weekendowego wędkowania ... na szczęście jutro wolne a zbiorniki na razie popuściły z lodu ( dziś + 16 w słonku pokazywało). Tak więc jutro kolejna próba z wczesnowiosennymi płociami... co prawda ma sypać śnieg na przemian z deszczem ale z doświadczenia wiem , że jak ryba jest na braniu to jej to nie przeszkadza. Będę miał okazję przetestować nowy sprzęcik tj. parasol-namiot wędkarski:) Jutro dam znać jak efekty. (2013/03/20 23:33)

Mario18


W sobotę -8 u mnie ma być więc dżoka już odwołałem w wędkarkim, du... z weekendowego wędkowania ... na szczęście jutro wolne a zbiorniki na razie popuściły z lodu ( dziś + 16 w słonku pokazywało). Tak więc jutro kolejna próba z wczesnowiosennymi płociami... co prawda ma sypać śnieg na przemian z deszczem ale z doświadczenia wiem , że jak ryba jest na braniu to jej to nie przeszkadza. Będę miał okazję przetestować nowy sprzęcik tj. parasol-namiot wędkarski:) Jutro dam znać jak efekty.Oj dziś sypie,sypie.. Byłem na stawach(nie żadne hodowlane czy jakoś dbane tylko rybka pływa bo pływa) lecz zamarznięte ale strach wejść,lód słaby a życie jedno. A i kolego czekamy jakie efekty kolega uzyskał :) jakaś mała relacja :P (2013/03/21 10:52)

olek2000


Ma się tak do ryb jak i do mnie.
Działa mi na nerwy.:)

hehe mnie również, niby zima w połowie marca to nic dziwnego, ale już mnie krew zalewa jak widzę ten pier...olony śnieg i minusową temp., tym bardziej, że już "zaznałem" w tym roku "normalnego" spinningu, czyli bez zamarzających przelotek, dłoni itp.Kolego "skryty" - Michale !
Chciałbym nieśmiało zwrócić Ci uwagę na niezbyt eleganckie używanie wyrazów wulgarnych w czasie dyskusji na forum.
Być może w Twoim środowisko jest to normalne, jednak nie wypada w trakcie dyskusji na tak ciekawy temat posługiwać się językiem rynsztokowym.
Nie wszyscy Wędkarze akceptują tak niski poziom dyskusji.
Przepraszam ,  jeśli uraziłem Twoją ambicję.
Aleksander (2013/03/22 11:17)