Zaloguj się do konta

Jak łowić spinningiem?

utworzono: 2011/12/09 18:23
krzysztof-m78

Witam Was,mam pytanie odnośnie spiningu na stawie,jeżeli rzuca się gumką to po rzucie chwile się czeka aż opadnie i zwija?a jak się rzuca wahadłówką lub obrotówką to po dotknięciu lustra wody od razu się zwija czy nie?jak wy to robicie?poradżcie koledzy,PROSZĘ i POZDRAWIAM
[2011-12-09 18:23]

89krzysztof

Czekaj aż opadnie. Rybki lubią atakować z opadu.  [2011-12-09 18:28]

Horusek4

Próbuj tak i tak az sam stwierdzisz ktory sposob jest lepszy
[2011-12-09 18:30]

krzysztof-m78

a ty co preferujesz?
[2011-12-09 18:44]

krzysztof-m78

seba widzę że jesteś z nie daleka Sycowa,fajne u was są łowiska ,pozdrawiam
[2011-12-09 18:46]

menofthenight

zależy od ryby, głębokości, ciśnienia, pogody, pory roku, wiatru, upodobań ryby...
można wymieniać i wymieniać :)
[2011-12-09 19:53]

kazik1975

Wszystko zależy od łowiska ,łowiska mocno zarośniete nie bardzo pozwalają na zbyt mocny opad  ze wzgledu na zaczepy ,a wszystko będze zalerzeło od ciebie musisz poznać łowisko i miejscówki ,czyli miejsca które pozwolą ci łowić z opadu jak  i prowadzić przynętę powierzchniowo .Bardzo pomocne w słoneczne dni są okulary polaryzacyjne pomogą ci ominąc rośliność wodną ,nie drogi zakup a bardzo pomocny.Pozdrawiam i połamania kija. [2011-12-09 20:11]

kaban

Moja odpowiedź brzmi tak czytaj,szukaj i pytaj znajomych o konkrety. Spinninguję około dwudziestu lat i ciągle się uczę a ty chciałbyś poznać odpowiedź w kilku zdaniach. Własne zebrane doświadczenia nad wodą są najlepszą szkołą-straty w przynętach nieuniknione. Podpowiedzi kolegów zawsze się przydadzą a każdą trzeba jeszcze dopasować do swojego łowiska.
[2011-12-09 20:27]

Chomikus

1,2,3 opad ...
[2011-12-09 20:27]

argul

Jak łowić spinningiem?

SKUTECZNIE!!!! :)

[2011-12-09 21:19]

jacenty75

Tak w dwóch słowach - rzucaj i zwijaj. [2011-12-09 23:26]

jarek30

najpierw sprawdź jaka głębokość jest na danym akwenie czym płycej to  nie czekaj a  opadnie prowadź   środkiem głębokości ja steruje to wędziskiem jak poczujesz ze jest płytko steruj szczytówka czym wyższej dajesz  to guma czy blaszka będzie szla wyższej jak jest głębokie stanowisko i wyczujesz ze nie ma zaczepów kieruj przynętę bliższej dna możesz sie nawet trochę  bawić skreczując zatrzymujesz potem trochę wędziskiem do góry potem w dol  a na rzece już się robi inaczej     najlepiej jak masz miejsce  głębokie rzucasz  w kierunku nurtu stajesz zawsze na połowie główki i zwijasz nie za szybko bo ryba nie na dozy za przynęta nie zdziw się jak kiedyż branie będziesz miał przy brzegu bo tak nieraz jest i jeszcze tez zależy od pogody  na rzekach od wody jak woda będzie wyższa to lepiej  no stanowiska sam musisz wyczaić i zaczepy też będą ja puki  odry nie wyczułem to zerwałem sklep wędkarski tyle tego było jak   poznasz już stanowiska co gdzie jest już będzie lepiej   pozdrawiam i powodzenia i jeszcze jedno jak kolega pisał człowiek czaly czas się uczy    [2011-12-10 00:29]