Zaloguj się do konta

Jak łowić woblerami?

utworzono: 2011/11/15 15:29
jakubnob

na spining lowie od tego lata lowilem na blachy,gumy,cykady ale nigdy nie lowilem na woblera...
o to moje pytania:
1 oplaca sie lowic woblerami  na duzym nie za czystym jeziorze z zaczepami ?
2 jaka powinien miec wielkosc i wygladac wobler na okonia ?
3 nie mam zbyt duzego zapasu Pieniążków (jak wiekrzosc 15 letnich wedkarzy :P)wiec zalozylem produkcje wobkow czy to dobry pomysl na rozpoczęcie polowu woblerami ?
[2011-11-15 15:29]

89krzysztof

ad1. Tak na chłopski rozum. Pomyśl. Są zaczepy, woblery są dość drogie, ja bym nie używał tam niczego, co prowadzone przy dnie może zahaczyć o jakiś korzeń.
ad2. Mały okoń może być, aczkolwiek na okonia zdecydowanie lepsze są gumy i małe blaszki. Wobler na okonia nie jest aż tak skuteczny
ad3. Najpierw musisz poznać pracę woblerów, pozyskać odpowiednią wiedzę na temat łowienia tą przynętą i ogólnie je trochę ogarnąć, a potem możesz zabierać się za ich robienie.  [2011-11-15 15:34]

jakubnob

ok dzieki :P
[2011-11-15 15:38]

kaban

Co do okonia pozostałbym przy gumkach i wirówkach bo według mnie to dwie najskuteczniejsze przynęty na ten konkretny gatunek. Swoje największe garbuski złowiłem co prawda właśnie na woblery ale jak wspomniano wcześniej przy "zaczepowym" łowisku koszty mogą być zbyt duże. Produkcja własnych jak najbardziej wskazana- tanio a zebrane doświadczenia procentują na przyszłość.
[2011-11-15 18:12]