Jak łowić okonia?

/ 29 odpowiedzi / 2 zdjęć
zeneko2xx

te okonie łowiłem na jednym stawie na którym były i wpuszczałem je do drugiego stawuna którym ich nie było ostatni okoń którego złowiłem był średni miał około 25 cmz góry dziękiaha łowiłem na stawach na woli chorzelowskiejkło mielca   (2013/08/24 12:51)

użytkownik102837

jak dla mnie na okonie jest najlepsza metoda boczny trok, na początek znajdź dobre miejsc o tej porze roku szukaj jakiś dołków i górek które mają twardsze dno. Co do sprzętu:wędka- koniecznie musi to być wklejanka (Ja używam dwóch wędek jednej lżejszej cw 1-7g a drugiej cięższej do 14g)  Kołowrotek- powinien być leciutki najlepiej tysiączka, na niego nawijam żyłkę od 0,12 do 0,16 ( ważne żeby żyłka miała zmniejszoną rozciągliwość)przynęty- do troka używa się małych twisterów (tak zwanych paprochów) o długości od 2 do 3 cm, ważne jest to żebyś mjał kilka kolorów przynęt i dość często je zmienia ( najlepsze kolory to motoroil, brązowy z piepszem no i oczywiście fiolet ( denaturat )Haki - rozmiar 6 i 8 (2013/08/24 20:55)

karolpolawiacz

ja polecam na grunt większy haczyk dać i uklejkę 5-10 cm i okoń prędzej czy puzniej podejdzie :D złapałem tak masę okoni a największy wziął na kuku na włosie 35 cm  i 0,7 kg :P to był szok  (2013/08/24 21:35)

hadwaoo

Boczny trok to metoda desperatów / mięsiarzy. Więcej szkody niż pożytku. Ale tak to już jest - ryby mało, to jest presja aby złowić cokolwiek, jakkolwiek. (2013/08/25 02:01)