Jak łowić z gruntu na porośniętym dnie?

/ 2 odpowiedzi
Witam koledzy mam problem, zacząłem łowić na nowym łowisku i dno jest porośnięte gęstą roślinnością. Podczas każdego rzutu ściągam z zestawem tonę zielska. Łowię na klasyczny koszyk zbiornik ma ok 15ha. Jak temu zaradzić? Pozdrawiam.
Maniuni

Zamiast zarzucać przynętę daleko łatwiej ściągnąć rybę do brzegu i tu łowić na delikatyny spławik.Wystarczy jak głębokość bedzie nie mniejsza jak 1-1.5m . Mój sposób sprawdzony na starorzeczach Wieprza . Metalowa wycieraczka do butów na lince lub spore grabie i do roboty, śmiało rzucisz 15-20 m a to wystarczy aby zrobić sobie pas czystego dna o szer 2-3m . Później wsypujesz parę wiader zwykłej ziemi żeby trochę utwardzić dno (ja kopie saperką tam gdzie będę łowił) i praktycznie gotowe.Potem tylko nęcenie i daję słowo że ryby przypłyną. Pamiętaj aby za bardzo nie rujnować roślinności na brzegu (trzcina,tatarak czy trawa) bo łowięc będziesz miał sie za czym schować. Zaletą takiego łowienia jest też to że nawet jak wieje spory wiatr to w takim oczku masz wodę jak lustro i możesz używać bardzo delikatnego sprzętu ,spławik 1-1.5 gr wystarczy. (2017/05/02 14:58)