Jak łowić w głębokim stawie ?

/ 5 odpowiedzi
Witam. 
Niedaleko mojego domu znajduje się staw.Jest to dziura po bombie. Dawniej miał ok.12m głębokości. Teraz ma ok. 8m. Podobno są tam duże ryby. Szczególnie płocie i sumy. Są też karpie, okonie, szczupaki i dużo sporych linów. Przy samych brzegu jest już ok. 4m.Nigdy nie łowiłem na takich głębokościach. Chciałbym się dowiedzieć jak się zabrać za łowienie na tak głębokim akwenie. Zawsze łowiłem na max. 2m. Co będzie lepsze spławik czy grunt? Jak nęcić? Czym?
Bardzo proszę o pomoc.
notaki


Poteżna musiała być to bomba :-)
Moim skromnym zdaniem wybór sposobu łowienia zależy wyłącznie od dna ( ewentualne zaczepy ). Jesli spławik, to wagler I to ustawiony tak, by większość obciążenia znajdowała się w srucinach , a nie w spławiku, bo inaczej nie doczekasz się zanim przyneta sięgnie dna.
A jeśli grunt- to raczej nie method ( zaneta musiala by byc bardzo mocno sklejona ), a klasyczny feeder czy klasyczna gruntówka.
Jak juz pisałem.. najlepiej podpatrzec, jak i na co łowią ci, ktorzy mają tam wyniki
Połamania :-) (2014/02/19 19:44)

Robson86


Jeśli to lej po bombie to podejrzewam że jego średnica to maks 25 metrów, jesli był głęboki na 12m. Dobrze mówie? Jaką powierzchnie ma ten staw? bo nie dowierzam w opowieści o wielkich rybach w takiej małej studni. 
Pozdrawiam.  (2014/02/19 20:39)

dkonrad23


U nas mówiąc wielkie sumy i wielkie płocie nie mówi się o sumach 2m. Płotki są takie po 30 cm. Czyli grunt i zestaw samozacinający? (2014/02/19 21:45)

mlodystm


Samozacinający ? Kolego to wędkujesz czy zacina sam zestaw ? Próboj ile się da metodą prób i błedów jak każdy z Nas...Próbuj batem, próbuj feederem, Sam zobaczysz jak i na co najlepiej się łowi (2014/02/20 00:51)

PanciOxD


Kolego :D 
Zacinać to masz ty a nie zestaw :DA tak na poważnie to bym na drgającą szczytówkę próbował :) i szukaj jakiegoś pagórka , kępy zielska , bo na głębi 12 metrów w małym stawie nic nie złowisz poza krzakami :D , teraz zima to możliwe że coś uda się złapać a latem to nic tam nie szukaj na dnie bo podejrzewam że ryba będzie wyżej bo na dole tlenu nie będzie , u mojej babci jest taki stawik podobny :D i tam niedaleko od brzegu się rybę zwabia na 6,7 m głębokości :) (2014/02/20 00:53)