Jak łowić płocie ?

/ 1 odpowiedzi
Płoć...chyba każdym znana ryba i złowiona przez każdego wędkarza. Płoć najczęściej łowi się w dużych ilościach na zawodach ale również rekreacyjnie.\n Okazy osiągają nawet 40 cm można już to nazwać medalową płocią ale również się trafiają 10-15cm tzw. płoteczki.\n KIEDY ŁOWIĆ?Płoć praktycznie bierze przez cały rok ,lecz jednak najlepiej od kwietnia do sierpnia w tych miesiącach można zapolować na swoją życiową płoć :)\nNA CO ŁOWIĆ ?W okolicach wiosny a lata warto dodawać do zanęty różnych atraktorów smakowych jak i dodatków a nawet zmielonej psiej karmy. Natomiast w okolicach jesieni dużo robactwa ,produktów roślinnych gdyż ryba poszukuje pokarmu na zimę. Jeśli chodzi o przynętę to biały robak,czerwony robak ,pinka, kukurydza aż po pellet.\nNajlepsze smaki,zapachy na płoć to \słodkie\ czyli np. truskawka,tutti frutti,miód itp.\nNA CO ŁOWIĆ ? Najlepsza metod połowu płoci do spławik oraz feeder ,ale jednak na spławik się łowi najlepiej oraz najszybciej. Najczęściej używa się batów,tyczek oraz odległościowek. Spławiki 1-3g.haczyki rozmiarów 12-18 zestaw ustawiamy na grunt i łowimy. Jesli chodzi o metodę FEEDER to używamy metody klasycznej czyli zwykłych koszyków od 10-do30g. \n\nMam dopiero 13 lat i jest to mój pierwszy artykuł jeśli pomogłem będzie mi miło:) \nZapraszam na mój kanał wędkarski na YouTube WędkoMania TV

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Bartek111

Płoć...chyba każdym znana ryba i złowiona przez każdego wędkarza. Płoć najczęściej łowi się w dużych ilościach na zawodach ale również rekreacyjnie.\n Okazy osiągają nawet 40 cm można już to nazwać medalową płocią ale również się trafiają 10-15cm tzw. płoteczki.\n KIEDY ŁOWIĆ?Płoć praktycznie bierze przez cały rok ,lecz jednak najlepiej od kwietnia do sierpnia w tych miesiącach można zapolować na swoją życiową płoć :)\nNA CO ŁOWIĆ ?W okolicach wiosny a lata warto dodawać do zanęty różnych atraktorów smakowych jak i dodatków a nawet zmielonej psiej karmy. Natomiast w okolicach jesieni dużo robactwa ,produktów roślinnych gdyż ryba poszukuje pokarmu na zimę. Jeśli chodzi o przynętę to biały robak,czerwony robak ,pinka, kukurydza aż po pellet.\nNajlepsze smaki,zapachy na płoć to \słodkie\ czyli np. truskawka,tutti frutti,miód itp.\nNA CO ŁOWIĆ ? Najlepsza metod połowu płoci do spławik oraz feeder ,ale jednak na spławik się łowi najlepiej oraz najszybciej. Najczęściej używa się batów,tyczek oraz odległościowek. Spławiki 1-3g.haczyki rozmiarów 12-18 zestaw ustawiamy na grunt i łowimy. Jesli chodzi o metodę FEEDER to używamy metody klasycznej czyli zwykłych koszyków od 10-do30g. \n\nMam dopiero 13 lat i jest to mój pierwszy artykuł jeśli pomogłem będzie mi miło:) \nZapraszam na mój kanał wędkarski na YouTube WędkoMania TV (2019/12/17 19:17)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.