Zaloguj się do konta

Jak łowić na spinning?

utworzono: 2011/03/26 13:45
dominik10

Łapie na spinning dosyć kródko mam na końcie okonia (niestety został złpany za ogon) łapałem w tedy na blache obrotowom, karpia wzioł na na przynęte mikado FISHUNTER 5 cm czerwony z czarnym grzbietem. Niestety zerwał ,teraz zaopatrzyłem się w nowy sprzęt ,a kokrwtnie RIPPERY,TWISTERY,BLACHY oraz w nową wędke  Abu Garcia Diamond Crest Spinn 8-32 240 cm i kołowrotek mikado 3003RD i żyłke konger 0,20. Pobrem polega w tym że nie mogę nic złapać ponieważ niemam brań lub nie umiem ich wyczuć. Proszę o pomysły jak wyczyć barania okonia,szczupak i pstrąga.

Z góry dziękuje.

 

[2011-03-26 13:45]

jamesbond

Łapie na spinning dosyć kró tko mam na ko ncie okonia (niestety został zł apany za ogon) łapałem w tedy na blache obrotow ą karpia wzioł na na przynęte mikado FISHUNTER 5 cm czerwony z czarnym grzbietem. Niestety zerwał ,teraz zaopatrzyłem się w nowy sprzęt ,a konkretnie RIPPERY,TWISTERY,BLACHY oraz w nową wędke  Abu Garcia Diamond Crest Spinn 8-32 240 cm i kołowrotek mikado 3003RD i żyłke konger 0,20. Pobrem polega w tym że nie mogę nic złapać ponieważ nie mam brań lub nie umiem ich wyczuć. Proszę o pomysły jak wyczyć barania okonia,szczupak i pstrąga.

Z góry dziękuje.

 Jak.

O tym było już wieleeeeeeeeeeeeeee na portalu. Wejdź na wedkuje.pl później klikasz u góry porady, następne z rozwijanego menu wybierasz wędkarstwo spinningowe. I szukasz czego potrzebujesz. Wędkę, którą kupiłeś poleciłbym na szczupłego, pstrąga ale na okonia troszkę chyba za toporny. Jak wyczuć branie. Branie szczupaka w szczególności już troszkę mierzącego (takiego ponad 50 cm) poczujesz jak zaczep. Takie nagłe stop.... i wtedy musisz zaciąć. Okoń bierze słabiej bo jest mniejszy. Powinieneś wyczuć takie przytrzymanie na dolniku i sru!!!!!!!!!!!! zacinasz tylko delikatniej aby nie rozerwać okoniowej jadaczki. Branie pstrąga... hm rzadko łowie pstrągi na spinning jednak ich branie jest bardzo  agresywne zacinasz mocno prawie jak szczupaka bo pstrągi mają inne szczęki niż okoń. Później holujesz. Co do okonia to sprawdź metodę bocznego troka. Gdzie rzucać przynęty??? To możesz sobie wyczytać jednak pamiętaj szczupły lubi siedzieć sobie w trzcinkach za pojedynczym badylem i czeka na ofiarę. Wtedy (jak zobaczysz taką trzcinkę) rzucasz od boku (nie prostopadle pod trzciny tylko pod jakimś kątem) za to miejsce kilka metrów aby go nie spłoszyć następnie zwijasz jednostajnie NIE MONOTONNIE tu jest różnica. Czyli kręcisz sobie wolno korbką a szczytówką sobie tak podrzucasz i gdy jesteś blisko tej miejscówki najpierw pozwól przynęcie opaść później ją poderwij szybkim okręceniem korbki następne znowu pozwól opaść i przyspiesz. Miej cały czas napiętą żyłkę i nie zniechęcaj się.[2011-03-26 14:07]

Maximo

Ile jeszcze tych samych tematów założysz ?
[2011-03-26 14:09]