Zaloguj się do konta

Jak łowić na kulki?

utworzono: 2011/02/23 12:46
aurelio83

Witam wszystkich kolegów.
Jestem wędkarzem z 14 - letnim stażem ale nigdy jeszcze nie łowiłem na kulki proteinowe. Postanowiłem w tym sezonie rozpocząć z tym rodzajem przynęty. Bardzo wszystkich proszę o jakiekolwiek porady odnośnie tej metody. O sprzęcie już wiele wiem ponieważ dużo czytałem, już nawet większą część zgromadziłem. Niestety jeżeli chodzi o samo łowienie wiem niewiele, jakie kulki najlepsze, jakie dipy itp.
Wielkie dzięki za każdy wpis:)
[2011-02-23 12:46]

Ja kiedyś plułem nimi przez dmuchawkę w ryby, lipa. Strzelałem z procy, lipa. Rzucałem, lipa. Potem poszukałem w internecie, poczytałem, pouczyłem się z opisów i obrazków i już wiem. Teraz strzelam nimi do ryb z pompki do roweru. :)))))))))) Ale jeszcze upewnię się w internecie. [2011-02-23 13:03]

aurelio83

Ja kiedyś plułem nimi przez dmuchawkę w ryby, lipa. Strzelałem z procy, lipa. Rzucałem, lipa. Potem poszukałem w internecie, poczytałem, pouczyłem się z opisów i obrazków i już wiem. Teraz strzelam nimi do ryb z pompki do roweru. :)))))))))) Ale jeszcze upewnię się w internecie.


No tak też już próbowałem, i też lipa:):):):) dlatego teraz chcę spróbować normalnie na wędkę:):)
[2011-02-23 13:08]

robcio2535

Ja kiedyś plułem nimi przez dmuchawkę w ryby, lipa. Strzelałem z procy, lipa. Rzucałem, lipa. Potem poszukałem w internecie, poczytałem, pouczyłem się z opisów i obrazków i już wiem. Teraz strzelam nimi do ryb z pompki do roweru. :)))))))))) Ale jeszcze upewnię się w internecie.


Z pompki do roweru ????? Pierwsze słysze he he
Link
Link 2
[2011-02-23 13:17]

aurelio83

Tej zimy próbowałem na kulki śnieżne:) niestety również brak kolosalnych efektów:):):):):) trafiłem jedną wzdręgę ale tylko dlatego, że przymarzła w przerębli;P
[2011-02-23 17:31]

witam dobre hihihihii......
Ale tak poważnie nęci kukami ,,....
jak nie to 3 dni trzeba nęcić najmniej kulkami ..
[2011-02-23 18:04]

endriu1994

Najważniejszy jest sprzęt czyli wędka ok 75 do 125 g 3,60 do 4 m ważna jest solidność ponieważ  zazwyczaj stosuje sie ciężarki o wadze od 40 do nawet 100 g kolejna rzecz to niezwykle wytrzymały kołowrotek który bardzo ciężko pracuje nawet podczas zwijania samego zestawu bez ryby.

Żyłka jak kto woli ważne żeby była mocna i co sezon wymieniana.

Nizbędna jest też rurka antysplątaniowa najlepiej ciężarek i rurka samozacinająca daje świetne efekty i szybciej złapiesz 40 kilowego karpia niż zestaw sie spląta ;P

Przypon to chyba najważniejszy element zestawu bo to przecież on ma bezpośredni kontakt z rybą i od niego zależy czy ryba sie społoszy czy zainteresuje naszą kulką.

Używaj przyponów z hakiem w metodzie "włosowej'' lub "DiRig" polecam tą pierwszą ponieważ na początek jest znacznie mniej skomplikowana.

Nęcenie to podstawa sukcesu powinieneś nęcić ok 2-3 dni przed łowieniem i w zależności od uznania donęcać w trakcie łowienia lub wsypać większą ilość kulek tuż przed rozpoczęciem łowienia.

Warto sprawdzić jaki smak kulek najlepiej rybom smakuje przy okazji polecam materiały PVA to rewelacyjny sposób punktowego nęcenia :P

Połamania KIJA :P

[2011-02-23 20:31]

aurelio83

Wielkie dzięki. Widzę, że czeka mnie jeszcze wiele nauki.
[2011-02-24 12:45]

czesc kolego.
jaki ten sprzet zgromadziles?
Wazne aby na poczatek sprzet nie byl najgorszy tzn nie musi byc wypasiony. miekki kij 2,75 lbs ,kolowrotek moze byc dla poczatkujących, jakies spro albo okuma, tak aby weszlo ok 250 m zylki 30, no i najwazniejsza czesc zestaw koncowy. jak bedziesz chciał t napisz  a  jakos postaram ci sie rozrysowac lub wytlumaczyc  jak taki  zrobic.  z kulkami jest jak z jedzeniem kazdy ma swoje ulubione.
[2011-02-24 20:26]

siemasz endriu.
Zapioles juz jakiegos wiekszego karpia?
[2011-02-24 20:36]

Kris93op

hm łowienie na kulki proteinowe nie jest takim wcale łatwym zadaniem zależy gdzie łowisz ?czy ryba miała już kiedyś styczność z kulkami proteinowymi jeżeli nie to musisz rybę przyzwyczaić do tego pokarmu żeby zaakceptowała kulkę jako jej pokarm środowiskowy czy łowisko jest zarośnięte w przypadku łowiska zarośniętego możesz używać tak zwanych pop-papów jest to kulka pływająca jeżeli łowisko nie jest zarośnięte to używaj najzwyczajniejsze kulki nie nabieraj się na jakieś kulki haczykowe  ja uznaję metodę  czym nęcę na tym łapię i nie mam jakiś problemów z zacięciem ryby .hmm firmy jest wiele firm które mają bogatą oferte z takich tańszych firm to polecam tobie -Traper -Tandem baits -jaxon pro carp z tych trochę droszych to polecam serdecznie -Dynamite Baits -Pelzer -Carp Devil Baits jeżeli masz jakieś pytania odnoszące się tych produktów to pisz .
[2011-02-24 22:57]

aurelio83

No więc w sprawie sprzętu to :
Wędka Daiwa Emblem Carp EMC 3312 3,90m/3,5 lb.
Kołowrotek Shimano Baitruner 4000D. (pojemność szpuli ma 180m / 0,30mm)

Narazie jeden zestaw bo finanse nie pozwalają na więcej ale z czasem planuje dokupić jeszcze jeden może dwa komplety. Oczywiście Rodpod, sygnalizatory mam stare bo wędkuje głównie z gruntu ale jeszcze nie miałem okazji na kulki proteinowe, podbierak itd...

[2011-02-25 10:16]