Jak łowić na raka?

/ 8 odpowiedzi
Witam
    Niedawno zaopatrzyłem się na allegro w gumowe raczki Zastanawiam się  jednak jak na nie łowić?! Prowadzić jak zwykłą gumę, poszarpując, zmieniając tempo, czy też pozwolić opaść na dno i co jakiś czas podrywać?! Bardzo prosze o sugestie co do łowienia na imitacje raków Wszelkie rady i spostrzeżenia mile widziane!!!
pstrag222

A ją bym ci proponował odmianę i prowadzić na wleczonego a od czasu do czasu robimy skok. Co do imitacji to kogot lepiej pszypomina raka-takie jest moje zdanie (2011/01/24 19:58)

robertxxx62

Ja na raczki próbowałem i dobrze się sprawdzają na okonia i na sandacza . (2011/01/24 20:05)

lupek007

W większości przypadków przynęty sztuczne, w tym sztuczne raczki, mają imitować naturalny pokarm poławianych przez nas ryb. Idąc tym śladem, w prowadzeniu tej przynęty warto naśladować naturalne zachowanie raków. Z poczynionych w dzieciństwie obserwacji pamiętam, że "przestraszony" rak potrafi bardzo dynamicznie acz skokowo poruszać się w do tyłu zmierzając do najbliższej osłony. Z drugiej strony przekonany o bezpieczeństwie będzie pozostawał w miejscu lub będzie się poruszać powoli do przodu (z postojami w międzyczasie). Warto zapewne sięgnąć do fachowej literatury i dowiedzieć się więcej na temat sposobów poruszania się raków.
Pozdrawiam:) (2011/01/24 20:16)

marekrav

Dzięuje za rady! Z ta literatura to dobry pomysł pogrzebie coś w internecie Ale jak ktoś ma jakąś dobra wskazówkę do poprosze o dalsze rady! (2011/01/24 21:27)

celkowski

Witaj kolego,nie raz łowiłem  raczkami  i kogutami.Co do do tego, czy lepszy jest kogut czy raczek,często zależy od łowiska,czystości wody i czy w ogóle bytują w danym łowisku raki.
Co do techniki prowadzenia raczka,jest taka sama jak koguta; trochę wleczesz po dnie,trochę podszarpujesz(częsta amplituda) i przerwa ,często w tej chwili jak "stawiasz" przynętę  dochodzi do ataku i rozpędzony sandacz lub okoń uderza.Proponuje do tej techniki wędkę z wklejoną szczytówką,lepiej będziesz widział prace przynęty.

Pozdrawiam. (2011/01/25 03:05)

marekrav

Dzięki kolego Celkowski za przydatne rady Raczka kupiłem z myślą o okoniach i beda zakładał go na Mikado Feeling 13g Myśle że kij i raczek zdadza egzamin celujaco! (2011/01/25 13:27)

miejscowy

PANOWIE CO TU DUŻO MÓWIĆ. NIE WARTO ZAMYKAĆ SIĘ W SZABLONACH .NAJSKUTECZNIEJSZYM SPOSOBEM BĘDZIE ZAPEWNE METODA PRÓB I BŁĘDÓW , AŻ SAMI TRAFIMY W AKTUALNE GUSTA RYB. WIĘC WARTO POKOMBINOWAĆ .KIEDYŚ CZYTAŁEM ARTYKUŁ NA TEMAT PRZYNĘT SZTUCZNYCH - RAKDOWIEDZIAŁEM SIĘ TAM , ŻE NP SANDACZE AGRESYWNIE ATAKUJĄ RAKA ZE WZGLĘDU NA TO ŻE NIE JEST TO BEZBRONNA OFIARA I MA TWARDY PANCERZ .POMNY TYCH RAD WYBRAŁEM SIĘ KIEDYŚ NA DOSYĆ PŁYTKI I ZAROŚNIĘTY STAW .KIEDY JUŻ WSZELKIE SPOSOBY PROWADZENIA TEGO RACZKA ZAWIODŁY, POSTANOWIŁEM OPUŚCIĆ RACZKA NA DNO MIĘDZY ROŚLINKI I NA NAPIĘTEJ PLECIONCE CZEKAŁEM BEZ RUCHU NAWET KILKA MINUT- NAGŁY AGRESYWNY STRZAŁ W PRZYNĘTĘ NIE POZOSTAWIAŁ ZŁUDZEŃ KTO ZAATAKOWAŁ GUMĘ .I PRZYNIOSŁO EFEKTY , REGULARNIE ŁOWIŁEM SANDACZE NA ZBIORNIKU GDZIE PANOWAŁO OGÓLNE PRZEKONANIE , ZE SANDACZA TAM NIE MA .JEDNAK TEN SPOSÓB WYMAGA SPORO CIERPLIWOŚCI I SKUPIENIA.  (2011/02/03 11:40)

SpinerZbok

Prowadź przynętę jak Ci się podoba, podnoś nad dno, opuszczaj, wlecz po dnie itd. jakieś prowadzenie powinno przynieść efekt. Nie koniecznie sugeruj się zbytnio tym, że ta przynęta imituje raka, bo prawdopodobnie tylko my to widzimy a rybę zainteresuje to bo będzie ona w ruchu (a więc będzie to dla niej dostatecznym sygnałem, że to coś nada się do zjedzenia;) (2011/02/03 11:54)