Jak łowić leszcze 45 cm

/ 6 odpowiedzi
Witam !!! Mieszkam w Żyrardowie i jest tu staw w którym są leszcze, płotki, bączki itp. Nieraz widziałem jak ktoś wyciągał leszcza po 35-45 cm .. mi udało się jedynie 19 cm złowić.. Powiedzcie jaki sprzęt musze mieć, jaką przynęte i jaką zanete żeby łowic takie leszczyki :D Stosuje zanęta firmy Anpio na leszcze i płotki.. Pozdrawiam !
barrakuda81


Na takie"łopaty"to raczej super sprzęt nie będzie konieczny:)Najprościej podpatrywać jak łowią inni-w zależności od  rodzaju łowiska warunków itp.Jeśli blisko brzegu to najlepiej spławikówka,nawet w najprostszym wydaniu,z kołowrotkiem lub bez(bat).Jeśli daleko to raczej feeder,gruntówka.Sprzęt absolutnie nie musi byc drogi byle skompletować go z głową.Takie ryby o których piszesz na ogół nie są wymagającą zdobyczą i wymagają troche cierpliwości i warto tez sobie podnęcić.Radze obserwować jak łowią inni i wyciągnąć wnioski dla siebie.Powodzenia. (2012/07/10 11:31)

barrakuda81


Zanety anpio nie są złe ale to nie zanęta łowi.Co do przynęty to na kazdym zbiorniku ryby mogą reagowac na nie inaczej.Klasyka to biały robak,czerwony robak,pinka,może być makaron jesli ryby go znają,kukurydza z puszki oraz ciasta.Na leszcza kładź przynęte na dnie przegruntowując zestaw tak aby przypon był na dnie-jeśli dno nie jest zbyt zarosnięte.Tylko zanęcic i wypatrywac bąbelków żerujących leszczy... (2012/07/10 11:36)

Eskadie


Eee tam. Mój tato wyciągnął leszcza 38cm w biały dzień (godz. 10.00). Wędka była za 60 zł, kołowrotek też gdzieś tyle... Moim zdaniem jednak na takie ryby lepiej polować rano lub wieczorem, a najlepiej w nocy. Jedna z ważniejszych rzeczy to zanęta. Poczytaj na forum, jakie zanęty są dobre na leszcza. Ja osobiście dodałem do niej coś od siebie i jak widać leszcz się uwiesił :). Najważniejsze, to się nie zniechęcać.Połamania kija i dużych leszczy !Eskadie. (2012/07/10 11:39)

Zander51


Najważniejsza sprawa w połowach leszczy, to przyzwyczaić je do przynęty, którą będziesz zakładał na hak. Czy to rosówka, czy kukurydza, czy mały ziemniak. Systematyczne nęcenie przez kilka dni o stałej porze... (2012/07/10 11:51)

niko


Nęcić, Nęcić,Nęcić, ja nęce pęcakiem z dostatkiem kukurydzy to jest kilo pęcaku (tj. kupiony ) po zagotowaniu wyjdzie z 4 kg i dwie puszki kukurydzy możesz dać jakiś zapach, ja stosuje wanilie......
ostatnio już po 2 dniach nęcenia   miałem efekty ale w nocy jeden 59cm kilka w przedziale 35-50 cm
ps. pluj na tych co się będą śmiali że za dużo wsypujesz albo Ci napiszą że masz nęcić pyłem( tj.kupna zanęta) stado leszczyków po 30-40cm zje to w 1-2 godzinki :)
powodzenia :D (2012/07/10 12:44)

krispi


Witam ja łowie takowe leszcze najczęściej na pinkę lub białe robaki ale ostatnio również biorą na kukurydzę z białym robakiem bądz samą kukurydze leszcz 45 cm nie jest jakimś siłaczem więć stosuję żyłkę główną 0.22 oraz przypon 0.14 łowie metodą feeder i zanęta jakiej używam to lorpio carp magnetic lub lorpio magnetic leszcz i dodaję pinki oraz białych i kuku (2012/07/10 13:10)