Jak łowić duże karpie i karasie?

/ 15 odpowiedzi
Witam
Co polecacie na staw żeby łowić duże karasie i karpie?
Staw jest o głębokości 1,5m i szerokości 5m
Wielkie dzięki za pomoc...

mizz100


Witaj. U mnie na takim mniej więcej stawku na jaki się przymierzasz dobrze biorą na białego robaczka i dżdżowniczkę :)Pozdrawiam.  (2011/07/02 16:26)

Algen


Wystarczy lekko podnecić, podrzucić kukurydzy, wyczaić  najlepsza przynetę, [ u mnie na karpia sprawdza sie 2 czerwone robaki i ziarenko kuku ]  i czekać :) Powodzenia (2011/07/02 17:02)

Spec


http://forum.wedkuje.pl/pokoj,zanety,9386

http://forum.wedkuje.pl/pokoj,przynety-naturalne,9385

Sposobów masa! (2011/07/02 19:15)

Matys24


Najlepsza  będzie kukurydza, jeśli ryba dobrze  jej nie zna  to rzucaj  po  garstce  kukurydzy w jedno miejsce. Na  karasie  polecam  ciasto, a wieczorem kiedy wiatr ucicha  to  można na powierzchni pościć  kawałek skórki od chleba  i  tylko czekać  aż ryba  wciągnie pod wodę (2011/07/02 19:29)

piotrcarp


a na takim malym stawku sa duze karpie? (2011/07/02 22:20)

Algen


Tak jak matys mówi , skurka chleba na powierzchnia ,zapomniałem  tak łowiłem karpie w moim stawie :D Chyba ze masz dużo drobnicy która oskubie chleb, wtedy haczyk spada ; / jesli tak to polecam qq :D  (2011/07/02 22:25)

Algen


na stawie kilku metrowym, ryba powyżej 3 kg jest duża :D  (2011/07/02 22:33)

Kangur1979


Duże karpie=kulka proteinowa,jest to chyba najbardziej selektywna metoda...Chociaż i na kulkę trafiają się np.ładne płocie.Możesz też spróbować kuku,skuteczne na karpika i większe okazy karasia. (2011/07/02 22:54)

pako220


jeśli chodzi o mnie to polecam kanapkę z białego i kukurydzy!czyli jeden robaczek ziarnko kukurydzy i znowu robaczek!najwięcej karpi złapałem właśnie na kanapkę!połamania (2011/07/03 00:53)

Galazek


Jeśli chcesz łowić karpie i karasie to idealna będzie kanapka kukurydza+czerwony robak. A co do nęcenia to kukurydza i gruba zanęta na karpia. Nęć 2-3 dni przed łowieniem. Powinno dać niezłe efekty.      
                                                                                           POZDRAWIAM (2011/07/03 18:42)

dzik93


witam. Mam staw wymiary ok 15mx6m. Przez kilka lat był on zaniedbany a ryby w nim nie dokarmiane. w lipcu 2011r. oczyściłem go i zaczołem dokarmiac ryby chlebem i kukurudzą. niedawno miałem 2 brania (karpie ok 6-7kg)ale sie zerwały i po nich juz nic a karpie sa bo widze jak sie wygrzewają w słońcu.Czy ktos wie jak złapac te karpie?? Oczekuje na pomoc.
(2011/08/04 17:33)

JOPEK1971


Spróbuj na skórkę od chleba,jeśli widzisz karpie pod powierzchnią to na pewno to zadziała.skórka musi unosic się na powierzchni. (2011/08/04 17:41)

dzik93


prubowałem juz nie raz
jeden pływał zaraz przy skurce można powiedziec ze ją ,,lizał" i nie wzioł (2011/08/04 20:12)

Barra


Prawda jest taka, że populacja zasiedlająca tak mały zbiornik nie jest obyta w świecie i zwyczajnie tamtejsze karpie i karasie mogą nie wiedzieć, że w dobrym tonie jest brać akurat na wymienione przez kolegów przynęty :)
To wszystko co piszecie się zgadza - ale tylko generalizując. A ja Wam powiem, że na niewiele większym stawie (jakieś 15x25 metrów), w którym jest kilka karpi ponad kilo i kilkadziesiąt mniejszych, a poza tym zatrzęsienie karasi, na kukurydzę nie wyciągnąłem jeszcze w tym sezonie nic. Na chleb raczej małe karaski, duże wolą białe robaki. Dziwne? Ano tak sobie upodobały, a zmienić ich preferencji ani nie potrafię, ani nie chcę :)
Za to jednego z dużych (jak na te warunki) karpi - 1,7 kg - kuzyn zwabił na 2 białe robaki, jakieś 20 cm pod powierzchnią (a wody jest na 2 metry). Każdy "doświadczony wędkarz" powie że nie powinien - a wziął. Podobnie bywa z leszczami - "znawcy" twierdzą, że te duże tylko z dna żerują, ale w życiu też parę sztuk widziałem wyciągniętych na chleb z powierzchni.
Stąd mój wniosek, że teoria to jedno, a praktyka drugie.

Sprawdzaj, co lubią skubać i o jakich porach. To mały stawik, więc podejrzewam że jest niedaleko Twojego domu - jeśli możesz wybrać się kilka razy w tygodniu, to idź nawet bez wędki. Obserwuj, zapamiętuj, dokarmiaj.

Druga rada: nie przywiązuj aż takiej wagi do przynęty. Z moich obserwacji wynika, że nawet w tak małym akwenie ryba wyszukuje sobie ulubione miejsca (o ile może - jeśli są różnice w kształcie dna, roślinności w i wokoło wody), niemniej ważna jest też głębokość, na jakiej łowisz. (2011/10/07 15:52)

xinx123


koło mojego domu jest staw niczyji jest on głeboki na jakes 2 3 metry i szeroki na 30 m a długi na 20 do okoła rosą drzewa i jast woski 10 metrowy pas trzcin cczy znajde tam wieksz okazy bo jak narazie łowiłem tylko karasie 10 15 cm     dziękuje za pomoc (2011/10/14 14:11)