Zaloguj się do konta

Jak łowić duże klenie?

utworzono: 2010/09/25 22:53

Witam!
Bardzo lubię chodzić za kleniem,no i łowię go na spinning na woblerki w 99%.Najwięcej na małej rzece uformowanej na kanał(Breń) gdzie ryba zasadniczo nie ma kryjówek i nie powinienem mieć problemu z złowieniem(namierzeniem) większego klenia tzn. 50-60cm.Myślę a nawet jestem pewien że muszą takie być ponieważ rzeka wpada do Wisły i widziałem już w niej :brzany,jazie,klenie,jelce,bolenie(bliżej ujścia choć w tym roku nawet 20 km od złowiłem),płocie,karasie,okonie,szczupaki,miętusy no jednym słowem brać wybierać!(nie zabierać):).Wracając do tego co mnie nurtuje;  nie wiem jakie błędy prawdopodobnie robię że nie łowię dużych kleni???Wszystkie klenie kuszę Siekami(gupik,bzyk,ukleja)czasem- Bonito,Dorado(również żabki),Salmo ale bardzo rzadko akurat na tej rzece.Rzeka gdzie łowię ma od 30cm-1,5m głębokości i są to proste odcinki z nawisami traw,na zakrętach z palikami jako umocnienie brzegu,piaszczyste dno na całej rzece.Może wybieram złe kolory,źle prowadzę,za grubej żyłki używam(0,18 chyba jest ok?),rano lepiej czy wieczorem,może w nocy spróbować?
Bardzo dziękuje za jakiekolwiek pouczenia,sugestie.
Pozdrawiam! [2010-09-25 22:53]

michoslaw

witam,

generalnie cięzko jednoznacznie powiedzieć co ty nie gra, kleń jest rybą całodzienną więc nie ma większego znaczenia pora dni, jedyne co mozę mieć jakis wpływ jeszcze to grubośc żyłki, ja tak dla przykładu stosuję 0,14 łowiąc na warcie, ale nei jestem pewien czy akurat to ma takie znaczenie.

pozdrawiam

 

[2010-09-26 03:21]

Fish-Killer

Ja bym zastosować cieńszą żyłke 0,16 i próbował skusic dużego klenia podajac przynete pod nawisy traw lub jakis krzaczek. Kolor przynęty zależy od czystości wody jesli jest czysta to łowiąc blisko brzegu radze prubowac na ''żarówki'' jaskrawe bobki lub na żuczki o żółtym brzuszku a jeśli to nie zadziała to na wobka który będzie migał bokiem Rapale polecam.

Powodzenia i udanych Łowów
[2010-09-26 10:43]

jon987

witam mam ten sam problem ja łowie na podkarpaciu na Wisłoce i mam efekty ale największego jakiego udało mi sie wyjąc to 45cm ale u mnie nr 1 to dorado i łowie na żyłke 014 pozdrawiam i poamania
[2010-09-26 15:49]