Jak łowić? blisko czy daleko? Dylemat

Posiadam pewien delemat. Nie wiem czy łowić batem o długości 6 b czy może spróbować łowić teleskopem na odległości 20m.
Łowisko o którym mowa znajduje się w Ruszkowie, woj Wielkopolskie, powiat kolski.
https://wedkuje.pl/l/zalew/49625 - limk do opisu i zdjęć zbiornika z strony wędkuje.pl- ładną rybke pan złowił takie tam są i większe jak karpie itp. (wszystko w opisie)
Chciałbym jeszcze dodać że chodzi mi o sezon późny wiosenny- wczensy letni (maj-czerwiec)
Wielu wędkarzy łowi tam na zawodach batem 7m bądz 6m łowiąc ukleje, natomiast zbiornik jest bogaty w ryby i można byłoby spróbować na wędke teleskopówkę na odległości ok 20m.
Brzegi są porośnięte trawą na łowisku nie ma wysp. Trzciny nie ma.
Porównująć odłegłości łowienia batem 6 metrów otrzymujemy odłegłość maksymalną:
6 metrów bata + 5,50ÂÂ m żyłki - od 1 do 2,5m głebokości = otrzymujemy maks. odległość ok 8-9 m gdzyż ok 2m tracimy na grunt.
Łowiąc teleskopem np. Mikado 3,30 m długości wyrzut 10-30g możemy łowić spokojnie na odległości 10-15-20m.
Zanęta w przypadku łowienia teleskopem mogła by wyglądać tak :
-Zanęta B.Bruda PŁOĆ albo traper-płoć, traper-uniwersal bądź traper albo B.Bruda-karp,lin,karaś i wtedy bez konopi
-konopie gotowane (szklanka na 1 kg)
-glina wiążąca czy ziemia bełchatowska?
-pinka i białe robaki bądź kaster albo dżdżownica z własnej hodowli.
Czy takie rozwiązanie ma sens i jaką gline, ziemie użyć do takiego łowienia np. na płoć gdyż taka ryba tam jest.
Proszę o rady gdyż nie mam tak dużego doświadczenia, ale i tak dominuje w nas w związku w kat. młodzieży będąc zawsze na podium na każdych zawodach ale chciałbym znaleść sposób na zajęcie 1 miejsca.
Dodatkowo jeżeli miałbym łowić batem to jaką grubość żyłki użyć, (0,12 czy może 0,14 ,a może 0,16)