Zaloguj się do konta

Jak leczyć kaca?

utworzono: 2009/12/31 10:06
andy

Dzisiaj Sylwester, co oczywiście wiąże się ze spożywaniem... Fajnie będzie, gorzej wygląda jutrzejsza perspektywa leczenia kaca. Przyznacie chyba, że jednak trudno jednak odmówić sobie tej przyjemności, dlatego mam pytanie jakie są Wasze sprawdzone metody leczenia kaca - proszki czy naturalne sposoby? [2009-12-31 10:06]

Najlepiej profilaktycznie - dzień wcześniej  nie pić . A jak już się stało - to pozostaje  w dni kolejne pić i nie dopuścić do kaca. [2009-12-31 10:15]

withanight88

wit C przed po i w trakcie. [2009-12-31 10:18]

marekrav

zgadzam się z kolegą withanight88 witamina C sprawdziłą mi się juz kilkukrotnie i naprwde polecam ; sok z czarnej pożeczki na drugi dzień , spora ilośc cytryny albo rutinoscorbin :) [2009-12-31 10:25]

Do witaminki C,dorzucił bym jeszcze Magnez.Alkohol wypłukuje z organizmu Magnez .Niedobór Magnezu szybko zredukujesz kupując tubkę z tabletkami musującymi ,jedna tabletka na szklaneczkę wody ,Zapewne poprawi się samopoczucie. Pozdrawiam.
[2009-12-31 10:29]

Albo najlepiej do kaca niedopuscic ;)
[2009-12-31 10:49]

"Na kaca najlepsza praca" - czyli wg mnie żeby jak najszybciej się go pozbyć, musisz się na drugi dzień spocić aby przyspieszyć spalanie i wydalanie z organizmu. Czy pójdziesz do siłowni, czy przekopiesz ogródek albo przerzucisz tonę węgla w piwnicy pod drugą ścianę to już Twoja sprawa. Po robocie, kąpiel i 1 (czytaj wyraźnie jedno) piwko i ani grama więcej.
Zaznaczam że jest to metoda bolesna - na początku boli głowa i pulsuje ) ale nie ma szybszej metody, 2 godziny i po sprawie.
[2009-12-31 10:52]

.......... już się stało - to pozostaje  w dni kolejne pić i nie dopuścić do kaca.

Ależ zgadzam się z Tobą macieksig już w pierwszym wpisie do tematu ale tak to się czyta .... Smigaj teraz na sylwestra i pij zagryzając unikaj popitki z benzoesanem sodu  Pozdrawiam  wszystkich  i porządnego   kaca jutro życzę . [2009-12-31 16:22]

loli_83

http://kuchnia.wp.pl/index.php/gallery/prop/id/86/page/0 Pod tym linkiem przeczytacie co i jak... Pozdrawiam i Życzę Udanej Imprezy Sylwestrowej oraz Szczęśliwego Nowego Roku!
[2009-12-31 17:47]

loli_83

[2009-12-31 18:25]

Loli 83,dzięki za reportaż. Po poprzednim Sylwestrze a raczej Nowym Roku,bo Sylwestra maiałem na noc:(,na samą myśl co było wtedy aż mi nie dobrze. Co do tego miodu to spróbuję. Dziś skromnie bo w domu będę obchodził z córą i żoną .Choć  w lodówce dwie butelczyny cytrynowego smirnowa to i tak  dużo nie wypiję bo nie ma z kim:( [2009-12-31 18:34]

loli_83

Nie ma za co... Mi na kaca w tamtym roku pomógł taki zestaw: pół szklanki zagotowanej wody + wyciśnięty z połowy cytryny sok. Nie próbowałem więcej tej mieszanki ale myślę że następnym razem też się sprawdzi ;).
[2009-12-31 19:21]

A mi sie o uszy obiło takie ,,twierdzenie'' że przed chlaniem jak sie wypije szklaneczke oleju to mniej potem bierze,dużo mniej. Może ktoś mi powie czy to prawda czy nie ??????????

a tak swoją drogą to happy new year, wszystkiego najlepszego w nowym roku życzę.

[2010-01-01 04:45]

kazik

No nie wiem czy to dobry sposób jaki podałeś kolego ,,Toms”. Ja kiedyś takie coś stosowałem i nabawiłem się zapalenia woreczka żółciowego i wylądowałem w szpitalu . Groziło mi uszkodzenie wątroby i do dziś pozostała podwyższona bilirubina (czyli jak lekarze twierdzą wydzielanie nadmierne żółci )

Dlatego nie radzę pić nadmiernie oleju przed , czy po spożyciu alkoholu.

Owszem ilość wypijanego alkoholu była większa ale skutki uboczne były dosyć groźne dla zdrowia , więc nie radzę nadmiernie tego sposobu wykorzystywać.

Co do picia soków to prawdopodobnie jest to dobry sposób , a zwłaszcza sok z cytryny lub pomarańczy . Jeszcze dobry efekt daje sok a marchwi .

[2010-01-01 09:00]

Witam w Nowym Roku wszystkich wczorajszych mądrali. Ciekawy jestem czy te Wasze wczorajsze mądrości na temat zwalczania kaca sprawdziły się w praktyce. Jak znam życie dzisiejszy poranek zaczął się od przyrzeczeń typu "...już nigdy więcej ...!!!" . A kac ? Kaca po prostu trzeba przespać.

Pozdrawiam pulsujące skronie

[2010-01-01 10:25]

Ależ dzisiaj mam kaca ?Ale leczę się  . Pozdrawiam wszystkich skacowanych. .
[2010-01-01 11:30]

withanight88

jakiego oleju ? - roslinnego? to chyba desperacja ostatniego stopnia [2010-01-01 11:34]

Miałem dziś kaca ale się go pozbyłem.Jedyne co mi pomaga to solidna porcja jedzenia.Gdy się najem kac znika ,taką mam dziwną przypadłość.Pozdro. [2010-01-01 11:44]

angelika

Kochani a ja imprezowałam cała noc i żadnych skutków ubocznych. Bo się pije mało a nie żeby do domku wrócić nie wiadomo jak lub na bardzo chwiejnych nóżkach. A powiem wam że za to wszystko jest odpowiedzialna dehydrogenaza alkoholowa organizmu. I każdy ma inną. Ale solidna dawka witaminy C jest wskazana. No i magnez i potas duża dawka jest wskazana bo alkohol wypłukuje z organizmu w dużym stopniu te składniki. To owocnego leczenia KACA moi kochani :*
[2010-01-01 13:17]

Norbert Stolarczyk

dobry sposób Nie pić dużo! Nie ma skutków ubocznych
[2010-01-01 13:28]

angelika

No to sobie posłuchajcie. :)
[2010-01-01 13:29]

angelika

http://wp.tv/i,WP-Metoda-na-kaca,mid,486055,klip.html [2010-01-01 13:30]

pisaq

Witam Was w Nowym Roku :)
Mam nadzieję, że bawiliście się znakomicie.

Dawno kaca nie miałem, jakoś tak "bezkacowo" się kończyło pomimo słusznych ilości alkoholu.
Wczoraj wypiłem troszeczkę i dzisiaj mam Ho Chi Minh - dawniej Sajgon.
Jedyna rada - nie pić.
I to będzie moje postanowienie noworoczne na następny rok 2011.
Do tego: nie palić i zacząć przestrzegać postanowień noworocznych :D
[2010-01-01 15:06]

łysy wąż

Witajcie w Nowym !!!
Już wczoraj wymyśliłem sprytny plan - wstaję rano i jadę na rybki. Wiedziałem że gdybym zalał pałkę, to raz że bym nie wstał, a dwa - nikt by mnie nad wodę nie zawiózł. Tak więc wypiłem lampkę szampana i grzecznie tuż po pierwszej zaległem do wyrka.
I tak: sezon rozpocząłem kilkoma okonkami ( podkreślam - okonkami, a nie okoniami ... ;-) ), a kaca brak. Ten największy okoń oczywiście wyhaczył się tuż pod taflą... Najważniejsze, że sezon 2010 rozpoczęty ;-)

[2010-01-01 15:42]

withanight88

a ja mialem skladki oplacic i zapomnialeml;/ a Tu ma zacząc ladnie mrozici co teraz ? hmmmm [2010-01-01 16:13]

Kamil...chyba miałeś coś obiecane skoro tak szybko w pościeli znalazłeś się... [2010-01-01 16:35]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia