Jak kompletujecie zestaw na żywca?

/ 5 odpowiedzi
hej Wam mam proste ale myśle ważne dla wielu zwolenników ,,zębatego" pytanie, mianowicie:
,,jak zazbrajacie zestaw na którym ma zawisnąć żywiec"?Jakie spławiki(bombki, cygara?), jakie obciążenie stosujecie?Przypon stalka ,wolfram czy fluocarbon?
Nadszedł czas na zębatego i myśle czy nie zmienić czegoś w swoich żywcówkach?
Lukaszspin

Witam Kolegę,
mój zestaw jest bardzo prosty, nie stosuję żadnych udziwnień.
żyłka grubości 0,25 a czasem grubsza. am gdzie idę na żywca to rybom raczej nie przeszkadza.
Zakładam grube, ciężki bomby gdyż moim zdaniem coś dużego pływa daleko od brzegu gdzie ma spokój. Lekkim spławikiem tam nie dorzucę.
Przypon to stalka lub wolfram ale szczerze częściej stal. Parę raz straciłem rybę przez felerny wolfram, mam uraz.
Zakładam duże żywce, przeważnie to są płotki od 15 do 17 cm. Karaś jako przynęta marnie mi się sprawdza. Grunt zależ gdzie ale przeważnie ma 50-70 cm.
Obciążenie to jakaś oliwka przelotowa, opiera się ona na krętliku z przyponem. Nienawidzę gdy żywiec przy wynurzaniu się kładzie mi spławik na wodzie, czyli obciążenie spore zakładam.
Przy zacinaniu nie czekam zbyt długo (aż kolega np. zdąży wypalić papierosa). Zanurzenie później odjazd czekam parę sekund i cięcie. Najwyżej ON będzie miał więcej szczęścia niż ja!
Pozdrawiam i powodzenia tej jesieni! (2010/09/06 14:47)

siri34

powiem ci ze wszystko poza samym żywcem robimy tak samo!ja używam karasi i musze popróbować z płocią (2010/09/06 19:53)

Lukaszspin

Mimo wszystko płoć lepiej migoce podczas słonecznych dni.
Wydaje mi się że, to lepiej wabi szczupłego!
A i muszę Ci powiedzieć że, okoń też dawał mi kilka ładnych sztuk!
Powodzenia! (2010/09/06 20:15)

markogl30

Witam. Zestaw może być taki jak opisuje kolega ,choć ja wolę spławik 10 g z dociążeniem i jest ok , a co do życa to mam odmienne zdanie iż nie zawsze wielkość żywca ma znaczenie ze jesli duży żywieć to i duży szczupal.a tak twierdze ponieważ sam byłem świadkiem jak kolega złapał na ukleje 6cm szczupaka 7,8 kg. ukleja pięknie się błyszczy w wodzie. Szybko zacina sie okonia a nie szczupaka, on potrafi długo trzymać w pysku a przy zaciećiu wypluć. Pozdrawiam.

(2010/09/10 16:23)

82marco

Witam, też jestem zdania ze z zacięciem trzeba troche poczekać. Mój zestaw to wędka 3,6m, żylka 0,25, spławik max 10g (nie lubie dużych bomb), obciążenie robię z tasmy ołowianej, przypon wolframowy 25-30cm, duży hak i przewaznie karaś 5-7cm czasami płoć lub uklejka.

Połamania

(2010/09/10 16:56)