Zaloguj się do konta

Jak je złowić?

utworzono: 2012/07/06 09:50
Arsial

Witam,
Nazywam sie Wiktor i łowie juz 5 lat z niezłymi wynikami. Na załaczonym zdjeciu widac jak łowie. Łowie na niewielkiej rzece o szerokosci 2,5m i dosyc płytkiej do ktorej wplywa taka 1m mniejsza rzeczka przez ta płycizne zaznaczana na obrazku przepływaja ryby niewiem co to moze być jest to długosci 25-30cm i niejest to płoc nie mam pojecia co to moze byc. Przepływaja tak co 1 min z wiekszej (prosny) rzeki do tej mniejszej (przez ta płyciznę)i spowrotem. Próbowałem na chleb to skubna i odpływają te mniejsze te duże wogule nieinteresuja  się moja przyneta jak mam je złowić???
Pozdrawiam [2012-07-06 09:50]

Arsial

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/49f63bbdc6b0d760.html  link do zdjecia
[2012-07-05 20:55]

oko proroka

to może być kleń spróbój może na czereśnie
 Żerowanie:
 kleń żywi się bezkręgowcami, starsze odżywiają się głównie mniejszymi rybami i innymi drobnymi kręgowcami. Kleń lubi również owoce. Latem kleń nie potrafi się obejść bez pokarmu roślinnego, który stanowi aż połowę objętości jego naturalnego pożywienia. Szczególnie większe klenie wykazują upodobanie do roślin z liśćmi. Lwią część pokarmu zwierzęcego stanowią małe ryby, na które klenie najnormalniej w świecie polują. Kleń staje się rybą drapieżną szczególnie zimą.  [2012-07-06 08:58]

Arsial

spróbuje i dam znac thx :)
[2012-07-06 09:04]

irek z

Wydaje mi się że to są klenie,kiedyś na małej pomorskiej rzece łapałem w taki sposób że do głównej żyłki przyczepiłem niewielki suchy patyk[jest to podobny zestaw co na kule wodną tylko że zamiast kuli jest patyk,kuli się klenie bały i omijały przynętę] od patyka był metrowy przypon a na haczyk zakładałem chrabąszcze lub koniki polne i w taki sposób udawało mi się przechytrzyć klenie.
[2012-07-06 10:21]

swyniu

Ja stawiam na Jazie których a Prośnie bardzo dużo jak i Wyderce [2012-07-12 09:58]

oko proroka

złowiłeś może coś ?
[2012-07-12 15:20]