Zaloguj się do konta

Jak działają okulary polaryzacyjne?

utworzono: 2011/04/06 17:30
damianoss1

mam pytanie koledzy jak działaja oklary polaryzacyjne i czy bardzo pomagaja nad woda.jakie w miare tanie polecacie.

[2011-04-06 17:30]

czarek 58

Ja posiadam jaxona już 3 sezon i są super,mam w kolorze brązowym ale są tez niebieskie, wydatek to ok 40- 50 zł.
[2011-04-06 17:35]

kaban

Po kilkunastu latach łowienia w okularach polaryzacyjnych nie wyobrażam sobie,że mógłbym ich nie mieć na łowisku przy sobie (wyjątek-pochmurny dzień,na łodzi i głębokim jeziorze).Ich podstawowa zaleta to niwelowanie odbicia światła słonecznego od powierzchni wody-widzimy więcej i głębiej.Firm jest wiele a wybór zależy od zasobności portfela.
[2011-04-06 19:09]

cytryn74

Kupiłem niedawno okulary polaryzacyjne firmy EXTREME całkiem przyzwoite i naprawdę nie męczą oczu.Wygrałem je w licytacji więc naprawdę ciężko powiedzieć ile kosztują mnie wyniosły 30 zł. [2011-04-06 19:28]

gaudi xxxx

Jeśli chcesz kupić tzw,,polary,,-to tylko i wyłącznie firma SOLANO,tanie i dobre-pozdrawiam
[2011-04-08 16:33]

rusikus

ja kupilem w carrefourze w tamtym roku po 19.99 zl uzywam ich czesto na rybkach jak i do auta
kolor brazowy, wg mnie najlepszy :)
[2011-04-08 16:38]

W zeszłym tygodniu nabyłem bardzo dobre okularki firmy Jenzi. Są wręcz idealne zarówno do samochodu jak i wędkarstwa. Tylko cena dość wysoka bo po sporym upuście mojego kolegi i tak zapłaciłem 9 dych. [2011-04-08 17:47]

fumel

ja dzis zakupilem okulary firmy robinson.jeszcze nie testowane bo poszedl przelew dopiero.cena 23 zlote

[2011-04-08 18:04]

witaj.ja oczywiście bez polaryzatorów nigdy się nie wybieram nad wodę.mam 2 pary. jedne ciemne robinsona za 27 zl. na dni słoneczne a drugie żółte dragona 45 zł. na dni pochmurne.ale wszystko zależy od ciebie.dopasuj sobie odpowiednie polki.pozdrawiam.  [2011-04-08 19:39]

roman76

koledzy po kiju wy poważnie piszecie o cenach tych okularów?
[2011-04-08 19:41]

zbych51

Tylko polary bez nich w słońcu i na fali nie ma łowienia, ale są jeszcze nakładki polaryzujące na okulary korekcyjne - można je w razie czego podnieść bez zdejmowania z okularów korekcyjnych - koszt ok.25 zł -a ostatnio można nabyć również okulary korekcyjne z oddzielnymi  nakładkami polaryzującymi - trzymają się na magnesie - polecam [2011-04-08 19:54]

dan984

No ja zakupiłem Jaxona, 44zł naprawdę fajna sprawa...nawet nei tylko do spiningu..ale widać prowadzenie ryby już jakieś 15m od brzegu w wodzie...fajna sprawa...niebo sie nie odbija wogóle w powierzchni wody :)
[2011-04-08 19:56]

roman76

koledzy po kiju wy poważnie piszecie o cenach tych okularów?

panowie pytałem o ceny okularów z lekką ironią pisałem już tutaj kilkakrotnie o okularach i napiszę to jeszcze raz w skrócie jeżeli dbacie o zdrowie swoich oczów to polecam wizytę u optyka i zapytanie czym się różnią okulary polaryzacyjne od okularów polaryzacyjnych wiem jedno że za 20 czy 30 zł nie da się takowych kupić
[2011-04-08 20:04]

Artur z Ketrzyna

Jak działają? eliminują efekt lusterkowania (odbijania światła) wody i innych powiezchni, dzięki temu widzisz co jest pod wodą przed tobą. Ja używam ich też do jazdy samochodem, eliminuje efekt pazłotka na szybie (odbite światło od deski rozdzielczej na szybie, jak i na szybie samochodu jadącego przed tobą).
Czarne szkła nieznacznie przyciemniają, zaś brązowe rozjaśniają. Dlatego proponuje nabyć oba rodzaje, jedne na dni słoneczne, drugie na pochmurne.
Jak sprawdzić czy są polaryzacyjne. Patrz przez nie jak przez lupę na ekran kolorowego telefonu. Przekręcając je o 90%, raz będziesz widział wszystko dokładnie raz nic nie zobaczysz na wyświetlaczu.
Proponuję się zaopatrzyć w takie okulary które są zasłonięte z boku lub mają tam też szybki.

Ps. jeśli masz troszkę więcej kasy to proponuję udać się do optyka i zamówić okulary polaryzacyjne z antyrefleksami, koszt ok 300-400 zł, ale wzrok będziesz miał jak orzeł. Kumpel się w takie zaopatrzył, wypróbowałem je i powiem że same polaryzacyjne przy nich się chowają. Od tamtej poro o takich mażę, ale nie stać mnie na nie.
[2011-04-08 20:51]

marcino

Wszysto zależy od zasobności naszego portwela. Ja zakupiłem okularki w zeszłym sezonie firmy Dragon i powiem  ,że bardzo ułatwiają łowienie. Podczas spiningowania , połowu z gruntu czy na spławik zawsze chronimy nasz wzrok i tym poprawiamy komfort łowienia . Nieraz na zbiornikach w dni słoneczne nie sposób jest obserwować wodę bez okularów ,a na pewno przez dłuższy czas. Optymalnie jest posiadać rozjaśniające- te muszę zakupić w tym sezonie i przyciemniające. Używam ich do jazdy autem i tu też bardzo dobrze się sprawują. 

Czekam na opinie  kolegów jakie można zakupić rozjaśniające okularki w przystępnej cenie i sprawdzone , bo wiadomo nie każdego stać na wydatek kilku stów na okulary , a nie zawsze cena świadczy o ich jakości i przydatności lub można mieć dobre okulary w przystępnej cenie.

[2011-04-08 22:51]

mLgI

Ja sam stosuję okulary Solano, mają pełną polaryzację, oczy się nad wodą nie męczą, co jest bardzo ważne dla komfortu każdego wędkarza. Mam kilka sztuk na sprzedaż w zdecydowanie niższej cenie niż w sklepie, napisz na pw to mogę podesłać fotki:)
[2011-04-08 23:11]

roman76

Jak działają? eliminują efekt lusterkowania (odbijania światła) wody i innych powiezchni, dzięki temu widzisz co jest pod wodą przed tobą. Ja używam ich też do jazdy samochodem, eliminuje efekt pazłotka na szybie (odbite światło od deski rozdzielczej na szybie, jak i na szybie samochodu jadącego przed tobą).
Czarne szkła nieznacznie przyciemniają, zaś brązowe rozjaśniają. Dlatego proponuje nabyć oba rodzaje, jedne na dni słoneczne, drugie na pochmurne.
Jak sprawdzić czy są polaryzacyjne. Patrz przez nie jak przez lupę na ekran kolorowego telefonu. Przekręcając je o 90%, raz będziesz widział wszystko dokładnie raz nic nie zobaczysz na wyświetlaczu.
Proponuję się zaopatrzyć w takie okulary które są zasłonięte z boku lub mają tam też szybki.

Ps. jeśli masz troszkę więcej kasy to proponuję udać się do optyka i zamówić okulary polaryzacyjne z antyrefleksami, koszt ok 300-400 zł, ale wzrok będziesz miał jak orzeł. Kumpel się w takie zaopatrzył, wypróbowałem je i powiem że same polaryzacyjne przy nich się chowają. Od tamtej poro o takich mażę, ale nie stać mnie na nie.

masz racje co do tych okularów ale za 150 takie najzwyklejsze optyk też zrobi
[2011-04-09 19:37]

ag1

Cześć.
Przekonałem się że spin bez okularów to porażka a łowie głównie z opadu.Łowiłem 1,5 roku bez i teraz mam okulary korekcyjne za 450 i polaryzacyjne za 100.Te za 450 zupełnie nie potrzebne trzeba tylko było myśleć wcześniej i dbać o oczy.
[2011-04-09 21:00]

plotka97

Miałem Jaxona ale się nimi długo nie nacieszyłem bo grałem w nich w siatkę i dostałem piłką po twarzy [2011-04-12 20:35]

plotka97

Miałem Jaxona ale się nimi długo nie nacieszyłem bo grałem w nich w siatkę i dostałem piłką po twarzy

Skutek połamane polary [2011-04-12 20:35]

grabarzpl

ja mam daiwa i jestem zadowolony. polecam. koszt to ok 100zl a jakos znakomita
[2011-04-12 20:43]

kanikadze

Ja używam jaxona zapłaciłem w sklepie około 35 zł i podczas łowienia odkryłem kilka zalet.
1.ochrona oczy przed promieniami słonecznymi
2. lepszy komfort podczas łowienia
3.bez okularów mrużąc oczy przed promieniami po jakimś czasie zaczynała boleć głowa
4. widać zatopione drzewa itp.
5. A co najważniejsze nie straciłem oka podczas jednej z wypraw... ripper z 15 gramową główką przyhaczył się między kamieniami i jak napręzyłem żyłkę do granic możliwości to zaczep pościł a główka trafiła prosto w okulary. Efekt był taki że okulary pękły ale oko zostało całe.     
[2011-04-12 20:56]

romannowak17

Witajcie koledzy !
Widze , że szukacie a zarazem zadajecie sobie pytanie jakie okulary polaryzacyjne najlepiej wybrać/kupić . 
Ostatnio buszując po internecie natknąłem się na bardzo ciekawą stronę z tego typu rzeczami dla ' nas ' !http://www.cambell.pl/
Z tego co zdążyłem zauważyć w swojej ofercie posiadają okulary polaryzacyjne w różnych kolorach i modelach są tez okulary polaryzacyjne nie tonące ! W sam raz na łódeczkę !:)http://cambell.pl/8-okulary-dla-wedkarzy
Serdecznie zapraszam was na http://cambell.pl/
Pozdrawiam Roman :) [2011-10-31 12:56]

romannowak17

Witajcie Koledzy !
Tak czytam to wasze forum i czytam..Widzę , że wiele z was poszukuję okularów polaryzacyjnych najlepiej nie tonących i dobrych z wykonania itd.
Ostatnio buszując po internecie natknąłem się na dosyć ciekawy sklep internetowy właśnie z okularami dla ' nas ' czyli wędkarzy !:D 

Cambell.pl w swojej ofercie posiada jak zauważyłem okulary jakich właśnie szukacie czyli okulary polaryzacyjne " Arctici też są" nie tonące!

http://cambell.pl/8-okulary-dla-wedkarzy

Zapraszam do odwiedzenia sklepu :) 

Pozdrawiam Serdeczenie Roman :) [2011-10-31 12:58]

toksi111

witamczy sa takie okulary na pochmurne jak i na sloneczne dni?z wymiennymi szklami czy cos [2012-05-18 19:10]