Zaloguj się do konta

Jak dużo nęcić i ile dni w małym stawie?

utworzono: 2011/08/09 14:01
marcin4321

Witam. Do końca tygodnia bede mieszkał u siostry i szwagra - no i oni mają koło domu staw. Wymiary to ok. 30 m x 6 m. głebokosc to też w przyblizeniu 2 metry. dno jest lekko zamulone. jest dośc dużo roślin wodnych ,ale i jest miejsce gdzie jest duzo trziciny. Jest dużo karpia. Lina jest tylko kilka osobników na cały staw bo linem jeszcze nie zarybiał. Złowiłem tam dwa liny, jeden kilogramowy a drugiego nie wazyłem. No i chciałbym je ponecic ( te liny ) tylko nie wiem o jakich porach i jakie ilości ? chodzi mi o to ze ile kulek zanętowych rzucic do wody?, gdzie zarzucic zestaw ? przy trzcinach czy na otwartej wodzie ? i w jakich porach necic ? nastepnie ile dni necic , i potem jakiego dnia isc na ryby ? w sensie ze np. jesli w srode zanece ostatni raz to czy isc w czwartek czy w piatek ? dostep do stawu mam cały czas,takze nie ma problemu. podpowiedzcie prosze . : )
[2011-08-09 14:01]

nęć kukurydzą tak po puł puszki dziennie. jeśli zamierzasz np. łowić o 16h to codziennie wyspuj tam o tej godzinie
[2011-08-09 14:26]

Vayshan

Nęć albo kukurydzą (1 puche dziennie) albo gotowanym grochem (też coś w granicach jednej puszki). Na lina polecałbym Ci nęcić wcześnie rano lub wieczorem tak o 19 (i zawsze o tej samej porze). Nęcisz tak przez tydzień. Załóżmy, że zaczynasz nęcić w poniedziałek i kończysz w niedziele, to po niedzieli, czyli w pon., przychodzisz na ryby, (zależnie od godziny w której nęciłeś)podkarmiasz je troche i łowisz. Ważne jest żeby przynęta leżała na dnie tak samo jak ziarna kukurydzy.
[2011-08-09 14:48]

Vayshan

A jeśli chodzi o zestaw, to zarzucaj około 1m - 2m od trzcin. Jest też duże prawdopodobieństwo na jakiegoś sporego karpia.
[2011-08-09 14:51]

marcin4321

czyli necic poprostu kukurydza, a nie zeby mieszac zanete sklepowa lina z produktami takimi domowymi ? a jesli bym necil kulkami to ile ich rzucac ?
[2011-08-09 14:55]

skarlin

Witam masz racje kukurydza i w tych samych porach.
[2011-08-18 22:35]

dario35

Nęć albo kukurydzą (1 puche dziennie) albo gotowanym grochem (też coś w granicach jednej puszki). Na lina polecałbym Ci nęcić wcześnie rano lub wieczorem tak o 19 (i zawsze o tej samej porze). Nęcisz tak przez tydzień. Załóżmy, że zaczynasz nęcić w poniedziałek i kończysz w niedziele, to po niedzieli, czyli w pon., przychodzisz na ryby, (zależnie od godziny w której nęciłeś)podkarmiasz je troche i łowisz. Ważne jest żeby przynęta leżała na dnie tak samo jak ziarna kukurydzy.

dodal bym to tego tematu tylko jedna sprawe ,to co ci napisali jest ok ale sprubuj 2 lub 3 miejscowki zanecic i wedlug mnie to tydzien nie musisz czekac jakies 3 dni wystarczy [2011-08-19 09:04]