Jak dobrze zarybić mały stawik?

/ 14 odpowiedzi
Witam, mam zamiar wykopać sobie staw 7x7. Tylko nie wiem jak go DOBRZE zarybić chodzi mi o to żeby były duże przyrosty i w ogóle. Z góry dziękuje
erykom

W tak małym stawie to na pewno będziesz miał taki przyrost że hoho... (2018/01/15 21:50)

dendrobena

Po prostu trzeba sobie trochę poczytać w internecie.Miłej lektury.Pozdrawiam. (2018/01/16 08:30)

rydel41

Bez obrazy ale 7x7 to ty chcesz wykopac oczko wodne a nie staw Możesz sobie zarybić rybami ozdobnymi  (2018/01/16 11:21)

ogtw

Jeżeli chcesz ryby do jedzenia, dla siebie - to sumiki.
Jeżeli do karmienia zimorodków - to słonecznice. (2018/01/16 11:56)

oldboy

Ty tak na POWAŻNIE, 7 x 7 m(??)
Jeśli poważnie, to zapomnij o tych "przyrostach", bo taka sadzawka nadaje się tylko do hodowli karasia - najlepiej tego rodzimego, szlachetnego :)
A ten polski karaś szlachetny rośnie (niestety) dość powoli.
  (2018/01/16 18:07)

ogtw

7 x 7 = 49 m². Powyżej 50 m² potrzebne jest zezwolenie. (2018/01/16 18:17)

z@mela

70m2   yhmmm na ile metrów  głęboki  będzie ten  dołek ? 3-4m   ? czy to raczej  poidło dla ptaków
?
W takim oczku przyrostów nie będzie  a ryby jakie warto tam wpóścic   to jakieś normalne gatunki  karasie , słonecznice , liny  , okonie. 
Unikać  [karpurów] czyli karpio-amurów  i innych  paszaków  bo z oczka zrobi się bajoro  z zupą   z którego za xxx xxxxx lat bedziesz mógł wydobywac rope naftową :) (2018/01/16 19:55)

zurawinowy

Jeżeli do karmienia zimorodków - to słonecznice.

nie mozna ot tak sobie zarybiac gatunkiem inwazyjnym (2018/01/16 22:28)

ogtw

Jeżeli do karmienia zimorodków - to słonecznice.

nie mozna ot tak sobie zarybiac gatunkiem inwazyjnym
Ja bym wpuścił sumiki i nie miałbym wyrzutów sumienia, przecież ludzie, indyki, kartofle, pomidory, kukurydza to też były gatunki inwazyjne.
  (2018/01/17 12:02)

patryk1113mw

Karaś, lin i kilka sztuk okonia. Jeśli masz możliwość wykop stawik większy. Pozdrawiam.  (2018/01/17 21:41)

oldboy

Karaś, lin i kilka sztuk okonia. Jeśli masz możliwość wykop stawik większy. Pozdrawiam. 
Też bym te dwa pierwsze gatunki polecił, uzupełniając całość dwoma szczupaczkami zamiast okoni (do eliminacji słabszych egzemplarzy oraz stałej redukcji przyrostu pogłowia). Okonie nie miały by tam menu odpowiednich dla nich rozmiarów. Jednakże wcześniej dla w/w gatunków należy wprowadzić odpowiednią dla nich roślinność wodną (grążel, trzcina pospolita, rogatek, strzałka wąskolistna  i t. p.). Za roślinami powinna iść introdukcja organizmów wodnych stanowiących podstawowe wyżywienie,  takich jak np. ochotka (no, chyba że będziesz rybki starannie karmił paszą treściwą :)). Wpuszczanie ryb do świeżo wykopanej wanny w gruncie, to poroniony pomysł. Tak więc wprowadzenie ryb nastąpić by mogło najwcześniej po roku lub dwóch, aż twój staw by wcześniej biologicznie ożył. (2018/01/20 21:48)