Zaloguj się do konta

Jak dobrać się do karpi?

utworzono: 2013/01/21 16:25
bercikkk

Witam na początku napiszę ze posiadam ponton ale nie posiadam echosondy i tym podobnych rzeczy. Narazie nie mam pieniędzy na kupno takich sprzętów bo inwestuje w wedki i akcesoria. Chciałby zeby mi ktos doradził jak necić i w jakich miejscach znajdę karpie. Jezioro na jakim zamierzam łowić ma głębokość do 14 metru w 2 dołkach i jest porośnietę podwodnymi zaroślami jak  kaczeńcami lub coś tym podobne.  Jeszcze jedno pytanie jak zaznaczyć miejsce nęcone przezemnie  czy na zasiadkę 3 dniową tez nęcić wcześniej czy wystarczy tylko na tej 3 dniowej zasiadce. W ubiegłym roku próbowałem własnych sił ale nie udało mi się złowić żadnego karpia na jeziorze, złowiłem parę takich do 3,5kg o poniżej na łowiskach komercyjnych.
Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedz. :)
[2013-01-21 16:25]

Nie baw się w łódki echosondy czy wywózki, po co Ci to na takie małe miśki ? Na takie ryby to zakładasz sprężynę pakujesz zanęty i nakładasz kukurydzę na hak i sru do wody.  I nie koniecznie będziesz łowił same maluszki  [2013-01-21 16:58]

Ajwory13

Poczytaj to Sporo się dowiedziałem z tego artykułu. [2013-01-21 17:26]

bercikkk

No ale ja nie wspomniałem nic że chcę łowić takie maluszki,  wolałbym coś powyżej 10 wyholować i poczuć to coś.
[2013-01-26 08:30]

JKarp

CześćChciałbyś aby rzucono Cię na dużą wodę?Zacznij po prostu od tego, że zaczniesz łowić te piękne ryby. Z czasem, jak kilka ( naście ) zasiadek będziesz miał już za sobą, jak złowisz swojego pierwszego karpika zobaczysz, że cieszy każdy karp a nie tylko te + 10 kg.Czytaj, szukaj, pytaj - do maja masz jeszcze dużo czasu :-)JK [2013-01-26 08:39]