Zaloguj się do konta

Jak dobrać okulary polaryzacyjne

utworzono: 2011/02/27 21:15
tytusik

Witam!
Zamierzam zaopatrzyć się w okulary polaryzacyjne tylko nie wiem jak się do tego zabrać i na co zwrócić uwagę przy doborze. Mam niewielka wadę wzroku -0.25 i -0.5. Nie mam pojęcia czy ściemniające czy jednak rozjaśniające. Łowie z gruntu, na spławik i spininguję. W dzień w noce. Z góry dziękuje za pomoc.
[2011-02-27 21:15]

ryukon1975

http://www.spinn.pl/odziez/solano-pv-048                                                                      Ja zdecydowałem się na coś takiego.Też noszę okulary a to są nakładki polaryzacyjne na okulary,trudno mi powiedzieć coś więcej bo dopiero co je kupiłem i jeszcze nie były nad wodą.W temacie czy rozjaśniające czy ciemne musi się wypowiedzieć ktoś kto używa okularów polaryzacyjnych dłużej lub trzeba się zdać na opis producenta,jakie zaleca do danych warunków.
[2011-02-28 08:48]

szuler666

Okulary polary napewno poprawia komfort lowienia /zniweluja odbicie słonca od wody/tym bardziej ze jestes krotkowidzem  jesli chodzi oto czy rozjasniajace czy przyciemniajace to raczej kwestia osobistego odczucia [2011-02-28 09:30]

Egon89

Witam:) Miałem podobny problem z doborem okularów polaryzacyjnych. Postanowiłem wydać troszkę więcej pieniędzy i kupiłem dwie pary, ściemniające i rozjaśniające. Pierwsze używam na słonecznie dni, a te drugie na pochmurne:) Pozdrawiam :)
[2011-02-28 09:43]

gaudi xxxx

Cześc ,jeśli masz jakąkolwiek wadę wzroku(sam jestem okularnikiem)-kup sobie po prostu nakładkę polaryzacyjną którą szybko  zamontujesz na okularach-z drugiej strony masz mała wadę wzroku,więc jeśli nie nosisz okularów to polecam okularki Solano-pozdrawiam-grzesiek
[2011-02-28 15:24]

tytusik

Dzieki serdeczne za podppowiedzi. POZDRAWIAM
[2011-02-28 17:52]

zorro

Ahhh bylo juz kilka takich wątków, ale sie powturze. Ja mam bardzo podobna wade wzroku, jest ona stosunkowo niewielka, i bez problemu zawiazesz petelke do przyponu badz stalke - bez okularow korekcyjnych. Co do polarów, przerabiałem wiele par... nr1 Solano. Do muchy i spiningu - rozjasniajace, do splawika, gruntu przyciemniajace choc i to nie jest regóła... ja zazwyczj uzywam rozjasniaczy - gdyz zazwyczaj brodze... na brzegu raczej lepsze na wody stojace przyciemniacze

Wybur nalezy do ciebie

ps, wydaj kilka zloty wiecej i miej profesjonalny sprzet na lata... polecam solana relacja cena-jakość super. koszt okolo 100zl

[2011-02-28 18:07]

tytusik

Dziękuje serdecznie kolego bardzo pomogłeś. Ja akurat staram się nie oszczędzać na sprzęcie żeby się później nie denerwować bo wędkowanie ma mi sprawiać przyjemność. Na okulary mam do 150 złotych więc tu nie ma problemu :)
[2011-03-01 13:55]