Jak długo nęcić gotowaną kukurydzą?

/ 9 odpowiedzi

  • konto usunięte

Wędkarstwo spławikowe
Witam.
Mam pytanie,od 3 dni nęcę gotowaną kukurydzą na lina i karasia.Czwartego i piątego dnia chciałbym zanęcić rano aby dnia piątego rankiem pójść łowić.Czy ryby przyzwyczajone do po południ-ego nęcenia będą też wtedy żerowały rankiem.W nęconym łowisku.
marcin4321


raczej tak.. słyszałem kiedyś, że tak. : > (2013/07/16 22:05)

sjunge


Moim zdaniem ryba po kilku dniach nęcenia będzie utrzymywała się w miejscu gdzie nęciłeś bez względu na to o jakiej porze to robiłeś. (2013/07/17 14:49)

sjunge


Moim zdaniem ryba po kilku dniach nęcenia będzie utrzymywała się w miejscu gdzie nęciłeś bez względu na to o jakiej porze to robiłeś.A to czy będzie żerowała to już zależy od niej samej ...czasami brania są natychmiastowe ,czasami trzeba uzbroić się w cierpliwość.
(2013/07/17 14:53)

u?ytkownik27096


Proponuje nie zmieniać pory nęcenia a to kiedy będziesz łowił nie ma znaczenia i zależy od pory żerowania ryb u mnie na pobliskim jeziorku zawsze nęcę wieczorem a najwięcej brań mam rano.  (2013/07/17 18:50)

mateuszwos


Proponuje nie zmieniać pory nęcenia a to kiedy będziesz łowił nie ma znaczenia i zależy od pory żerowania ryb u mnie na pobliskim jeziorku zawsze nęcę wieczorem a najwięcej brań mam rano. 


Wynika to z tego, że po obfitszym wieczornym nęceniu ryba i tak wszystkiego nie zje. Zostaje wtedy na rano dla ostrożnego lina jak znalazł:) (2013/07/17 19:11)

u?ytkownik159564


ja nęce tak między drugą a trzecią po południu a w sobotni poranek chciałbym łowić.Jak byście mogli to doradzcie o której godzinie rano najlepiej na dużego lina i karasia (2013/07/17 20:18)

mateuszwos


ja nęce tak między drugą a trzecią po południu a w sobotni poranek chciałbym łowić.Jak byście mogli to doradzcie o której godzinie rano najlepiej na dużego lina i karasia

Przed wschodem (2013/07/17 20:26)

mateuszwos


czyli czwarta rano może być

super! jak będzie pochmurno to do 9:00 możesz posiedzieć, a jak wyjdzie słońce to koło 7:00 brania będą ustawać:). Pamiętaj jednak że zawsze sa wyjątki i nieraz mozna trafić lina w samo południe (2013/07/17 21:09)