Zaloguj się do konta

JAK BYŁO NA RYBACH ? - LOKALNE DYSKUSJE 2012

utworzono: 2012/03/10 18:44

Uwaga! Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

pikolo1960

Dziś na rybach było prawie pięknie.. Rzeka Grabia kilka płotek 20-25 cm i spięty rekordowy jaź.. Nie mam miary w oczach ale na pewno sporo większy od poprzednich.. 

w ktorym miejscu tak brały? siedzialem na baryczy i bez pukniecia zreszta z7 wedkarzy tez bez kontaktu:)

[2012-05-08 23:22]

Jak nie biorą to stadami :) Znam to..... :)
[2012-05-09 15:49]

Kowal73

Witam,@Pikolo, spróbuj płoć łowić na żmijki,//rożnie na to mówią//czerwony robak, gość na Dzigorzewie 14 płoci dziś złowił.Pozdrawiam. [2012-05-09 16:04]

Kasztaniak

w ktorym miejscu tak brały? siedzialem na baryczy i bez pukniecia zreszta z7 wedkarzy tez bez kontaktu:)

Brały nie brały jedna ryba na 15 20 min ale zawsze warto posiedziec :) A gdzie pisłem juz wcześniej w temacie. Przed mostem w Ldzaniu w lewo na łąkach. Ale z tego co zauważyłem Grabia jak na rzeczke troszkę mała i po braniu takiego jazia wiekszego jest już po rybach. Sporo zamieszania robi dlatego zwykle udaje mi się wyciągnąc tylko 1 sztukę i nawet płotka czy jelczyk przestaje brac. 

[2012-05-09 22:27]

Wyprawa nad rzekę Wartę (Sieradz Warta) z dnia: 10.05.12r.

Nareszcie cel osiągnięty :). Dziś o godz.5:32 pojechałem pierwszym pociągiem do miejscowości Sieradz Warta nad rzeczkę Wartę. Na stacji byłem o 6:26 Rano pogoda wyśmienita. Doszedłem (Taki był plan) do ostatniego zakola przed przeprawą promową. Wędkowanie rozpocząłem przed godz.7:00. Używałem metody spławikowej (bolonka). Jako przynętę użyłem kolorowych robaków (także białych). Złapałem 3 leszcze (ok.15cm). Widząc, że nic nie bierze o godz.9:00 zmieniłem miejsce na zakole pierwsze, a tam na miejscówkę po lewej (obok cypelku). Tu się zaczęło. Dołowiłem do wyniku 24 leszcze i tą liczbą potem zakończyłem wędkowanie. Szacowane rozmiary ryb w siatce to 14-18cm (50% - 18cm). Na cypelku w czasie mojego podbijania wyniku przyszedł wędkarz łowiący wpierw na spławik - rybki poniżej 12cm, żywiec - szczupak 45cm, spinning - zerwany węgorz. Przed moim odejściem zmienił miejsce na inne, na którym też nic nie złowił. Zakończyłem wędkowanie o godz.17:00. Na stacji byłem o godz.17:50 i ruszyłem z powrotem o godz.18:00 pociągiem będąc wreszcie zadowolony tu po raz pierwszy z wyprawy :).
Może niektórzy powiedzą, że to małe rybki, ale moim zdaniem jak miałem większość ryb 18cm to nie jest źle, jak na te łowisko i w ogóle na rzekę. Według mnie cel osiągnąłem. Jestem zadowolony z wyprawy w 90% (mogłem złowić potwora :( ).
Rybki są, tylko ciężko je złapać. Tak jak wszędzie :). Robaki wysysane, a drapieżniki się zrywają. Leszczy jest i to sporo, trzeba zmieniać w miarę możliwości miejsca, ale na lepsze :).
Warta jest popularna w ryby na ten dzień. Zapraszam, jak nie na leszcze 18cm, to na potwory (m.in węgorze), które tam pływają.

Pozdrawiam.
[2012-05-10 20:44]

Kowal73

Dawid moje gratulacje:),tak oddawana planowana wyprawa i udana:)Pozdrawiam i większych okazów życzę, nad rzeką Wartą:)  [2012-05-10 21:49]

Kasztaniak

Witam. Dzisiaj wypad nad Grabie zakończony sukcesem. Jak zwykle kilka płotek i 3 Jazie największy 47 cm. Teza że po 1 Jaziu nie ma brań obalona.  [2012-05-10 22:21]

zibi100

W dniu dzisiejszym udałem się ze spinningiem cegielnię byłem tam koło godziny 13. Biczowanie wody zacząłem od miejscówki pod kominem, bez efektów udałem się w stronę drzewa i dalej nic zacząłem kombinować z przynętami dalej bez kontaktu z rybą, aż do momentu zawitania nad mała zatoczkę w której wybitnie szalał jakiś szczupak drobnica po prostu szalała co moment coś wyskakiwało z wody. Po paru rzutach gumami zmieniłem przynętę na    5cm Rapalę (pływająca imitacja okonka) i to był strzał w 10 na niego połakomił się 1 zębacz a potem kolejne 2 przy liliach pod kominem. Niestety padł mi telefon i mogłem zrobić fotkę tylko pierwszemu zębaczowi pozostałe dwa były większe miały po 55 cm. Wszystkie rybki wróciły do wody i pływają dalej.  Tak więc dzisiejszy dzień uważam za bardzo udany

[2012-05-10 23:36]

Czyli ten dzień dla wszystkich był udany. Rybki chciały współpracować. Gratulację kolegą i życzę dalszych wspaniałych sukcesów.

[2012-05-11 12:04]

A ja jutro z samego rana wybieram się na Zbiornik Chechło. Ciekawe co tam się zmieniło.........:). Słyszałem jak ktoś złapał szczupaka 70cm. Wiem, iż czas odwiedzić te łowisko. Nowa wyprawa i nowe przygody. :).

[2012-05-11 12:09]

Kasztaniak

Krótki wypad z powodu pogody ale jeden zaliczony. 43 cm. [2012-05-12 10:15]

roobcio

Kasztaniak, może nie chwal się już swoimi zdobyczami bo w kompleksy wpadnę ;)
A tak w ogóle tylko pogratulować...
[2012-05-12 11:51]

pikolo1960

10 . Maj Włyń rzeczka fajna pogoda supcio rybki w rzeczce ładnie sie spławiały nocka zaliczona mały leszczyk niestety nic poza tym 11 przeniosłem sie na przystan kajakową na spining obrotóweczke 3 okonie po 32 35cm poza tym na spławiczek zero brań ::

powiedzcie mi ludki jak to jest ,znaiomy co jezdzi na Włyń mowił ze zakłada ciezarek 45-50g

no moj koszyczek z ta gramatura odrazu popłynał w sina dal:) załozyłem ciezarek 100g rzucalem niedaleko z 20 25m i niestety płynie hehe kurcze niezaloze pzrecie 500g hahaha jakies sugestie:)

[2012-05-12 13:54]

Miałem to samo na Warcie. Założyłem koszyczek trójkątny 100g i rzuciłem na środek i nadal płynął. Raczej nigdy on nie stanie, chyba, że zaczepi o kamień, lub coś innego, ale wtedy możesz stracić nawet zestaw. 25g na rzece typu Warta to możesz zarzucić, ale tylko w zakola (cyple). Jednak sygnalizator elektroniczny jak i "babka" i tak wariują.

Nic się na to nie poradzi :). Takie uroki rzeki :).
[2012-05-12 14:06]

Byłem dziś na Zbiorniku Chechło. Metoda "żywiec" nie sprawdziła się. Zero brań. Jutro próbuję znowu.

[2012-05-12 14:13]

pikolo1960

nastepnym razem sprubuje na spławik podejrzalem tubylców tak łapja 2 m od brzegu pod krzkami hehe na groch [2012-05-12 14:17]

Kasztaniak

nastepnym razem sprubuje na spławik podejrzalem tubylców tak łapja 2 m od brzegu pod krzkami hehe na groch

No jest to dobra metoda szczególnie na jazia i leszcza większego, z tym że wiadomo tubylcy zawsze mogą przyjśc i miejscówkę sobie przygotowac nęcąc przez kilka dni, a to też różnica bo z marszu na groch czasami ciężko coś złowic. Ale życzę powodzenia ;)

[2012-05-12 22:31]

henryk58

Po 13 byliśmy na zbiorniku Pierzchały /PZW Elbląg/ , zabawa była fajna ,10 szczupaków tylko wszystkie niewymiarowe około 45 cm i wróciły do wody . Powiem szczerze , że zastanawialiśmy się gdzie są te większe , ale co ciekawe , że złowiliśmy na różne przynęty i na gumy i na woblery . [2012-05-12 23:53]

Byłem na Zbiorniku Chechło. Zero puknięć na "żywca", odległościówkę i zwykły spławik. Użyte przynęty: rybka, czerwony robak i biały robak. Czas wędkowania: 11:00 - 14:30.

[2012-05-13 14:53]

Komunikat

Wyniki Konkursu "Na Najlepsze Łowisko" już są. Moje zgłoszenie, w którym opisałem (niektórym dobrze znane) łowisko Zbiornik Chechło zajęło 2 Miejsce zaraz po ukazaniu wyników. Wskutek wiadomości z ostatniej chwili łowisko na 1 pozycji - Warta Kiszewo, zostało zdyskwalifikowane. Każdy awansował o 1 pozycję w górę. Tym samym trafiłem na najwyższy szczebel podium - 1 Miejsce. To już moja w sumie 3 wygrana na tym portalu. Dwa razy byłem na 2 miejscu, teraz o mało co, ale zająłem 1 miejsce. Nagrodę, czyli wędzisko Robinson Cortez Spin Expert 3,00m 10-30g i zestaw woblerów przetestuję po raz pierwszy na łowisku, które opisałem. Jakie będą wyniki, to oczywiście wam napiszę.
Zapraszam także kolegów do konkursów, bo to nie jest pic na wodę jak niektórzy myślą.

Link:Wybraliśmy najlepsze opisy łowisk - uwaga dyskwalifikacja!

Pozdrawiam kolegów serdecznie [2012-05-16 15:45]

Witam.
Gdzie blisko Łodzi na rybki? Byłem już nad Wartą i na Pilicy ale to troszkę za daleko żeby częściej odwiedzać. Góra 30 km od Łodzi nie ma jakiejś rzeczki czy zbiornika należącego do PZW Sieradz lub Piotrków Trybunalski by móc odwiedzić ze spinem lub spławikiem? Nie znam niestety tych rejonów gdyż pochodzę z podkarpacia. :/
[2012-05-17 13:08]

pikolo1960

Witam.
Gdzie blisko Łodzi na rybki? Byłem już nad Wartą i na Pilicy ale to troszkę za daleko żeby częściej odwiedzać. Góra 30 km od Łodzi nie ma jakiejś rzeczki czy zbiornika należącego do PZW Sieradz lub Piotrków Trybunalski by móc odwiedzić ze spinem lub spławikiem? Nie znam niestety tych rejonów gdyż pochodzę z podkarpacia. :/

kolego luknj na post Bluefishermena wyzej wlasnie opisuje takie łowisko popatrz tez na ldzań i Barycz no do 30km od łodzi jest oki:) [2012-05-17 13:44]

Witam.

W tych rejonach możesz odwiedzić:
•Zbiornik Chechło (Użyczenie - Tylko karta wędkarska) - Blisko [Pabianice]
•Zbiornik Wymysłów (PZW Łódź) - Blisko [Wymysłów Francuski]
•Zbiornik Barycz (PZW Sieradz) - Dalej [Barycz]
•Stawy Talar (lewa i prawa strona) (PZW Łódź) - Dalej [Ldzań]
•Rzeka Grabia (Ldzań, Barycz lub Kolumna) (PZW Sieradz) - [W Ldzaniu, Baryczy i Kolumnie]

Ja stworzyłem 2 opisy łowisk. Pierwszy to Zbiornik Wymysłów i tak jak kolega wyżej piszę Zbiornik Chechło :). Zapraszam do poczytania. Jak by co są także filmy z dojazdem (Od Pabianic - Dworzec PKP) do akwenów.

Oto linki:
•Zb.Wymysłów - http://www.wedkuje.pl/lowisko,zbiornik-wymyslow,44160
•Zb.Chechło - http://www.wedkuje.pl/lowisko,zbiornik-chechlo,47902

Pozdrawiam kolegę :)
[2012-05-17 15:36]

Wielkie dzieki wszystkim za informacje. Chyba wybiore sie na zbiornik Chechlo w sobote. :) O ile dobrze rozumiem karta wedkarska ze znaczkami pzw Sieradz wystarczy? Na Lodz niestety nie mam wiec odpada. :( Jeszcze ta rzeczka Grabia mnie zainteresowala bardzo, bardzo lubie wedkowac na rzekach. [2012-05-17 16:26]

Wielkie dzieki wszystkim za informacje. Chyba wybiore sie na zbiornik Chechlo w sobote. :) O ile dobrze rozumiem karta wedkarska ze znaczkami pzw Sieradz wystarczy? Na Lodz niestety nie mam wiec odpada. :( Jeszcze ta rzeczka Grabia mnie zainteresowala bardzo, bardzo lubie wedkowac na rzekach.

1).Na Zbiornik Chechło wystarczy karta wędkarska (biała karta wydawana w starostwie) bez żadnych podstawowych i dodatkowych składek (również bez legitymacji). Łowisko to "użyczenie" i nie podlega pod PZW. Nie należy więc do Łodzi i Sieradza, więc nie martw się o znaczki. Panuje regulamin: "Ustawa o Rybactwie Śródlądowym."

Wystarczy wziąć sprzęt, kartę wędkarską i ruszać w drogę :).

2). Rzeka Grabia warta polecenia. Jak na razie w Ldzaniu i Baryczy są wyniki. Na Kolumnie nic nie słychać, by wyciągali ryby. Jeżeli chcesz coś się więcej dowiedzieć, a m.in. jakie rybki są wyciągane i gdzie w tej rzece to zapraszam do tematów:

•Łowiska - Rzeka Grabia (Ldzań)
•Łowiska - Rzeka Grabia (Barycz)
•Łowiska - Rzeka Grabia (Kolumna)

Tematy są w naszej grupie dyskusyjnej. Wystarczy wejść na główną stronę grupy. Zejść na dół i pod opisem grupy znajdują zię tematy (wątki). Teraz jest ich ok.31 w tym te 3.

Zapraszam i pozdrawiam.
[2012-05-17 18:51]