Zaloguj się do konta

JAK BYŁO NA RYBACH ? - LOKALNE DYSKUSJE 2012

utworzono: 2012/03/10 18:44

Uwaga! Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

piccione

mój kolega złowił fotka u mnie na blogu, tylko że między Baryczą a Ldzaniem [2012-03-27 22:36]

jacenty75

mój kolega złowił fotka u mnie na blogu, tylko że między Baryczą a Ldzaniem

Ale u Ciebie na blogu jest "0" foto? [2012-03-28 07:42]

piccione

jak klikniesz na artykuł potem fotkę to na 4 zdjęciu jest szupaczek ;)  [2012-03-28 08:29]

dychtomarcin

Tomaszu gratuluje udanego wypadu ! A to mój karpik 46cm :D do tego 2 leszcze i płoć, polecam Zofiówkę w ostatni weekend niektórzy złapali nawet po 5 szt. , a Paweł nawet konkretnego amura 

Tak masz racją łapali po 5szt karki i to ładnych - i już kilka osób na początku sezony straciło wkładki do końca roku za łamanie regulaminu łowiska.

[2012-03-28 15:45]

gral

Tomaszu gratuluje udanego wypadu ! A to mój karpik 46cm :D do tego 2 leszcze i płoć, polecam Zofiówkę w ostatni weekend niektórzy złapali nawet po 5 szt. , a Paweł nawet konkretnego amura 

Tak masz racją łapali po 5szt karki i to ładnych - i już kilka osób na początku sezony straciło wkładki do końca roku za łamanie regulaminu łowiska.

I bardzo dobrze, powinni stracić możliwość łowienia na Zofiówce dożywotnio. Mięsiarzy, i kłusowników nam nie potrzeba. Jeszcze bym wprowadził zakaz wymieniania złowionych ryb w siatkach, bo jaki ma sens wypuszczanie trzymanej przez pół dnia, wymęczonej i poobcieranej ryby z siatki bo się złowiło o centymetr większą, to są kolejne zapędy mięsiarskie. [2012-03-29 00:12]

Coś kiepsko będzie z wyprawami na najbliższy tydzień. Zimno, leje i do tego przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Może mi się uda pojechać na te Chechło w poniedziałek, lub wtorek, albo w środę. Ale przy tej pogodzie jaką zapowiadają będzie trudno.. :(
[2012-03-30 19:45]

piotrgrambor

no ja dziś miałem ochotę wybrać się na zofijówkę, ale pogoda pokrzyżowała mi plany. Teraz mam wolne w poniedziałek , ale tez podobno pogoda do kitu ma być. W święta ma być ładnie, więc musimy trochę poczekać.
[2012-03-30 20:46]

gral

no ja dziś miałem ochotę wybrać się na zofijówkę, ale pogoda pokrzyżowała mi plany. Teraz mam wolne w poniedziałek , ale tez podobno pogoda do kitu ma być. W święta ma być ładnie, więc musimy trochę poczekać.

W święta m a być ładnie ładnie?? Chyba żartujesz.http://www.tvnmeteo.pl/informacje/prognoza,45/chlod-znad-skandynawii-zrujnuje-nam-swieta,40029,1,0.html [2012-03-30 21:32]

Oni tam wiedzą.... :) Na szczęście 75% prognoz się nie sprawdza. W tym przypadku to jest dla nas wiara, że może będzie pogodnie. Ale to się zobaczy.Zawsze jak jest wolne to znowu pogoda przeszkadza. :(
[2012-03-31 08:11]

piotrgrambor

co stacja telewizyjna to inna pogoda. Pożyjemy zobaczymy. W święta na bank pojadę nawet jak będzie lało.
[2012-03-31 13:09]

pikolo1960

chechło dzis od 13 do 17 zero brań z gruntu ,spławik , sporo luda bez kontaktu z jaką kolwiek rybką:) zbiorniczek nawet nawet [2012-04-01 21:10]

Ja chciałem dzisiaj ok.14:00 wyruszyć, ale jak będzie zimno i lało to nici z wyprawy.
[2012-04-02 07:47]

treecool

Dzisiaj tj. dnia 03.04 w godzinach popołudniowych (ok. 16) wybrałem się z wielkimi zamiarami nad piękną rzekę grabie, w miejscowości Marzenin. Wszystko zaczęło się pięknie: zabrałem dziewczynę, kupiłem przynęty, zapakowałem sprzęt.  Zjechałem z drogi głównej przy mostku na rzece w Marzeninie, i jechałem wzdłuż rzeki w poszukiwaniach odpowiedniego miejsca. Stała się rzecz straszna - zakopałem auto w błocie :) tak więc poszedłem do drogi, szło dwóch starszych Panów - w średnim stopniu upojenia alkoholowego :P Jako że wokół żadnej innej żywej duszy poprosiłem o pomoc. Panowie przyszli - popróbowali pchać... niestety nie dali rady :P zniesmaczony zadzwoniłem po szwagra który przyjechał bmw aby mnie wyciągnąć. Niestety zanim dojechał do miejsca w którym się zakopałem, zdążył zakopać się sam i było nas już dwóch :P Zmarnowani i zmęczeni (bo walczyłem już od półtorej godziny) zauważyliśmy dwóch wędkarzy idących na ryby w naszą stronę. Próbowaliśmy wyciągnąć bete - nie udało się, więc spróbowaliśmy z ich pomocą wyciągnąć moje auto. W końcu przełom - wyjechałem z wykopanych przez koła dołków. Wyciągnąłem już swoim autem samochód szwagra który przyjechał mi na pomoc a w końcu sam potrzebował mojej :)
Niestety wędki już rozkładać nie miałem siły.
Taka oto wtorkowa historyjka z wypadu na ryby :)

A teraz część oficjalna - mam nadzieję, że dwaj wędkarze, którzy dzisiaj nam pomogli zaglądają na to forum i przeczytają ten post. Chciałbym im z całego serca podziękować za to, że sami zaproponowali pomoc, włożyli sporo sił, zdrowia i chęci w wyciągnięcie obu samochodów, oraz bardzo się przy tym ubrudzili błotem które chlapało spod kół. Gdyby nie wy Panowie, pewnie stałbym tam nadal i szukał pomocy. Jeszcze raz WIELKIE DZIĘKI :)
Pozdrawiam Was serdecznie!
[2012-04-03 21:48]

Uuuuuu. To miałeś dzień :) Ja o mały włos żem się w Chechle nie zatopił w tych kałużach i dołach. :) Ale na szczęście się skończyło dobrze. Ale Twoja historia jest oczywiście fajniejsza, z jednej strony miałeś dosyć wrażeń, ale z drugiej strony ryb se już niestety nie połowiłeś. :)
[2012-04-03 21:56]

roobcio

no właśnie, jak wyniki na Chechle?
[2012-04-03 23:28]

pikolo1960

opisalem wypad na chechlo dzis 4 szczuple zero bjalej rybkicosniemoge fot wzucic gada ze zly format jak zly jak jpeg hehe [2012-04-03 23:47]

no właśnie, jak wyniki na Chechle?

No ja też byłem w poniedziałek (opis w temacie o Chechle). Nic nie złowiłem, bo nic nikomu nie brało. Dziś wyruszam.
[2012-04-04 10:09]

Dziś byłem. Pierwsza rybka w tym Sezonie 2012 - Szczupak 35cm.
[2012-04-04 17:10]

Pitbul

Czytam i mam oficjalne pytanie do opiekunów łowiska....Czy na Zofiówce, w trakcie zawodów podlodowych w sezonie 2011/2012  był przestrzegany wymiar ochronny okonia ?Jeśli można to chętnie wraz z Userami obejrzymy zeskanowane protokoły z zawodów....T.P.S. Bo najgorsze jest łamanie RAPR jest pod banderą działaczy i PZW..... (dlatego tylko pytam i proszę... - powody pytania wyjaśnię po odpowiedzi /jakiejkolwiek/) [2012-04-04 17:33]

pikolo1960

haha Pitbul sam zapytałes i sam se udzieliles odpowiedzi ...wiec jaki sens ma pytanie hehe pozdro:) [2012-04-04 23:46]

Jak tam u was z rybkami ? Łowiliście dzisiaj ? Wybieracie się na te ostatnie godziny przed Świętami :) ?
[2012-04-05 21:29]

Mietusik

Czytam i mam oficjalne pytanie do opiekunów łowiska....Czy na Zofiówce, w trakcie zawodów podlodowych w sezonie 2011/2012  był przestrzegany wymiar ochronny okonia ?Jeśli można to chętnie wraz z Userami obejrzymy zeskanowane protokoły z zawodów....T.P.S. Bo najgorsze jest łamanie RAPR jest pod banderą działaczy i PZW..... (dlatego tylko pytam i proszę... - powody pytania wyjaśnię po odpowiedzi /jakiejkolwiek/)

...bez komentarza...

[2012-04-05 21:37]

Niebawem weekend i na rybki. Być może odwiedzę tym razem Ldzań i Barycz, ale to się zobaczy. :) W piątek informacja ta się u mnie potwierdzi. No i by pogoda też dopisała, bo ma być ciepło, ale i też deszczowo niestety.
[2012-04-11 20:17]

rafall

W dn.08.04.2012 byłem na rzece Grabi w okolicach Ldzania, łowiłem na spining na twisterki do 3,5 cm kolory (seledyn,motoroil,białe oraz blaszki rozmiar 0 i 1) efekty jeden okoń 20 cm, który dalej sobie pływa także marnie ale fajnie oderwac się od rzeczywistości!!!!!  :))))
[2012-04-11 21:17]

A byłeś z lewej czy z prawej strony rzeki (jeżeli chodzi o jazdę w kierunku młyna od asfaltu) ?
Ja łowiłem w zeszłym roku na prawej stronie. Mój największy okonek to 25cm. Lekki grubasek :) Ale fajnie było takiego złowić :).
[2012-04-11 21:21]