JAK BYŁO NA RYBACH ? - LOKALNE DYSKUSJE 2012

/ 276 odpowiedzi / 34 zdjęć

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

pikolo1960


Zofjówka to łowisko specjalne? gdzie dokladnie jest ?

jechac zawsze warto tam gdzie sie niebylo:) wiadomo wiosna lekki zestaw

ja dzis na Baryczy zero brań pozdro

(2012/03/20 22:07)

u?ytkownik70140


Zofówka podlega pod Okręg PZW Sieradz, czyli nie jest to łowisko specjalne. A na Barycz, albo raczej nad rzekę nieopodal niej wybieram w piątek. Mam nadzieję, że rybki będą brały. :) (2012/03/20 23:11)

email


karte mam wykupioną w kole "kleń" a na zofijówkę była dopłata , więc to raczej łowisko specjalne. (2012/03/20 23:49)

pikolo1960


karte mam wykupioną w kole "kleń" a na zofijówkę była dopłata , więc to raczej łowisko specjalne.


w kole Kleń ale gdzie w Pabiańicach czy Sieradzu bo tu i tu takowe jest:) (2012/03/21 09:33)

u?ytkownik70140


Chodzi zapewne o kleń w Pabianicach. A jeżeli chodzi o dopłatę to być może. Ja wykupywałem Okręg Łódź w Kole nr.53 Pabianice na ul.Kilińskiego, a Okręg PZW Sieradz w sklepie Hobby na zamkowej. (2012/03/21 14:23)

piccione


Kleń Pabianice ma dopłatę 50 zł na Zofiówkę( nie ma zniżek), a z innych kół chyba 150 zł albo 120 zł o.O (2012/03/21 15:13)

dychtomarcin


Chodzi zapewne o kleń w Pabianicach. A jeżeli chodzi o dopłatę to być może. Ja wykupywałem Okręg Łódź w Kole nr.53 Pabianice na ul.Kilińskiego, a Okręg PZW Sieradz w sklepie Hobby na zamkowej.

Witam koło Kleń w Pabianicach jest w okręgu Sieradz i jest to jedyne koło kleń w okręgu Sieradz (z tego co wiem) na zbiornik Zofiówka jest dopłata 50zł na rok.
Wkładki można kupić w siedzibie koła Kleń ul. Traugutta 2 w Pabianicach w każdą środę od godziny 16:30.
Zapraszamy. (2012/03/21 21:04)

u?ytkownik70140


Dziękuję za zaproszenie. W tym roku tak jak napisałem wykupiłem pozwolenie. Będę myślał co robić w kolejnym roku.

Pozdrawiam. (2012/03/21 21:32)

pikolo1960


no ja jestem z koła Kleń ale w Sieradzu:) wiec raczej zadnych dopłat niemam:)na zofjowke (2012/03/22 12:21)

mysza1970


Witam
Panowie aby uciąć spekulacje odpowiadam . Wędkarze z kół KLEŃ , LUTOMIERSK oraz Kolumna którzy chcą wędkować na zbiorniku Zofiówka opłacają wkładkę w wysokości 50 zł. Inni wędkarze zrzeszeni w PZW PŁACĄ 100 zł. p.s W okręgu Sieradzkim jest tylko jedno koło o nazwie Kleń które ma siedzibę w Pabianicach chętnych zapraszam w każdą środe od 16;30 . 
pozdrawiam 
  Sławomir Jakubowski (Wiceprezes Koła Kleń) (2012/03/22 20:18)

u?ytkownik70140


Jest godzina 5:20, za chwilę wsiadam w autobus i jadę nad rzekę Grabie, po raz pierwszy... :) (2012/03/23 05:17)

roobcio


Koniecznie zdaj relację jak było;) (2012/03/23 10:22)

u?ytkownik70140


Niestety. :( Złe relacje. Pojechałem autobusem Z.K.M Łask (D). Nad Grabią byłem około godziny 6:40, wysiadłem na przystanku zaraz przy rzece (Przystanek Kolumna Prefabrykaty, ale można Łask Mosty) w dużej mgle odnalazłem drogę do samej rzeczki. Udałem się w dół niej z prawej. Drogą "wytartą" udałem się prosto, a następnie w lewo i dotarłem do pięknego krajobrazu. Byłem wniebowzięty ponieważ woda była tak przezroczysta, że wydawałoby się, że jest zdatna do picia. Wydawało się głęboko. Przygotowałem stanowisko i wrzuciłem koszyczki zanętowe (przynęta:robaki czerwone), gdyż to moja najulubieńsza metoda połowu ryb. Po 30-40 min, zrezygnowałem z miejsca, ponieważ nic nie brało i zauważyłem, że to jednak może być nie za głęboko. Udałem się dalej od miejsca przyjazdu. Znalazłem parę miejsc, troszkę głębszych, ale nie były za bardzo dla mnie satysfakcjonujące. Następnie dotarłem do przeszkody w postaci gęstego ciernego lasu. Troszkę się pokułem :(, ale to nic. Przeszedłem jeszcze bardzo wiele, przeszło godzinę szedłem wzdłuż rzeki. Po drodze minąłem Znak "Teren Prywatny" :) i dalej idąc znalazłem się przy kolejnym moście drogowym. Miało to miejsce we wsi Pary..ż. Prawdopodobnie Paryż, ale  nie jestem pewien, bo litery jednej nie było (tak jak napisałem). Przeszedłem jeszcze gospodarstwo i gdy zobaczyłem, iż rzeczka jest szeroka, ale ciągle jest płytka wróciłem tą samą drogą pod most drogowy, przy którym przyjechałem z Pabianic, zaliczając jeszcze 1 miejsce, które było dla mnie wcześniej mało satysfakcjonujące, ale i tak nic nie brało (łowiłem na grunt - ciężarek z robakami czerwonymi). Przeszedłem przez most drogowy, przy drodze "Szybkiego ruchu" i udałem się na drugą stronę, w górę rzeki prawą stroną. Ludzie... Powiedziałem... Jeszcze gorzej, bo płycej. Znalazłem się kawałek po małym rozwidleniu. Zauważyłem troszkę większą głębokość, ale i tak nie miałem wiary w to, że coś tu złowię. I mówiłem prawdę. Na zakończenie wysłuchałem wędkarza, który też przybył tu połowić, ale nie chciało mu się nawet stanowiska szykować, bo widział, że szanse na ryby są marne. Opowiedział mi, że był na Zb.Barycz. Złowił 3 wzdręgi (małe), oraz jazia 18cm.
Wiedząc, że ja tu nie mam co szukać ruszyłem drogą do przystanku. I jakie wnioski ?
Stwierdzam, że Rzeka Grabia na dzień 23.03,12r. NIE MA RYB W MIEJSCOWOŚCI KOLUMNA/ŁASK, z powodu małego poziomu wody.
Wiem jedno, byłem, zobaczyłem, przeżyłem i dowiedziałem się co i jak z łowiskiem. Myślę, że tu wrócę, uważam, że gdy tylko poziom wody się podniesie, a w tym miejscu spadną deszcze i ryby pouciekają ze stawów hodowlanych to wiem, że będzie co łowić. Kolejnym razem w to miejsce udam się chyba w czerwcu ( Czekają teraz inne łowiska m.in Zb.Barycz, albo też Staw przy u.Tomaszewskiego). Jak na razie niestety to tyle. :(.  Pierwsza wycieczka rybna zrealizowana nie do końca.

Pozdrawiam i życzę sukcesów tym co tam przybywają i próbują coś złowić na tym niestety bezrybiu. (2012/03/23 16:39)

roobcio


no to kiepsko... ja jutro jadę nad Ner, jak wrócę zdam relację:) (2012/03/23 17:59)

exciter101


rzeka Wełna,3h spiningowania i zero kontaktu z rybami (2012/03/23 18:13)

u?ytkownik70140


Ja jutro wybieram się na Zb.Wymysłów. Troszkę na koszyk i troszkę na spławik. Może coś się złapie..... Mam taką nadzieję.... :) (2012/03/23 19:31)

pikolo1960


koledzy ja jestem z koła Kleń ale w Sieradzu nr38 więc chyba niema doplat zadnych? (2012/03/23 22:05)

u?ytkownik70140


koledzy ja jestem z koła Kleń ale w Sieradzu nr38 więc chyba niema doplat zadnych?



Odpowiedz. Przywołuje słowa Pana Sławomira:


Witam
Panowie aby uciąć spekulacje odpowiadam . Wędkarze z kół KLEŃ , LUTOMIERSK oraz Kolumna którzy chcą wędkować na zbiorniku Zofiówka opłacają wkładkę w wysokości 50 zł. Inni wędkarze zrzeszeni w PZW PŁACĄ 100 zł. p.s W okręgu Sieradzkim jest tylko jedno koło o nazwie Kleń które ma siedzibę w Pabianicach chętnych zapraszam w każdą środe od 16;30 . 
pozdrawiam 
  Sławomir Jakubowski (Wiceprezes Koła Kleń) (2012/03/24 07:02)

u?ytkownik70140


Byłem dziś na Starej Cegielni (Zb.Wymysłów) niestety nic nie brało poza 1 małym zanurzeniem spławika przez małą rybkę. Inni w ogóle nie mieli brań (puknięć i zanurzeń). Myślę, że to jest po prostu za wcześnie dla tego łowiska. Jak to zawsze bywa na tym łowisku ryby się cały czas spławiały, wręcz robiły fikołki nad wodą. Były to leszcze i karpie, które mogły mieć między 1-2 kg. I tak jeżeli chodzi o spławianie to były małe ryby. Kiedyś widziałem Amura dużo, dużo większego, który gdzieś sobie tam pływa jeszcze i czeka na kogoś :).
Na rybach nawet rzuciłem robaczka pod sam pyszczek ryby, bo karpie pływały po powierzchni, ale nawet gdy karp przepłynął obok przynęty to jej nie wziął.

Niestety kolejny dzień nie udany. Za tydzień wyruszam na inne łowiska. Odwiedzę Chechło (żywiec i spinning), oraz Talar (grunt), albo Zb.Barycz (spławik).

A jak u was w ten dzisiejszy piękny dzień ? Złowiliście coś ? (2012/03/24 14:35)

treecool


Ja byłem dzisiaj w Chechle... Pusto u mnie i wszystkich do okoła... (2012/03/24 19:51)

roobcio


W sobotę byłem na Nerze w Rzuchowie. o 7.00 do 8.00 brała płotka. Potem już tylko ukleja i co jakiś czas płotka. Padły jeszcze dwie wzdręgi i okoń. Ryba brała słabo ale wyjazd udany. (2012/03/25 20:03)

pikolo1960


dzis starorzecze Neru Małyń zero brań wedkarzy sporo ogólnie zimno i lipa:) (2012/03/25 21:56)

piccione


Dzisiaj byłem na Zofiówce 3-13 :) wyniki niezłe: 2 leszcze ok 30cm, płoć 20cm, i karp 47cm, kolega złapał amura 45cm,  o godz 12:15 miałem jeszcze jeden hol jakiegoś olbrzyma :D żyłka się wywijała, a on ruszyć się nie chciał, niestety wypiął się po 3 minutach holu,  wypad jak najbardziej udany !   (2012/03/25 22:24)

tomasv


Jeśli chodzi o Sulejów w Barkowicach to bardzo dużo sama drobnej  płoteczki 12-18 cm. (2012/03/26 12:43)

tomasv


Jaź 38cm złowiony w grabi na 3,5cm woblera. (2012/03/27 09:31)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.