Zaloguj się do konta

Jak było dzisiaj na grzybach

utworzono: 2011/07/24 09:51

Uwaga! Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

A ja będe sie modlił za Was, cobyście po wakacjach wrócili na portal

wypoczęci, zadowoleni a przede wszystkim ZDROWI.  Pozdrówka. Zbynio.


+1 
ale się chłopaki w porywach bardzo dobrze znają a grzybkach i rybkach. No ale dzięki @Zbuniu [2011-07-26 11:03]

zbynio5o

A ja będe sie modlił za Was, cobyście po wakacjach wrócili na portal

wypoczęci, zadowoleni a przede wszystkim ZDROWI.  Pozdrówka. Zbynio.


+1 
ale się chłopaki w porywach bardzo dobrze znają a grzybkach i rybkach. No ale dzięki @Zbuniu





Bardzo lubie pochodzić za grzybami ale te blaszkowate o jaskrawych kolorach omijam z daleka. A że chłopaki sie znają, to wiem. Zapewne są czujni.

[2011-07-26 11:12]

perwer

Kiedys ojciec wzioł mnie na zakładową wycieczke na grzyby.Było to za bajtla -jeszcze zakłady pracy organizowały takie atrakcje dla pracowników.

Ci to mieli grzybobranie -najpierw szukali polany kaj sie rozłozyć.Po tem flaszeczka za flaszeczka i na koniec do autokaru.W drodze powrotnej autokar zatrzymywał sie na trasie co 10 minut i wyskakiwali co raz chłopy ,żeby kupic koszyk grzybów od sprzedających przy trasie  he he--żeby przy matce pokazać że zbierali. Mi kupował coś tam żebym gębe trzymał na kłódkę .
Takie kiedyś były grzybobrania.
[2011-07-26 11:23]

robcio2535

Kiedys ojciec wzioł mnie na zakładową wycieczke na grzyby.Było to za bajtla -jeszcze zakłady pracy organizowały takie atrakcje dla pracowników.

Ci to mieli grzybobranie -najpierw szukali polany kaj sie rozłozyć.Po tem flaszeczka za flaszeczka i na koniec do autokaru.W drodze powrotnej autokar zatrzymywał sie na trasie co 10 minut i wyskakiwali co raz chłopy ,żeby kupic koszyk grzybów od sprzedających przy trasie  he he--żeby przy matce pokazać że zbierali. Mi kupował coś tam żebym gębe trzymał na kłódkę .
Takie kiedyś były grzybobrania.


Darek u mojego ojca też takie organizowano z tego co pamietam w okolice Chodzieży -tam to były lasy z grzybkami a ludzi jak na pielgrzymce :) szło sie jeden za drugim i tak  po godzinie koszyki pełne były :) a to ze starszyzna wracała wiadomo jaka :) to był główny cel wyprawy he he
[2011-07-26 12:08]

jacenty75

Witam,

Dzisiaj kolejna zdrada wędek na rzecz lasu. Ale wyniki zadowalające. Kolejne piękne młode prawdziwki.

[2011-07-26 21:40]

jacenty75

...... i sporo dojżałych podgrzybków. Czyżby to miałby być już w pełni sezon na podgrzybki? A co we wrześniu no i październiku? mam nadzieje, ze to nie jest ich ostatnie tchnienie. [2011-07-26 21:44]

niutek40

A oto Moje i mojej Edyty  grzybobranie zeszłoroczne  . [2011-07-26 22:59]

niutek40

[2011-07-26 23:04]

niutek40

i kolejne  [2011-07-26 23:08]

niutek40

Tak właśnie wyglądają nasze  2-3 godz. wypady na grzybki.  Oczywiście jak jest tzw. wysyp i zna się odpowiednie miejsca. [2011-07-26 23:17]

gtsphinx

Wracając w sobotę z Suwałk do Warszawy kupiłem sobie kurek przed Pułtuskiem u jakiegos pijaczka na rowerze co stał przy leśnym zajezdzie. Chciał 60zł za ok 4 kg ale dostał 40zł + browar. To się nazywa interes :D [2011-07-26 23:43]

jacenty75

A oto Moje i mojej Edyty  grzybobranie zeszłoroczne  .


Bardzo fajne zbiory ale czy mogę zasugerować aby przekazyzać info ze zbiorów aktualnych - tegorocznych zgodnie z tematem "jak było DZISIAJ na grzybach" ponieważ jak było w ubiegłym roku każdy z nas pamięta a myśle, że zgodnie z tematem każdy ciekaw jest co na bieżąco można w lesie "trafić".

Pozdrawiam.

[2011-07-27 00:10]

jacenty75

Chodzi mi o to aby nie traktować tego ciekawego tematu jako galeri zdjęć ze swoich dotychczasowych sukcesów grzybiarskich ale abyśmy wszyscy mieli rozeznanie gdzie co i czy już warto wybrać się nagrzyby a nie np. na ryby. [2011-07-27 00:20]

niutek40

A oto Moje i mojej Edyty  grzybobranie zeszłoroczne  .


Bardzo fajne zbiory ale czy mogę zasugerować aby przekazyzać info ze zbiorów aktualnych - tegorocznych zgodnie z tematem "jak było DZISIAJ na grzybach" ponieważ jak było w ubiegłym roku każdy z nas pamięta a myśle, że zgodnie z tematem każdy ciekaw jest co na bieżąco można w lesie "trafić".

Pozdrawiam.


Moja wina ,Moja wina , Moja bardzo wielka wina.   Proszę o łagodny wymiar kary odpowiednio adekwatny do popełnionego wykroczenia . 
[2011-07-27 14:44]

Sniper64

Witam wszystkich :)

Dlaczego nie mam zamieszczać fotografii i opisywać zbierane grzyby!!! Moim zdaniem jak ktoś nie chce zdjęć to nie musi wstawiać! Z drugirj strony jest to dobre bo każdy poznaje w tedy naocznie grzyby...co do których ma wątpliwości lub chce się czegoś o nich dowiedzieć! Np. Gdzie szukać grzyba lub jak go przyrządzić!!! :)
[2011-07-27 20:47]

niutek40

A to dzisiejszy wypadzik na grzybki , oczywiście był dylemat na grzybki czy na rybki . [2011-07-27 21:28]

jacenty75

Fajny rodzynek w tym "kurniku" - bardzo ładne kurki. [2011-07-28 07:23]

jacenty75

Witam wszystkich :)

Dlaczego nie mam zamieszczać fotografii i opisywać zbierane grzyby!!! Moim zdaniem jak ktoś nie chce zdjęć to nie musi wstawiać! Z drugirj strony jest to dobre bo każdy poznaje w tedy naocznie grzyby...co do których ma wątpliwości lub chce się czegoś o nich dowiedzieć! Np. Gdzie szukać grzyba lub jak go przyrządzić!!! :)


Witam,

Marek, źle mnie zrozumiałeś, zdjęcia i opisy jak najwięcej bo cieszą oko i motywują do działania (przynajmniej mnie) ale chodziło mi o aktualne-tegoroczne fotki, żebyśmy mieli rozeznanie co na bieżąco dzieje sie w lesie. Tak samo jak w pokrewnym temacie "jak było dziś na rybach" piszesz i fotografujesz to co zlapałeś dzisiaj, wczoraj a nie w tamtym roku.

Pozdrawiam.

[2011-07-28 07:32]

witam ;)
byłem dzisiaj w takim lasku malutkim za moją działką na kozanowie ,  , ale z tego co widze to grzybków jeszcze nie ma , znalazłem 3 prawdziwki i 2 podgrzybki z czego wszystko robaczywe :) ale oprócz grzybków wdrapaliśmy się z ojcem na drzewko i poobserwowaliśmy sarny , lisy i zające :) a na prawdziwe koszenie grzybków w tym  roku przyjdzie czas :)
pozdrawiam wszystkich grzybiarzy i życze bolących łap od dźwigania kilogramów grzybów hehe :)

[2011-07-28 21:56]

zbynio5o

No to jak z tymi grzybami ?  Są już czy jeszcze czas ?

Chodzi mi o lasy na Śląsku, okolice Gliwic, Rudziniec itp.

Bo jak nie będzie brań to na grzybki by sie poszło :)))

[2011-07-29 13:19]

wsw

ja wczoraj byłem na grzybach  koło Zielonej Góry 13 podgrzybków wszystkie zdrowe i dwie garści kurek,w godzine.Jeszcze dwa tygodnie i  bedzie można coś wiecej nazbierać.
[2011-07-29 14:12]

Sniper64

Cześć Wszystkim grzybiarzom:)

...,,jacenty75''....To gitara:) ucieszyło mnie to że tylko moja nie opaczność w zrozumieniu była i można nadal wstawiać foty aktualne tego roku z lasu:) z naszych grzybobrań:) Pozdrawiam Wszystkich...teraz nie miałem czasu na grzybki na pewno w niedzielę wyskoczę do lasu i nad wodę to będą świeże relacje z lasu..:)
[2011-07-29 20:03]

berthold

No to jak z tymi grzybami ?  Są już czy jeszcze czas ?

Chodzi mi o lasy na Śląsku, okolice Gliwic, Rudziniec itp.

Bo jak nie będzie brań to na grzybki by sie poszło :)))


w naszej okolicy ( Ruda Śląska)) już się pokazały ale nie wiem czy w lesie bo nie byłem ale dziś na spacerze z psem bod brzozami na starej łące znalazłem około 1,5 kilo kozaków siwych i czerwonych tyle ode mnie
[2011-07-29 20:23]

MaN90

Kilka dni temu w pracy trafiły się dwa kolosy, rosły tuż pod samymi nogami 

http://imageshack.us/photo/my-images/851/zdjcie0446b.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/830/zdjcie0447i.jpg/ [2011-07-29 20:37]

Majster 81

Witam.Powoli sie pokazują , maślaki ,podgrzybki ,cegloki , jeszcze trocha i będzie wysyp.
[2011-07-29 21:22]