Jak było dziś na rybach? 9

/ 653 odpowiedzi / 434 zdjęć
barrakuda81

Jeszcze za ciepło ale powoli zaczynają się odpalać.Takie trzydziestaki już dają dużo frajdy na b. lekkim sprzęcie.Dobrze to rokuje na październik. (2018/09/19 14:17)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

piotrr-zietek

2 okonki po 30cm (na białe) i spięty szczupak (2018/09/19 20:06)

wojciech1919

Tuż przed ochłodzeniem udało się namierzyć bolki na jednej wiślanych opasek, kilka ryb złowionych, w tym rodzynek 72 cm. Chętnych zapraszam do obejrzenia mini relacji, 3 ryby nagrane łącznie z braniami :)Â

(2018/09/26 07:53)

Pawelski13

Ostatnio udało się przechytrzyć kilku przyzwoitych pasiastych rozbójników.
Przykładowe fotki poniżej
(2018/09/28 10:35)

barrakuda81

Z wyjazdu na wyjazd coraz lepiej chociaż ryby są bardzo chimeryczne.Wcale mnie to nie dziwi bo pogoda na wariackich papierach. Sporo można przerzucić pasiaków takich około 30 i z małym plusem.Fajna zabawa choć to jeszcze nie to.Jak ktoś liczy na "żniwa" to się rozczaruje.Trzeba się trochę napocić żeby sobie ryby znaleźć, dobrać im przynetę i wyczekać "złota godzinę". (2018/09/30 20:24)

Krawcu7

Dawno tu nie zaglądałem i fajnie widzieć , że kosicie super okonie :) gratulacje Barrakuda i Pawelski ! U mnie się sporo zmieniło.. zamiast żyłki na szpuli , woblera i kleni jest nawinięty nanofil , keitechy , larwy na offsecie i docelowe łowienie okoni.. na 4 wypady zdobyłem już mase potrzebnych informacji i wiedzy , ktora juz zaczyna procentować.. wyjętych z 40 okoni w tym z 15 powyżej 30cm i dodatki klenie i szczupaki.. niesamowicie mnie pochłonęła ta metoda i kleniom daje narazie spokój. Na foto 36 cm z soboty. (2018/10/01 12:35)

Krawcu7

Popularny rozmiar 25 - 35 cm.. ten 32cm.. niby żaden okaz ale piękna ryba i tak jak mówi Barrakuda ' na lekko ' solidny przeciwnik. (2018/10/01 12:47)

barrakuda81

Piękne grubasy.One są teraz cholernie silne.Ostatnio sie zastanawiałem co by było gdyby okonie miały przeciętnie po 5 kilo...:-) Trzeba by było zabierać chyba kołka do 40 gram bo walczą jak szatany.W Polsce a przynajmniej w moich okolicach ryba 30 plus do 40 to już piękny okoń.Gdzieś może jest to standard i tylko pozazdrościć.Pewnie i takie o pół metra gdzieś jeszcze pływają ale dorwać takiego to już szczęście jak szóstka w Lotto.Mało ich niestety ale na ultralekkim sprzęcie zabawa z tymi mniejszymi jest kosmiczna.Trzeba się cieszyć z tego co jest a na szczęście jest tego całkiem sporo:-) A zawsze pozostaje nadzieja że kiedyś ,gdzieś ta 50 tka się trafi - to dodatkowa motywacja bo wędkarz to synonim marzyciela poniekąd... (2018/10/01 17:27)

Pawelski13

Dobrze połowione Panowie! Gratulacje.
@Barrakuda - dobre podsumowanie, u mnie też w większosci do 40 cm, choć trafiają się rodzynki, u kolegi był 47cm :) Jak na nasze wody, gdzie niestety "mięsiarstwo" jest powszechne to wielki OKAZ.
U mnie ostatnio piękny cętkowany zbój :)
(2018/10/02 12:00)

barrakuda81

Fajny zębol.Takie to mógłbym łowić:-)Gdyby tylko było ich więcej...Wody stojące u nie ( nie takie rozległe jak w tle na obrazku powyżej a raczej kałuże - niestety takie warunki na południowym mazowszu ) jeszcze śpią ale to raczej norma.Listopad i grudzień do pierwszego lodu daje cień szansy na coś konkretnego ale teraz totalna martwica.Gdyby nie moja kochana Wisła i jej starorzecza oraz inne "efekty działalności" rzeki praktycznie nie łowiłbym nic.Ewentualnie na ryby jeździłbym ze dwa razy w miesiącu gdzies dalej - czarna wizja.W takich momentach doceniam tą rzekę bo według mnie tylko tu jest szansa na naprawdę pięknego trzycyfrowego szczupaka.Z paroma przegrałem więc może czas rewanżu tej jesieni:-) (2018/10/02 19:24)

Pawelski13

Może go jeszcze kiedyś spotkam jak urośnie :)
Wisła to Wisła, tam może być wszystko, powodzenia życzę! (2018/10/04 15:34)

pstrag222

Tydzien temu nocunia i leszcze wpadlo 11 kg najwieksze pod 45 cm. Jeden japoniec . Ale zimno bYło 3 stopnie na plusie (2018/10/06 15:27)

pstrag222

Dzis wypad na płocie i wpadły dwie ładne 33 i 28 cm (2018/10/06 15:31)

Krawcu7

Piękne ryby chłopaki ! Po tygodniowej przerwie z samego rana pojechałem na okonie.. Wyjąłem 7 sztuk z czego dwa przyzwoite po 31cm i małego klenia.. Wszystko na małe 2" gumki ,a ryba dnia wjechała w zaczep i spadła... Szkoda ,bo było coś konkretnego. (2018/10/06 19:41)

Pawelski13

Dzisiaj trzy sandaczyki bez wymiaru. (2018/10/06 21:09)

barrakuda81

Fajny zębaty. Dziś cel czyli okonie ewidentnie nie chciał współpracować, w każdym razie nieporównywalnie z poprzednią niedzielą. Jednak udało się 5 sztuk złowić w tym dwa po 3 dyszki plus przyłowy czyli trzy szczupaczki 50 - 60 cm ( tu jedyny plus to frajda z holu na "wiklince" okoniowej ) i kleń pod 40 cm.Bez szału chociaż pogoda bardzo przyjemna jak na październik i tego się trzymajmy:-) Oby cała taka jesień przed nami a jeszcze się woda otworzy na 100%. (2018/10/07 16:17)

pstrag222

Kolejny wypad na płocie najwieksza 30 cm (2018/10/08 18:20)

użytkownik230838

@pstrag222: Ładne rybki! Co wykorzystywałeś na zanęte i przynęte jak łowiłeś płotki, leszcze, karasie? W mniony weekend celowałem w takie ryby co Ty i zero, nawet jednego brania.. (2018/10/08 18:43)

pstrag222

Płoć- zwykła zaneta płociowa bolanda z ziemia bełchatowska 1 do 3 plus kolendra. Troche martwej pinki i kukurydzy. Przyneta to kukurydza. leszcz to marcel brem clasic z argila jasna tez 1 do 3 pieczywko pelety i multum robactwa ktore podaje w koszyku . W zalezności jak ryby reaguja i kuku . Przyneta to białe i kukurydza (2018/10/08 20:11)