Jak było dziś na rybach? 9

/ 555 odpowiedzi / 364 zdjęć
użytkownik230838

Pytanie do wszystkich szanownych forumowiczów, którzy złapali osatanio okonki. Łapaliście je może na spławik, jaka przynętę zastosowaliście? (2018/10/15 18:24)

barrakuda81

Easy shiner i czeburaszka?:-) Fajny "bandziorek". Ta przynęta u mnie też świetnie działa ale ostatnio odkrywam na nowo gumy "retro". Bywa że nie chcą nic innego jak poczciwego rippera od Manns'a w perełce - być może akurat poluja na krąpiki...Drugi hit to seledynowo-perłowy predator od tego samego producenta i oczywiście najmniejszy fishunter Mikado ale tylko zielony z pieprzem:-) Mają swoje chimery ale takie to ryby. (2018/10/15 20:42)

barrakuda81

Pytanie do wszystkich szanownych forumowiczów, którzy złapali osatanio okonki. Łapaliście je może na spławik, jaka przynętę zastosowaliście?
Na spławik dawno nie łowiłem tych ryb ale z tego o obseruję i własnych doświadczeń polecałbym teraz małego żywca. Podejrzewam że gdybym sam się a to wziął miałbym lepsze wyniki bo mam namierzone żerowiska.Tylko trafić na moment i mogłoby byc ciekawie.Jednak wolę spinning. Jeśli preferujesz spławik popróbuj koniecznie z żywcem.
(2018/10/15 20:45)

Krawcu7

Trafiłeś :) do tego hak offsetowy ,bo szkoda przynęt a grzebie w krzakach.. Dzisiaj byłem też za okoniem i oprócz 11stu garbatych ( 25 , 26 , 29 i 30 największe ) wyjechały 4 klenie.. 3 całkiem przyzwoite +/- 35 cm.. Wszystko na kajtka z glowką 2g. (2018/10/16 16:18)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

luxxxis

A mnie we łbie od dłuższego czasu tylko jedno siedzi-Wisła...Systematycznie melduję się nad jej brzegiem,cel-sandacz.Efekty są ale bez szału,7-11szt wychodzi średnia z 1 wyprawy,długościowo 48-54,co któryś tam ma "6" z przodu.Raz przekroczyłem 70cm-73cm dokładnie,raz przegrałem bo ryba się spieła po trzyminutowym przeciąganiu liny-zed na 100%. Dla odmiany i jak mnie królowa wku....wi-jadę pod własny płot na oksy.
(2018/10/16 20:32)

barrakuda81

Kolor real baitfish. Dobre, uniwersalne zestawienie barw. U mnie na stojącej wodzie nieco później świetny jest electric shad albo silver flash minnow za to naturalną wiślaną mikro uklejkę genialnie imituje wakasagi. Ładne rybki. Teraz nad dobrą wodą nie można się nudzić chociaż ostatnie dni były trudne. Mnie się sprawdza zestawienie z główką 1 gram żeby jakoś rzucić i wolno tym opadać przy kamiennych umocnieniach bo tam siedzą pasiaki i ich potencjalne ofiary. Mam nadzieję że czas już na żniwa:-) (2018/10/16 20:37)

luxxxis

Mój bezwzględny hicior przynętowy-Reno killer 10cm,pod oksa seledynek pod zeda żółty z czerwoną końcówką ogonka.Wali na łeb wszystko. (2018/10/16 20:38)

barrakuda81

Ładne bestyjki...Jesień w pełni trzeba korzystać. Ten ostatni okoń ma płetwę jak koń grzywę;-) (2018/10/16 20:42)

luxxxis

Ładne bestyjki...Jesień w pełni trzeba korzystać. Ten ostatni okoń ma płetwę jak koń grzywę;-)

Nooo,pod krzakami z reguły takie biorą,z plosa już inne w barwie i "opłetwowieniu". Mają pasiaste świry magię w sobie :) A gdyby tak dorastały do 5-10kg? echhhh...marzenia. (2018/10/16 21:17)

zielony401

Ja regularnie ganiam za okoniem ze spławikówką.W niedziele próbowałem swoich sił z żywcówka na kopalni piachu.Na haczyku nr 8 tym razem zawisła stynka.Efekt marny.6 okonków około 10 cm:/ Wydaje mi się że woda jest jeszcze za ciepła i ryba jest leniwa.sporo okoni wygrzewało się w słońcu blisko brzegu;p (2018/10/17 10:46)

Krawcu7

Dzisiaj kolejny wypad dał 11 okoni w tym fajnego byka 37cm i 3 gumowe klenie 30staki. (2018/10/17 14:52)

barrakuda81

O to już jest konkret. Ja nie miałem aż tyle szczęścia ale 23 sztuki udało mi się wytarmosić w standardowym dla tej wody przedziale czyli 25-30 cm. Tych mniejszych było kilka ale ich nie biorę pod uwagę. Szczupaczek i najfajniejsze czyli klenie. Moje klenie akurat złowiłem na obrotówkę. Wygrzewały się i dały się namierzyć - ich błąd:-) Pięć sztuk od 34 do 43 cm. Pięknie chodziły na okoniówce i zostawiły wspomnienie lata.Zresztą dziś było genialnie nad wodą i pewnie to ostatni taki ciepły dzień tego roku. Warto było być nad wodą. (2018/10/17 18:53)

Krawcu7

Dzisiaj też byłem chwilę ale okonie kiepsko brały ,bo wyjąłem 2 z czego jeden fajny 33cm i 6 kleni największy 38cm. (2018/10/18 14:36)

Krawcu7

Znowu nie obyło się bez wypadu na okonie.. Tym razem 20 niewielkich pasiaków , kleń, obcinka szczupaka i coś fajnego spadło.. (2018/10/19 13:50)

pstrag222

W niedziele była totalna bryndza zero ptłoci jedno branie i japoniec (2018/10/19 15:41)

pstrag222

W poniedziałek było lepiej nawet ladne stadko sredniakow do 25 cm (2018/10/19 15:43)

pstrag222

Wczoraj taka mała poł nocka trafiłem lina i kilka płotek (2018/10/19 15:45)