Jak było dziś na rybach? 8

/ 912 odpowiedzi / 488 zdjęć

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

Sniper64


Jak to mawiał pewien bardzo porządny facet jakieś dwa tysiące lat temu - Kto jest bez grzechu niech pierwszy rzuci kamieniem... Trudno się nie zgodzić tym bardziej że może żadnego grzechu nie było bo szczupaka przyłowić można zawsze - fakt i o ile teraz wróci do wody to rzecz jasna nie problem. Natomiast...jeśli ( to chyba tu SŁOWO KLUCZ ) weźmiemy pod lupę fotkę nr 3 z dwoma okoniami z których jeden ma nie więcej jak z 10 cm i leżakuje sobie na lodzie to trochę jednak mi żal 4 litery ściska.Przypomina mi się krzywdzący na ogół stereotyp jaki mam w pamięci odnośnie łowienia spod lodu.Pamiętam pety i po kilka, kilkanasćie zamarzniętych ,sztywnych okonków przy każdej dziurze.Nie wiem czemu tak mi się skojarzyło:) Czy wędkarskie hobby można łączyć z żarciem - jak kto uważa ale rzecz jasna można.Dobra wychodze z roli inkwizytora bo się w niej najlepiej nie czuje i życzę miłej zabawy:)

Piotr :) okonek mial 16 cm to tak dla rownego ciśnienia :) też pety widzę za każdym razem na lodzie, często też zamarznięte ryby ...No nie miły widok ! Tak jak mówisz nie ma ludzi idealnych bez grzechu...:) No ale...:) Pozdrawiam :) (2018/03/07 22:09)

barrakuda81


Właśnie dlatego nie lubię oceniać kogoś kiedy nie wiem wszystkiego.Mnie też się różne ujęcia trafiają i nie zawsze najszczęśliwsze:) Na rybach jest trochę partyzantki, a to ryba w trawie czy błocie na zdjęciu, albo na kamieniach się położy i zaraz jest jazda o takie rzeczy. Wiem jak to jest a przecież nie robi się tego umyślnie.Dlatego pozwoliłem sobie tak trochę żartobliwie potrolować.Pozdrawiam. (2018/03/07 22:28)

Sniper64


Właśnie dlatego nie lubię oceniać kogoś kiedy nie wiem wszystkiego.Mnie też się różne ujęcia trafiają i nie zawsze najszczęśliwsze:) Na rybach jest trochę partyzantki, a to ryba w trawie czy błocie na zdjęciu, albo na kamieniach się położy i zaraz jest jazda o takie rzeczy. Wiem jak to jest a przecież nie robi się tego umyślnie.Dlatego pozwoliłem sobie tak trochę żartobliwie potrolować.Pozdrawiam.

Cześć ..:) Spoko nic się nie stało jestem od począdku na tym portalu i nie jedno czytałem jak i nie jedni najlepsi się tu ujawniali ...były tu takie wojny że HOOOO...HOOOO :) jestem wyrozumiałym człowiekiem :) Pozdrawiam (2018/03/08 20:09)

pikemeister


Szczupak też nie powinien na zdjęciu się znaleźć, złowił, ok zdarza się. Ale powinien być wyhaczony i bezzwłocznie wypuszczony a został położony na lodzie i sfotografowany. Po co? Czy 60cm jest takim wielkim osiągnięciem żeby w okresie ochronnym nie móc sobie foty odmówić? i jeszcze trollowanie tekstami że pasję łączy się z żarciem. Zachowanie niegodne wędkarza.

Złów kozaku 60' spod lodu na blaszkę, na żyłkę 0,12mm.. Też bym zrobił foto na pamiątkę. Takich rybek spod lodu na cienkie żyłeczki nie wyciąga się często. Pozdro kuba! (2018/03/08 20:32)

Jakub Woś


Szczupak też nie powinien na zdjęciu się znaleźć, złowił, ok zdarza się. Ale powinien być wyhaczony i bezzwłocznie wypuszczony a został położony na lodzie i sfotografowany. Po co? Czy 60cm jest takim wielkim osiągnięciem żeby w okresie ochronnym nie móc sobie foty odmówić? i jeszcze trollowanie tekstami że pasję łączy się z żarciem. Zachowanie niegodne wędkarza.

Złów kozaku 60' spod lodu na blaszkę, na żyłkę 0,12mm.. Też bym zrobił foto na pamiątkę. Takich rybek spod lodu na cienkie żyłeczki nie wyciąga się często. Pozdro kuba!

Po co mam łowić na pajęczynki szczupaki w okresie ochronnym? To tak chwała mnie czeka jak złowie rybę w okresie ochronnym? Poza tym ten szczupak ma tak 60 jak ten okonek 16. W takim razie biorąc pod uwagę proporcje do wędki to na spina 2,7 są łowione. (2018/03/08 21:13)

pakul1206


Jakub jak chce łowić leszcza to tak zakłada robaka że krąp, płoć czy karp nie ruszy, nie ma mowy o nieświadomym złowieniu czegokolwiek, jak chce szczupaka to zakłada takie przynęty na które biorą tylko szczupaki, okonek się nie uwiesi, jak chce ukleje na żywca to biorą same ukleje, niem ma przypadku, czysty profesjonalizm, miszczu kija :))) (2018/03/08 22:44)

Jakub Woś


Jakub jak chce łowić leszcza to tak zakłada robaka że krąp, płoć czy karp nie ruszy, nie ma mowy o nieświadomym złowieniu czegokolwiek, jak chce szczupaka to zakłada takie przynęty na które biorą tylko szczupaki, okonek się nie uwiesi, jak chce ukleje na żywca to biorą same ukleje, niem ma przypadku, czysty profesjonalizm, miszczu kija :)))Â

Juz w pierwszym poście na ten temat zaznaczyłem że przyłowy się zdarzają i na to nie mamy wiekszego wpływu choć oczywiście możemy je ograniczyć. Ale rzucanie na lód ryby w okresie ochronnym i fotografowanie to już tylko i wyłącznie decyzja łowcy. Bo takich nawet wędkarzami nie nazwę. Okres ochronny czy niewymiarowa sztuka - prosto do wody bez zbędnego narażania. Ale klep dalej w te klawiature trollu, nabijasz mi wejścia na bloga :) (2018/03/09 07:35)

mazur123


Panowie bez spiny, to że zrobił zdjęcie rybie którą złowił przypadkowo (zakładam że tak było) i zaraz ją wypuścił nie jest jakimś wielkim przestępstwem (choć wg regulaminu powinien ją wypuścić od razu). Proponuję wyluzować. (2018/03/09 07:54)

Jakub Woś


Panowie bez spiny, to że zrobił zdjęcie rybie którą złowił przypadkowo (zakładam że tak było) i zaraz ją wypuścił nie jest jakimś wielkim przestępstwem (choć wg regulaminu powinien ją wypuścić od razu). Proponuję wyluzować.

Gdzie tu spina ?:) Słusznie zauważyleś, ze to było niezgodne z regulaminem. Panuje tu dla mnie niezrozumiałe przyzwolenie na zachowania łamiące regulamin. Ludzie wrzucają zdjęcia ryb niewymiarowych i łowionych w okresie ochronnym i nikt nie zwróci na to uwagi a nawet znajdą się tacy co bronią tych łamiących regulamin. A przecież ten portal odwiedzją nie tylko ukształtowani mentalnie wędkarze ale młodzi, którzy dopiero wędkarstwa się uczą. I czego oni się tu nauczą? że mozna łowić w okresie ochronnym i się tym chwalić? Bo ktoś dla zabawy żeby potrollowac jeszcze ich pochwali? Takie zachowania łamiące regulamin i je pochwalające powinny być piętnowane tu na portalu jak i w rzeczywistości. Wymagamy kontroli sami odwracając od takich zachowań wzrok. (2018/03/09 08:39)

pstrag222


Okoniowy piekne garbusy gratuluje. Sniper ten esox musial niezle dac po kiju co ??? Mi sie taki marzy na balalajke. (2018/03/09 09:54)

pikemeister


Juz w pierwszym poście na ten temat zaznaczyłem że przyłowy się zdarzają i na to nie mamy wiekszego wpływu choć oczywiście możemy je ograniczyć. Ale rzucanie na lód ryby w okresie ochronnym i fotografowanie to już tylko i wyłącznie decyzja łowcy. Bo takich nawet wędkarzami nie nazwę. Okres ochronny czy niewymiarowa sztuka - prosto do wody bez zbędnego narażania. Ale klep dalej w te klawiature trollu, nabijasz mi wejścia na bloga :)

A może go nie "rzucił" tylko delikatnie położył. W zimę robienie fotki przez minutę mniej zagraża temu szczupakowi niż wiosną czy latem. Wrzuć fotkę z rybką na forum to pogadamy.

  (2018/03/09 13:45)

Jakub Woś


Juz w pierwszym poście na ten temat zaznaczyłem że przyłowy się zdarzają i na to nie mamy wiekszego wpływu choć oczywiście możemy je ograniczyć. Ale rzucanie na lód ryby w okresie ochronnym i fotografowanie to już tylko i wyłącznie decyzja łowcy. Bo takich nawet wędkarzami nie nazwę. Okres ochronny czy niewymiarowa sztuka - prosto do wody bez zbędnego narażania. Ale klep dalej w te klawiature trollu, nabijasz mi wejścia na bloga :)

A może go nie "rzucił" tylko delikatnie położył. W zimę robienie fotki przez minutę mniej zagraża temu szczupakowi niż wiosną czy latem. Wrzuć fotkę z rybką na forum to pogadamy.

Jak nie łowię okoni i szczupaków w zimie i wiosną bo daje im czas na spokojne tarło to już nie jestem godzien wypowiadać się na forum? Moich ryb na tym portalu jest sporo zwłaszcza na zdjęciach do wpisów. Dla Ciebie nie będę tu nic wstawiał bo popierasz łamanie regulaminu. (2018/03/09 14:10)

pstrag222


1h na lodzie sama drobnica . najwieksza ploc 20cm (2018/03/09 17:21)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Sniper64


Okoniowy piekne garbusy gratuluje. Sniper ten esox musial niezle dac po kiju co ??? Mi sie taki marzy na balalajke.

Cześć ...No ,że by jeden - ale trafiły się przypadkiem jeszcze 6 takich samych :) a żyłeczka 00,08 Ale zabawa :) Czujesz to ? :) (2018/03/09 18:34)

pakul1206


Jakub nie bądz hipokrytą, ryba która ma wrócić do wody powinna zrobić to bezzwłocznie, bez zbędnej zwłoki na jakąś sesję, i nie ma znaczenia czy jast w okresie ochronnym czy nie, chyba że wszystkie swoje zdobycze ze zdjęć zjadłeś to wówczas jesteś usprawiedliwiony, rozumowanie typu " nie pokazujmy zdjęć ryb złowionych przypadkowo" uważam za średniowiecze, to że czegoś nie pokażemy nie znaczy że tego nie ma. Niem mam nic przeciwko fotografią szczupaków w marcu pod warunkiem że są okraszone komentarzem typu "... ryba złowiona w okresie ochronnym i jak na prawdziwego wędkarza przystało oczywiście wróciła do wody ... " i to będzie przykład dla młodego jak postępują wędkarze, a Ty chcesz robić z tego jakiś temat tabu,nie pokażemy zdjęcia to jak Bóg da to się o niczym nie dowie, wali mi tu zacofaniem i średniowieczem. (2018/03/09 18:50)

Sniper64



Jakub ..Cześć :) Masz prawo mówić i pisać, co tylko chcesz ! Jesteś wolnym człowiekiem w wolnym kraju - masz również takie samo prawo wypowiadać się w tematach wędkowania z lodu ! Zachęcam cię ....:) W tedy porównasz i zauważysz jak rośnie ciśnienie, kiedy tak chodzisz po strzelającym lodzie , znajdziesz sobie swoją łowną dziurkę, która ci przyniesie tyle wrażeń, że hoooo -  hoooo  - Spróbuj !!! Miło mi, że tak walczysz o przyrodę ! Szacun wielki , tylko nigdy nie zejdź z tej drogi, kiedy ciachnie ci szczupły przed 1 maja !!! No, bo jak go odhaczyć , musisz go do łap wziąć!! J Widzisz to też trochę trwa..prawda.. ale starasz się to zrobić bardzo ostrożnie, trochę jak głęboko ha pnie… Co wtedy? Może trochę cię opuści ciśnienie że nie robię specjalnie połowów szczupaka tak się zdarza że często trafisz na pistolca … Powiem Tobie kolego że nawet ograniczam ilość haczyków na moich przynętach do jednego - resztę wyłamuję lub niszczę groty J)) tak by odhaczać jak rybki w górskich potokachJ Co do zdjęć ,to 3/6 sekund nie układam ryb do sesji zdjęciowej jak wspomniałeś że do swoich opisów czy komentarzy wstawiasz …! tak robi większość kolegów, Newad na pierwszej stronie tego forum są ryby inaczej położone J  a co dopiero u innych kolegów J Tak więc nie denerwuj się chłopie bo ci żyłka pęknieJ)) Szkoda że nie widzisz jak się kręci filmy wędkarskie J A w końcu to temat ,,Jak było na rybach '' no to właśnie tak jak pokazałem super… bo rybki żyją dalej ja jestem uhhaaahany..Polecam wędkarstwo Podlodowie J Serdecznie Pozdrawiam J
  (2018/03/09 19:01)

ogtw


W regulaminie niema czegoś takiego, jak zamiar łowienia konkretnych ryb. Jeżeli złowi się rybę w okresie ochronnym, to jest to przyłów, ale jeżeli złowi się dwie albo więcej ryby podlegających ochronie, to jest to wykroczenie. „Zabrania się łowić ryby” ryby - to jest liczba mnoga. Jeżeli złowił sześć, to jest to wykroczenie.
(2018/03/09 19:05)

Sniper64


1h na lodzie sama drobnica . najwieksza ploc 20cmÂ

Cześć ,,Pstrąg '' ale radocha była jak kiwok dygnął co ????????? :) też nieraz tak mam :) ale nie o tą rybę chodzi tylko o powietrze ślizg po pękającym lodzie i o to dygnięcie :)) Pozdrawaim (2018/03/09 19:09)

Sniper64


W regulaminie niema czegoś takiego, jak zamiar łowienia konkretnych ryb. Jeżeli złowi się rybę w okresie ochronnym, to jest to przyłów, ale jeżeli złowi się dwie albo więcej ryby podlegających ochronie, to jest to wykroczenie. „Zabrania się łowić ryby” ryby - to jest liczba mnoga. Jeżeli złowił sześć, to jest to wykroczenie.

Witam no...tak sorry nie da się 6 na jeden haczyk cyknąć !No chyba że z jednej dziury wyskakują a do drugiej wskakują :)Pozdrawiam (2018/03/09 19:15)

Sniper64


Tytuł tego forum jest ,, jak było dzisiaj na rybach " To każdy pokazuję co i jak było ..Prawda !:) dla tego się z chęcią czyta i ogląda róże foty i niech tak zostanie...:) (2018/03/09 19:19)

okoniowy_bartus


Dzięki Pstrąg, ja już podlodówki schowałem i we wtorek byłem ostatni raz. Wczoraj mogłem jeszcze pojechać, ale wybrałem sobie inne zajęcie. Ogólnie jak byłem ostatnio  to mi tak łupnęło pod nogami, że się trochę przestraszyłem. Tym bardziej, że w tym sezonie mój znajomy już się wykąpał przy trzcinach.. Jak połapalem wcześniej, a nie mam 100% bezpieczeństwa to już odpuszczam.. a teraz dzisiaj cały dzień pada, więc lód coraz słabszy.

A z tym szczupakiem to co to takiego mu fotkę zrobić i potem wypuścić? To są ryby tylko, nie róbmy z tego jakiejś chorej religii. A jak jest odwilż i leżą na lodzie, to mogą nawet trochę poleżeć i potem można je spokojnie wypuścić. Najgorzej jest mróz. Ja zawsze mam jakąś dziurę z boku, do której wypuszczam żeby sobie nie płoszyć. Myślę teraz nad pstrągami, tylko nigdy ich nie łapałem i nie mam zbytnio kasy, żeby wchodzić w nowy gatunek. Nie mam ptaktycznie na nie sprzętu. A jakoś perspektywa wracania znowu na Motławę w te tłumy ludzi, mi się tak średnio widzi. Zmęczony tym jestem, szczególnie to zauważyłem jak ostatnio łowilem w bardziej dzikich terenach.. (2018/03/09 20:30)

Sniper64


I tu masz rację... bo nikt ie jest tak na 100 % super .. popatrałem na kilka innych fotek :) i nie czepiam się ze żyłka się ciągnie z gęby akotwica w niej tkwi ..:) ale sesja była fota super Prawda :) (2018/03/09 20:41)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Sniper64


A to jest Ok ..:)) jest podobnych więcej fotek, Pozdrawiam autora :) (2018/03/09 20:43)

pakul1206


Jakub tego szczupaka zjadłeś czy po prostu urządziłeś sobie dłuższą sesję na potrzeby reklamy Robinsona? :) Warto tak znęcać się nad zwierzętami dla wątpliwych kożyści ??? :) (2018/03/09 21:16)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Sniper64


:) Tak więc koledzy wędkarze nie wytykajmy sobie nie potrzebnie tego co jest istotą tego forum!Każdy !!!! Czego jestem pewien tu piszący i pokazujący swoje fotki z rybkami przekazuje tak jak by swoje przezycia z nad wodą i jest to fajne bo możemy sobie wspólnie po gadać pochwalić się wyprawami ,wypadami czy zasiadkami nad wodą , tym co się chyciło ! Wiedzą i sposobami jak zlapać fajna rybkę :) Każdy ma fotki takie czy inne ! Trochę wiary w kolegów :) A nie od razu zaczynać jazdy!:) Myślę że czas podać sobię gitarę ! Jakub ...:) Jesteś fajnym gościem i szanuję twoje poglądy ! Reszta Kolegow rownierz jest Ok... :) I tak powinno być :) Czekam na każdą fotę z nad wody od wszystkich !!! Pozdrawiam (2018/03/09 21:46)