Jak było dziś na rybach? 8

/ 498 odpowiedzi / 257 zdjęć
mordeng

odpoczywać to one będą na patelni (2018/02/13 21:16)

MACKO76

BARBARZYŃSTWO!!!!!!!!!!!!!!!! (2018/02/13 21:56)

Kondix

Ooo cholera, ale się trafił zawzięty koleś. Żeby ci ości w gardle staneły ! (2018/02/14 08:34)

okoniowy_bartus

Dajecie się łapać na tą prowokację z tymi szczupaki. Olejcie temat, bo to nic nie zmieni ; ) A tak pozatym, Barracuda, dlaczego piszesz, że dobrze, że u Ciebie nie łowią z lodu, bo okonie mają spokój do tarła, jak sam we kwietniu latasz ze spinem i jeszcze o tym artykuł napisałeś ;) Na przedwiośniu okoń jest jeszcze bliżej tarła niż w lutym ;)  (2018/02/14 18:18)

okoniowy_bartus

Dzisiaj jeszcze skorzystałem, że można było wejść i jednego fajniejszego okonka trafiłem. I to na keitecha hehe. (2018/02/14 18:19)

okoniowy_bartus

https://www.youtube.com/watch?v=8xvhQ0P0WT8&feature=youtu.be (2018/02/14 18:24)

tomek2121

POZDRAWIAM ,Admin jest od  regulaminu ,etyki ,ITD . ten kłusol jest kłusolem ikropka . POZDRAWIAM . Tomek. (2018/02/14 18:25)

barrakuda81

U mnie okonie w kwietniu na starorzeczach są już w 90 % po tarle.Sporadycznie trafi się nie wytarta samiczka. Bliżej mi do południa kraju niż do północy a tu wiosna przychodzi wcześniej. Poza tym moje wszystkie ryby wracają do wody. Co robia inni - nie wiem ale jak widzę takie zdjęcia jak tego gościa ze szczupakami to resztę sobie dopowiedz. Nic mi do tego czy ktoś łowi z lodu czy nie bo to jego sprawa. Ale skoro trafiają się wśród normalnych wędkarzy tacy co nie znają ani umiaru ani regulaminu to mój niepokój jest głeboko uzasadniony:) Dlatego jak będzie słaby lód płakać nie będę:)  (2018/02/14 19:50)

okoniowy_bartus

Przy naszej ostatniej konwersacji, to za bardzo nie wiedziałeś kiedy ten okoń ma tarło i jakoś byłeś zdziwiony czemu nie bierze. ale to nie istotne. Smutne tylko, że jestem sporo młodszym wędkarzem, a muszę to Tobie uświadamiać. Popatrz na zdjęcia, które dodałeś do tego wpisu. Wszystkie okonie mają brzuchy pełne ikry. Poza tym każdy okoniarz, raczej poluję na ryby większe, a te są samicami, które trą się teoretycznie najpóźniej. Różnie bywa z pogodą, temp. wody, ale chodzenie celowo na początku kwietnia na wytarte okonie to sorry stary, ale to farmazon. I każdy kto liznął tematu okoni trochę lepiej Tobie o tym powie. Ale kit z tym. Skomentowałem, bo co zimę piszesz, że ja na lód nie chodzę, bo biedne okonie. No, a jak je łowisz tuż przed tarłem albo jeżeli część jest ledwo co wytarta albo tuż przed, to jesteś moralniejszy ? Nie pisałeś o wypuszczaniu ryb, ale o tym żeby dać im święty spokój w ich newralgicznym momencie życia, tak? A Ty nie dajesz i jeszcze oceniasz tych co łowią z lodu ; ) Każdy niech robi co chce, okoń w wielu okręgach nie ma wcale okresu ochronnego, a jak ma to do maja, nie kwietnia i jakoś z lodu w lutym można łapać. Z czegoś to wynika, no nie ;) Jestem uczulony po prostu na hipokryzję. Sam je łowię tuż przed tarłem, ale o tym umiem powiedzieć głośno, a nie co roku płakać, że trzeba im dać spokój z lodu, a jak tylko lód puści to iść we kwietniu ze spinem ; ) (2018/02/14 20:21)

okoniowy_bartus

Filmiki mi się pomyliły, ten jest właściwy  ; ) -  https://youtu.be/iA3Ek9FWe1c (2018/02/14 23:48)

Przemaz07

Ten koleś co się chwalił tymi szczupakiami to chyba bajkopisarz.... Wystarczyło trochę poszukać i znaleść te zdjęcia... 1. http://wedkarz.pinger.pl/a/2009/11/7  zdjęcie na samym dole......  2. http://fishinginireland.info/news/pike-reports/weed-less-soft-plastics-land-the-pike-and-break-the-cabin-fever/ a tu prywatny staw na wyspach...... Taki to łowca.... (2018/02/15 10:00)

Jakub Woś

Ten koleś co się chwalił tymi szczupakiami to chyba bajkopisarz.... Wystarczyło trochę poszukać i znaleść te zdjęcia... 1. http://wedkarz.pinger.pl/a/2009/11/7  zdjęcie na samym dole......  2. http://fishinginireland.info/news/pike-reports/weed-less-soft-plastics-land-the-pike-and-break-the-cabin-fever/ a tu prywatny staw na wyspach...... Taki to łowca....

Tutaj to standard. "Jak było dziś na rybach - wpisy z aplikacji" - tam to dopiero się dzieje. Swego czasu jak tam zagladałem to połowa fotek była kradziona z internetów. Zacząłem to zgłaszać ale mi się odechciało bo musialbym cały dzień na to poświęcać. Redakcja gości kasowala a oni nastepnego dnia pod podobnym nickiem znów wstawiali kradzione foty. (2018/02/15 12:33)

pstrag222

Dzisiaj jeszcze skorzystałem, że można było wejść i jednego fajniejszego okonka trafiłem. I to na keitecha hehe.

Na jakiej gramaturze glowki (2018/02/15 16:28)

pstrag222

Barakuda wedkarstwo nie jest etycznym hobby zacznijmy od tehgo po drugie idacym tym tokiem to powininsmy wedkowac jakies 2 3 miechy w roku (2018/02/15 16:30)

okoniowy_bartus

Dzisiaj jeszcze skorzystałem, że można było wejść i jednego fajniejszego okonka trafiłem. I to na keitecha hehe.

Na jakiej gramaturze glowki
0,8 gr, mustad rozmiar 4. Łowiłem tak około 2m. Tak to wygląda i też skuteczna blaszka, na która miałem fajnego okonia tydzień temu. Ogólnie dobrze mi się sprawdzały akcenty z niebieskim.
  (2018/02/15 18:05)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

pstrag222

Jutro sie wybieram na lod wlasnie juz drugie zakonczenie sezonu,bo mial lod znikac nie mam takich kolorow sprobuje ns jakies herbatki fiolety tylko to mi zostalo po sezonie .  (2018/02/15 18:34)

piotrek0402681

Dziś byłem około 22 nad Odrą w Szczecinie i widziałem za barką w silnym prądzie 4 sandacze 60 + pod wierzchem , na nic nie reagowały tj ,iga ,woblera ,gumę.Po wielkich trudach skusiły się jeden na jaskółkę .czy spotkaliście się z tym że w lutym stoją tak wysoko . Mym zdaniem to o tej porze roku przynęta nie powinna tak zamiatać ogonem jak w lecie bo drobnica stoi przy dnie nieruchomo lub się bardzo wolno przemieszcza Nadmieniam u nas można je łowić do końca lutego tak w Polsce . Pozdrawiam świrów i zapaleńców .  (2018/02/15 21:56)

Krawcu7

2h po pracy na nowych miejscówkach dały jedną rybę. Pstrąg 30+. Jutro mam zamiar dłużej połapać.. (2018/02/17 16:33)

Krawcu7

mordeng wcześniaku ale u Ciebie już piękna trawka rośnie.. (2018/02/17 21:59)

ogtw

Kolego mordeng, niedługo w niektórych marketach będzie można kupić świeżego szczupaka, dlatego poproś mamę żeby kupiła szczupaka na obiad a zanim go oskrobie i wypatroszy, to porób sobie zięcia tego szczupaka w różnych pozycjach, będziesz mógł wklejać do postów własne zdjęcia a nie kradzione. Będziesz tylko oszustem a nie oszustem i złodziejem. (2018/02/18 09:17)

pakul1206

Teren powinien być oznaczony, czyli od pky. A do pkt. B , i chyba żadnej odległości od ostatniego uczestnika zawodów się nie mierzy, kiedyś pojechałem jakieś 30 km na rybki, wychodzę na brzeg a tam karteczka" zawody, teren zamknięty od rybaczówki do " Almaturu "  " , no spoko rybaczówkę widzę, ale co to k...wa jest Almatur, miejscowi pewnie wiedzą,  poszedłem trochę dalej z tymi swoimi klamotami i tyle, jak im będzie przeszkadzać to się przesiądę. (2018/02/18 11:08)

Wedkuje.pl poleca