Piko2003pl

ultrathon stosuję od 2 lat i działa jak należy

polecam w kremie na 12h i bardziej wydajny (2012/05/03 14:27)

bestjac

Ultrahon ewentualnie MUGGA  oba środki zawierają ok. 50% DET-u środka wymyślonego przez amerykańców na potrzeby swojej armii :) (2012/06/21 22:49)

DelTor0

Tak jak Kolega Bestjac. Nie wazne co byle zawieralo DEET

Juz od trzech lat na tym jade, a obecnie wiekszosc moich znajomych tez

(2012/06/21 23:00)

sapeta

ajlepiej proponuję szybko biegać  przynajmniej tak robi mój 5cio letni syn zawsze po wyprawie na ryby sprawdzam siebie i syna ja nieraz mam kleszcza a syn ani razu bo jak ma na niego wleżć jak on nie usiedzi na miejscu dłużej niż minuta.Tak żatrem teraz serio jest wiele środków na tego typu mendy krwio pijcze chociażby bros w jakimś stopniu ale maść,slyszalem o jakichś witaminach odstraszających ale w tej chwili nie mogę sobie nazwy przypomniec. (2012/06/21 23:25)

Bernard51

Nie wazne co, byle zawieralo DEET
Ja mam w sobie DEET-A od dziecka
nie wiem co to kleszcz, moja krew im
 nie smakuje natomiast komarom za bardzo (2012/06/22 06:32)

torek

Tanim kosztem na komary polecam ci olejek do ciasta tylko nie słodki bo się pszczoły zlecą a te opaski chyba bardziej działają psychologicznie niż praktycznie ;p  (2012/06/22 07:20)

z@mela

Do mnie komary i kleszcze ciagna  jak muchy do g ...  w tym roku kleszczy wgryzionych mialem 12  wiec   bilans sredni  bo  w zeszlym  ale   to do jesieni    to ponad 50  i z zadnym sie nie podniecalem   jakimis pompkami   wynalazkami nie wyciagaloem tylko   normalnie palcami i  zawsze jest perfekt   w sumie od dziecka zawsze  kleszcze   sie mnie trzymaly.

Ludzie  kombinują  z obrożami do psów  z  olejkami   do zwierzakow itp  podobno dzialaja super  a   repel i ultrachton   wszystkie zawierajace   mocno stężony  deet (2012/06/22 08:48)

getka

nie wiem ale kleszcze mnie nie lubią ale komary tak ale na nie mi wystarcza spray od zaji. te bransoletki bugsblock to lipa komary się tego nie boją może jakby założył z 4 na raz na każdą rękę i nogę to może coś by z tego było :P (2012/06/22 09:16)

Bernard51

Olejki do ciast stosuje na faraonki ,nie wierzylem dopuki nie spróbowalem efekt moze nie na 100 ale w duzym stopniu pomaga a na komary vitamina B2 jedna tabletka dziennie.
Stary sposób ale skuteczny, teraz nie wiem nawet czy jest w sprzedazy ta vitamina,
uzywam liscie z chrzanu lub Bros-a o liscie nad woda nie jest trudno (2012/06/22 18:45)

KSIENDZU

Wit B nie zawsze skutkuje... Ja osobiscie uzywalem tego sposobu i niestety komary gryzly tak samo jak przed przyjmowaniem tej witaminy... A co do opasek bugslock to powiem szczerze ze dzialaja :)) zakupilem ostatnio i powiesilem jedna przy oknie bo chcialem sprawdzic czy bedzie dzialac i w taki sposob i powiem szczerze, ze zadnego komara w pokoju nie posiadam i zadnej innej latajacej istotki :)) takze chyba sa dzialajace ;)) A polecil mi je znajomy ktory uzywal ich 3 lata i zawsze byly efekty :)) (2012/06/22 19:32)